Verejná IP adresa

Otázka

• 0

Dobrý deň. Zriadil som si verejnú dynamickú IP adresu a Telekom mi stále priraďuje neverejné IP adresu. Dá sa poradiť ktoré bloky internetových adries od telecomu sú verejné a ktoré neverejné? Musím len neustále reštartovať modem a čakať že padne verejná? Platiť 4 eur za pevnú statickú nechcem. 

Ďakujem. 

Editoval/-a miko1410

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 1

na routeri wan sa nemení.

na dynamické používam DNS službu NO-IP.  pripájam sa na verejnú (za NATom) . vzdialeneho routera  . Všetko čo je nad 170 mi hadže ako neverejné. Pod 100 ako verejné.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

https://en.wikipedia.org/wiki/Private_network

10...
172.16... – 172.31...
192.168...
100.64... - 100.127...
127.0.0.1 (localhost)

su neverejne IPv4 rozsahy, Telekom aktualne pouziva 100.64... - 100.127... Vsetky ostatne su verejne.

Editoval/-a Jano

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja mám stále neverejnú  ,,,,,   178.40..........

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

178... je verejna adresa. Otazne je ako zistujete aku adresu mate pridelenu. Weby co zobrazuju IP zobrazia vzdy verejnu (za NATom), pridelena adresa pripojenia sa da zistit iba na wan rozhrani vasho routera.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vyzera to tak ze vasa povodna otazka bola skor ktory rozsah verejnych adries pouziva Telekom priamo pre zakaznicke pripojenia, a ktory rozsah pre svoje NAT. To sa nemame ako spolahlivo dozvediet, jedine pozorovanim, a asi sa to v priebehu casu aj moze menit.
Od zaciatku pisem o IP na wan rozhrani routera, ak by ste mali verejny dynamicku adresu, tak prave ta je na rozhrani routera a teda nieje zacinajuca na 100.... Ak nemate pristup k routeru, len k informacii o adrese zo sluzby NO-IP, tak nemate ako spolahlivo zistit ci router dostal verejnu alebo privatnu adresu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar