Od rana vela CRC chyb a nestabilne pripojenie.

Otázka

• 0

Ahojte, nevie niekdo co moze byt za problem toto ? Od nedele 28.11. mam magio 50/6 (30/2 garantovana) a slo to vyborne (okrem jedneho kratkeho dropu) az do dnesneho rana 1.12. 9:30 ked zacali brutalne narastat CRC chyby a trva to az do teraz 18:28. Cca 200 za minutu a spolu 23935 zza 8 hodin. O FEC ani nehovorim, asi 666K za minutu. Za ten cas raz vypadol zo syncu. 

Prikladam grafy a statistiku, vie niekto co moze byt problem ? Priepustnost linky mi dava 53 Mbit od zaciatku a aktualne som na syncu 40 Mbit. Realna rychlost momentalne asi 15 Mbit ale dost to skace. Uz som to reportoval cez "Oliviu" a ta uz vie v com je problem a vytvorila tiket pre technikov :) Tak som zvedavy co najdu, ale zrejme to je nejaka chyba na downstreame, pretoze 3 dni to slo uplne vpohode a teraz toto. Pritom upstream ide perfektne, 0 chyb.

Router je VMG1312-B30A.

https://postimg.cc/7Jr1Z9pp]https://i.postimg.cc/7Jr1Z9pp/crc.png

https://postimg.cc/MMQbwNr7]https://i.postimg.cc/MMQbwNr7/snr.png

Aktualne statistiky:

====================================================================================
    VDSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   VDSL2 Annex B
            VDSL Profile:   Profile 17a
                G.Vector:   Disable
            Traffic Type:   PTM Mode
             Link Uptime:   0 day: 8 hours: 8 minutes
====================================================================================
       VDSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      5.518 Mbps       41.383 Mbps
    Actual Net Data Rate:      5.312 Mbps       41.242 Mbps
          Trellis Coding:         ON                ON
              SNR Margin:       16.3 dB            6.4 dB
            Actual Delay:          7 ms              8 ms
          Transmit Power:      - 4.9 dBm         - 4.8 dBm
           Receive Power:      -30.7 dBm          -9.2 dBm
              Actual INP:        1.5 symbols       3.0 symbols
       Total Attenuation:        0.0 dB          26.6 dB
Attainable Net Data Rate:     38.722 Mbps       53.625 Mbps
  VDSL Band Status        U0      U1      U2      U3      U4      D1      D2      D3
  Line Attenuation(dB):  27.3    23.2    30.8     N/A     N/A    21.6    30.3    43.6
Signal Attenuation(dB):  27.3    23.1    30.8     N/A     N/A    21.5    30.2    43.6
        SNR Margin(dB):  0.0     17.4    15.7     N/A     N/A    6.4     6.4     6.4
         TX Power(dBm): -14.7   -8.8    -8.1      N/A     N/A    12.0    7.9     7.4

VDSL Counters

Downstream        Upstream
Since Link time = 8 min 43 sec
FEC:            140719117               19
CRC:            23935           0
ES:             3919            0
SES:            17              0
UAS:            0               0
LOS:            0               0
LOF:            0               0
LOM:            0               0
Latest 15 minutes time = 10 min 35 sec
FEC:            6188588         0
CRC:            1345            0
ES:             212             0
SES:            0               0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
FEC:            11174832                0
CRC:            4976            0
ES:             319             0
SES:            10              0
Latest 1 day time = 8 hours 25 min 35 sec
FEC:            143425362               19
CRC:            30501           0
ES:             3962            0
SES:            33              0
UAS:            69              53
LOS:            1               0
LOF:            7               0
LOM:            6               0
Previous 1 day time = 0 sec
FEC:            0               0
CRC:            0               0
ES:             0               0
SES:            0               0
Total time = 8 hours 25 min 35 sec
FEC:            143425362               19
CRC:            30501           0
ES:             3962            0
SES:            33              0
UAS:            69              53
LOS:            1               0
LOF:            7               0
LOM:            6               0

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

UPDATE: 

Dnes ma switchli na nizsi profil 36.866 Mbps, je to podstatne lepsie co sa tyka stability, o 5 Mbit pomalsie ale ak to bude stabilne ta OK. SNR margin sa drzi momentalne na hodnote 9db.

Comu vsak nerozumiem a co mi moze niekto vysvetlit, preco od zapojenia v nedelu do stredy rana, teda cca 3 dni,  to islo na tom vysom profile uplne vpohode s minimom chyb a dokonca lepsie ako teraz s vyssim marginom ? Idem skusit zobrat novy modem, ako sa to bude chovat a uvidim.

Pretoze na lokalite mi ponukaju najvyssi balik KlasikNET Ideál+ (70/6, 50/2 garantovane) tak neviem ako ked blbol aj ten nizsi balik. Ale teda fakt neviem preco to prve tri dni slo super a potom sa to zhorsilo.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

UPDATE: 

Dnes ma switchli na nizsi profil 36.866 Mbps, je to podstatne lepsie co sa tyka stability, o 5 Mbit pomalsie ale ak to bude stabilne ta OK. SNR margin sa drzi momentalne na hodnote 9db.

Comu vsak nerozumiem a co mi moze niekto vysvetlit, preco od zapojenia v nedelu do stredy rana, teda cca 3 dni,  to islo na tom vysom profile uplne vpohode s minimom chyb a dokonca lepsie ako teraz s vyssim marginom ? Idem skusit zobrat novy modem, ako sa to bude chovat a uvidim.

Pretoze na lokalite mi ponukaju najvyssi balik KlasikNET Ideál+ (70/6, 50/2 garantovane) tak neviem ako ked blbol aj ten nizsi balik. Ale teda fakt neviem preco to prve tri dni slo super a potom sa to zhorsilo.

To môže byt všeličim, možno napojili dalšieho zakaznika a tebe tym padom trocha **piip** SNR, alebo nejaka myš trocha ohlodala kable, alebo alebo alebo.

Telekomaci neradi zistuju chyby, ked oznamiš nejaky problem tak skôr ta daju do nizkeho profilu a problem solved, nezaujima ich že ty si platiš plnu rychlost balička, a ked sa ti nepači tak sa prerad na nižší baliček a ešte s nižšiou rychlostou :D  čim viac im budeš vyvolavat tym viac ti daju rychlost dole a nakoniec ti navrhnu odstupenie od zmluvy , takže tak nejak asi.

ale maju plus za to že už optiku tahaju všade, aj u nas konečne bude hadam čochvila

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To môže byt všeličim, možno napojili dalšieho zakaznika a tebe tym padom trocha **piip** SNR, alebo nejaka myš trocha ohlodala kable, alebo alebo alebo.

Telekomaci neradi zistuju chyby, ked oznamiš nejaky problem tak skôr ta daju do nizkeho profilu a problem solved, nezaujima ich že ty si platiš plnu rychlost balička, a ked sa ti nepači tak sa prerad na nižší baliček a ešte s nižšiou rychlostou :D  čim viac im budeš vyvolavat tym viac ti daju rychlost dole a nakoniec ti navrhnu odstupenie od zmluvy , takže tak nejak asi.

ale maju plus za to že už optiku tahaju všade, aj u nas konečne bude hadam čochvila

@denoo9, vdaka za odpoved :)

Tak jako to by musela byt aka nahoda aby zrovna po troch dnoch pripojili dalsieho alebo to mysl ohlodala :)

Skor myslim ze to slo dobre, tak mi to trosku zarusili aby sa znizil profil, snad nebudu davat vyssiu rychlost ako garantovanu :) Ale to asi tiez nebude ten pripad.

Presne to spravili - volali mi ze to poriesili - uz som presne tusil ako, ze linka nestiha tak dali nizsi profil, ale stale to neni uplne bez errorov, ale je to vpohode len cca 78 CRC za hodinu. Ale fakt nechapem ze 3 dni to slo super, ked som mal par erorov tak som si vravel ze kua, preco az tolko a potom sup ho tam. Proste ziadna pricina, akurat prsalo rano tak mozno zmohli kable :D Mozu to dat este na 30mbit, a potom uz jedine co vravis. Este skusim druhy router za 240 ecka tak som zvedavy ci to nieco pomoze. 

Ja som mal za to, ze ten profil sa meni nastavuje DSLAM automaticky podla diagnostiky linky, ked vidi ze tam je kopa erorov tak spravi resyn na nizsiu rychlost, ale ono to stale davalo tvrdohlavo 40mbit aj ked ta linka ocividne mala problemy a to som restartoval x krat. Az teda po nahlaseni mi znizili profil manualne. Chcem vyskusat ci by mi nenastavili na skusku ten Ideal+ 70/6, ak by to slo aspon tych 50/6, tak by som si dal vysii program. Ale teda chova sa to zvlastne. Pochopil by som, keby to od zaciatku blbo, ale vravim prve 3 dni vsetko OK. 

No v Marianke u nas tiez tahaju, ale zial tuto rovno pred nami sa im nejako nechce. Doteraz som mal pevne LTE od Swanu, ale v posledneh dobre hrozne vypadky hlavne vecer a kolisalo to strasne. To pasmo je uz neskutocne zarusene, len pripajaju, pripajaju a takto to vyzera.

Este by som sa opytal, vzdy mi to syncne na vyssi SNR margin po restarte pritom rychlost syncu zostane nezmenena, mas na to nejake vysvetlenie ? Teda napr. dojde k chybe pri 5db, linka sa resetne a vidim 8db a rychlost linky rovnaka. 

Dik.

crc_resync.png

snr_resync.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kup si router z alzy alebo kde beru naspat routre, a odskušaj nový nejaky vymakany  ado 14 dni ho vrať naspat ... ja mam asus DSL ac 68u s najnovším firmware 3 roky v kuse, a nikdy nepadol samovolne, ma brutalne funkcie, všetko sa da korigovat, aj ftp server si možem spravit z usbčka. internet ako taky od telekomu mi pada asi tak 2x ročne max, ked robia nejaku halušku, alebo ked dr-ne blesk dakde a resetne cely DSLAM :D inak nemam problemy s ničim ani ping ani rychlost, proste v mojom pripade sa pripojili dedinčania na volne sloty a ukradli mi moju rychlost a nemožem mat plnku :( ale nieje to až take zle, dovtedy sme mali aspon 5 rokov 15/3 tušim adslko. ----- a potom teda  rovno im zavolaj nech na test daju vyššiu linku s tym novym routrom (najprv ho spojazdni a pripoj sa a upgradni hlavne), ked ti povie typkyna že ju to nepusti tak sa s nou ešte chvilu vaď, a ked ani tak, tak polož mobil a napiš si že chceš aby prišiel technik a potom s technikom sa porad že aku rychlost nameral na stlpe, a on manualne ti pride dat testovaciu vyššiu linku a prehodi to a skusi to,  ked už ti to on nefixne tak už sa fakt neda nič robit to už bude niečim zapričinene .. moj typ je že si daleko od ustredne, a preto maš na uplnej hrane aj linku, 53 prepustnost = že len s velkym, zazrakom by si dostal 50tku bezproblemovu, upload maš s velkou rezervou v nom by problem nebol, ale že ti to ide na 15 je haluz, ako keby ti nezvladalo ani ten nižší profil , lenže zasa novy profil sa ešte asi par dni automaticky doladuje zo strany dslamu, takže to ešte nieje finalna rychlost.

proste kup ruter, urob ho, zavolaj technikovy a dako vybav nech ti to pride ešte raz zmerat a nech ti da najvyššiu možnu linku na test .

Teda aspon moj technik čo tu bol usilovne robil čo sa dalo. behal z dslamu ku mne na stlp a robil s linkou, prepajal kabliky zo slota na druhy slot, ale že nejakym sposobom mu nameralo plnku a potom ku mne domu už plnku nenameralo)

k tomu SNR nemam vysvetlenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

*edit. moj typ je že si daleko od ustredne, a preto maš na uplnej hrane aj linku, 53 prepustnost = že len s velkym, zazrakom by si dostal 50tku bezproblemovu, upload maš s velkou rezervou v nom by problem nebol, ale že ti to ide na 15 je haluz, ako keby ti nezvladalo ani ten nižší profil , lenže zasa novy profil sa ešte asi par dni automaticky doladuje zo strany dslamu, takže to ešte nieje finalna rychlost + ta teoreticka rychlost može klamat niektore routre vypočitaju inu   Attainable Net Data Rate:     a niektore zas inu, nemusi to byt presne.  a je to tak bežne, že z nejakeho zazraku sa stane že ti chvilu ide velka linka, ale napokom padne kvoli komunistickym kablom alebo nejakemu rušeniu, atd atd to su tie CRC chyby, preto sa to preladi nižšie, a skuša sa znova že či drží, ak nevydrží tak zasa nižšie, ale to by si mal sakra bad luck keby ti to zostalo na 15, nemaju na tych kabloch potkani párty? :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Diky za tipy, napisem ti PM nech tu nespamujeme, rad by som s tebou podiskutoval kedze ty si uz stary veteran v tomto :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar