Neznáma WIFI sa objavi po reštarte routra?

Otázka

• 0

Ahojte, čo to môže byť ak pri normalnom reštarte DSL-AC68U ASUS , sa mi zjavi volna wifi siet menom "Obývačka.l029" asi na 1 minutu, a jej IP adresa je 192.168.255.249

a ked dam do browsera vlastne ma to prepoji na moj asus router, a vlastne to je moja WIFI, a ked skusim dat za tu minutu speedtest tak ping je ale 400 a velmi slaba rychlost, po minute to zmizne a už sa obnovi moja povodna zaheslovana wifina.

čo to akože može byt? nikdy som nevytvaral taku wifi siet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj, podla mna je to nejaka funkcia asusu. V pripade restartu, znovuzapnutia sa objavi tato, nazvyme ju "servisna" wifi az pokial nenabehnu tvoje nastavenia/tvoja wifi. Ak sa nejedna o nejaku extremnu anomaliu :D tak si myslim ze to sluzi len na config routra v pripade nejakeho problemu s tvojou klasickou wifi. Vsetko len moje domnienky. Ak niekto pozna o co ide, napiste, rad sa priucim :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kto by potom daval nazov wifine obývačka s diakritikou, ? a prečo je to vlastne slovensky ked  mam asus v angličtine. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kto by potom daval nazov wifine obývačka s diakritikou, ? a prečo je to vlastne slovensky ked  mam asus v angličtine. 

Nemas na router napojene ine zariadenie ktore moze niest nazov obyvacka? 

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemas na router napojene ine zariadenie ktore moze niest nazov obyvacka? 

Prave mi napadlo,že novy soundbar som pomenoval na chromecaste Obývačka, teraz som to kukal akurat.

dobre to už by sme mali ale prečo z neho router urobi na 1 minutu verejnu wifinu? wtf.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prave mi napadlo,že novy soundbar som pomenoval na chromecaste Obývačka, teraz som to kukal akurat.

dobre to už by sme mali ale prečo z neho router urobi na 1 minutu verejnu wifinu? wtf.

To uz neviem, ja mam tiez asus, mam tiez zariadenie s nazvom obyvacka pripojene nan ale neurobi ziadnu wifi po restarte s tym nazvom :D. Skus odpojit ten soundbar, daj restart ci tam bude nejaka wifi :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No je to soundbar, a v nom je zabudovana wifi, s ktorou sa konektuje na asus a pomocou chromecastu riadim zvuk a prehravam.

ale po reštarte normalne urobi moj router, z mojho soundbaru verejnu wifi siet na minutu, to musi byt nejaky bug alebo som niečo nenastavil alebo nastavil. neviem. haluz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hovoris po restarte ,ten soundbar si pripajal na wifi asi cez wps tlacitko ,tak po restarte ten soundbar hlada tvoju wifi kedze ju "stratil" a identifikuje sa tym nazvom 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no riešiť sa mi to nechce lebo ten soundbar sa veľmi ťažko pripajal na wifinu, tak nechám to tak len som chcel s zistiť ci nemám dákeho spiona alebo co mi vytvára free wifiny😂

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale ved ty ani nic riesit nemusis, dovod preco minutu po restarte vidis tu divnu wifi je prave to ,ze tvoj reprak hlada wifi na ktorej bol pripojeny a momentalne nieje v "dosahu" a vysiela svoj identifikator ktory vidis ako Obývačka.l029 hned ako sa sparuje (pripoji) k routeru prestane byt vidiet 

zahada vyriesena 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od yasky9804
      V rámci optiky od telecomu sme dostali koncové zariadenie Sagemcom 5655AC. V rámci firmy máme ale už používaný a nakonfigurovaný router od Microtiku s 2 VLAN sieťami,  pričom dodaný router to takto nakonfigurovať neumožňuje. V mikrotiku máme voľný SFP port, kde by sme vedeli optiku od telekomu pripojiť. Stačí použiť konfiguráciu PPP z Telecom routra ? Ďakujem za odpoveď. 
    • Od voloda1981
      Dobrý deň zaplatil som si prémiový router,mal by mať 5ghz wi-fi bol mi dodaný technikom Huawei hg8145v5 kde funguje iba 2,4ghz wi-fi mám nárok na výmenu routra.Dakujem za odpoveď
    • Od jurajberner
      Chcel by som vediet ako mam postupovat ked chcem pouzivat svoj vlastny ONT router.
      V ponuke od telekomu je moznost mat internet bez routera od telekomu. mam svoj vlastny ONT router ktory teraz nepouzivam a chcel by som ho vymenit s tym co mam teraz od telekomu.
      Treba niekde nahlasit MAC adresu? pripadne poziadat o nejake konfiguracne nastavenia?
      mate niekto skusenost?
      Dakujem
    • Od odlozil1
      Zdravim vsetkych na fore. Mam dotaz na majitelov routera speedport plus. Aka Vam ide rychlost na wifi? Ja mam 40/8, na drote mi ide pekne 39/7, ale wifina iba 18/5. A to je merane vedla routera. Cim dalej, tym ide pomalejsie. V druhej miestnosti sotva 12 download, upload je dobry. Mate podobne problemy, lebo to mam iba ja. Dakujem za odpovede.
    • Od YKAC1339
      Menil som router, po zapojení mi nefunguje wifi. Na podpore mi pán povedal, že si to mám zapojiť sám, že je to jednoduché. Tak som bez wifi (internet v PC mi funguje). Vedel by niekto pomôcť?
    • Od zdenkokovac
      včera podvečer začal vypadávať internet aj televízia po opakovaných reštartoch TV a internet na PC funguje. Nedá sa však použiť WiFi. Na routri nesvieti signálka WAN