Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ohľadom pevného internetu KLASIKNET Ideál. 16.11.21 mi zriadili službu, keďže som nemal kábel zo stĺpa tak potiahli káble, zriadili prípojku a nechali mi tu modem ZTE 2 stým že si ho mám zapojiť lebo som pri objednávke zvolil samoinštaláciu. Ja som bol v práci, bola doma iba priateľka tak jej vysvetlili čo a ako.

Zapojil som modem ZTE 2 a prepojil som ho s mojím routrom TP-Link Archer C6 ( má 6 mesiacov preto som nebral router od telekomu) Zmenil som nastavenia  na PPPoE a prihlásil sa internet išiel,aj cez kábel aj wifi. Ale večer okolo 23:00 mi vypadol net a pomohol až reset modemu ZTE 2. Druhý deň 17.11  od 9.00 do cca 10.30 som mal spomalený download na 4Mbps a sem tam to skákalo ešte nižšie, potom sa  rýchlosť znova zvýšila na 35 mbps. 

Momentálne mám 2 poskytovateľov internetu presne z dôvodu že mi kolíše rýchlosť a vypadáva. Mám telekom  KLasiknet a mám SWAN LTE všade je to to isté. takže sa stále rozhodujem ktoré si ponechať.

Máte niekto konktrétne skúsenosti stým že kolíše rýchlosť ?  NA Telekom webe som sa dočítal že  7 dní od zriadenia služby monitorujú pripojenie a že rýchlosť môže kolísať, no mne sa zdá že z 35 mbps padne net na 4mbps je dosť.

Na zázaníckej linke pán videl výpadky a povedal mi že to musí dať preveriť technikom lebo tam reálne výpadky sú. Dnes ráno mi prišla sms že technici to preverili a na ich strane nieje porucha.

Tak predtým ako zavolám znova na infolinku sa tu chcem informovať či je to normálne že počas monitorovaného obdobia mi bude kolísať net alebo to bude stále, aj po tom období. 

V druhom prípade uvažujem nad využitím 14 dnovej výpovednej lehoty z telekomu pretože  SWAN síce kolíše ale až takto nie... 

ĎAkujem za rýchle odpovede

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 1

daj si opticky internet od telecomu pevny internet nemas pevny je optila mas LTE internet  a u toho druhu internetu siri sa vzduchom a je nestabilny citlivy na  vietor burky hmly a ostatne zivly. Musis pocitat ze ti bude kolisat ci ping ci lattencia   a rychlost netu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keby mám možnosť si dať optický tak už ho mám. Na mojej ulici nieje zatiaľ optika natiahnutá, a keďže bývam v slepej ulici neverím že v blízkej budúcnosti  bude...

Takže mám jedine 2 možnosti LTE alebo metaliku. No to LTE ma dosť sklamalo mám ho síce druhý rok ale slále sú problémy, SWAN mi sám ponúkol pri ďalšom výpadku výpoveď zmluvy tak som chcel skúsiť metaliku... Tak podľa teba si mám ktorý ponechať ? od telekomu mám  priemerne rýchlosť 35mbps za 15,90 mesačne a swan je 14,90 za 30mbps.... Z dlhodobejšieho hľadiska to bude lepšie pravdepodobne s Telekomom keďže rýchlosť pod 30 riešia  "VRAJ" ako poruchu...

Čiže sa to nejak po tých 7.dňoch nezlepší asi že ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten net od telekomu tie môže ísť ešte lepšie.... treba počkať týždeň nevypínať router... ak je dobrá linka tak ti pôjde viac než 35 mbit.... určite to je lepšia možnosť ako lte internet... 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Canto123  ja osobne by siel do metaliky pri LTE nemam dobre skusenosti  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za postrehy, ostal som v telekome, a mali ate pravdu väčšinou mám 45 mbit sem tam padne na 35mbit ale je o dosť stabilnejší ajk to lte.. Teda aspoň zatiaľ. Uvidím o pár mesiacov. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Canto123 to ano  LTE  je dost nestabilny ako vietor burka snech dast aj ked LTE ma vedsiu rychlost ale je to na nic ked kolise sa u nho stabilita krd je dost citlivy to padanie rychlosti nemas strasne strasne by bolo ak by bol nestabilny net.ja mal LTE net raz rychlost  45 potom 60 potom 80 ping 40 potom 70 percent naj je cim nisi ping a jipter  je stabilita cim nisi je lepsi  mam jipter  0 percent u LTE mal 10 percent neodporucam LTE lepsia metalika a najlepsia volba je optika                                            

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od patrik.trubini
      Dobrý deň chcem sa opýtať ako sa dá v speedpoort plus nastaviť vecsia rýchlost pre zariadenie lebo mame DSL XL a zariadení nedosahuje taku rýchlosť  lebo keď pripojím cez kábel ps5 tak max rýchlosť sťahovania je 9,8mb/s a nahrávania 521,7kb/s ďakujem za pomoc
    • Od milovas
      Rad by som vedel ci je mozne niekde v menu modenu Sercomm Speedport+ zistit maximalnu rychlost linky. Nemam na mysli aktualnu rychlost spojenia, ale teoreticku maximalnu rychlost linky.
    • Od JFK888
      Prvý mesiac po spustení (zakúpený balík Optik NET Ideál 350/70 Mb/s) som bol maximálne spokojný. Internet išiel na 100%. Žiaľ aktuálne (cca 2 mesiac) sa mi začína internet na PC zasekávať  - opakovane prerušovanie obrazu - načitávanie...  Pri kontrole mi ukazuje prenos - stav: 43,0 Mb/s - 58 Mb/s, pričom Optik NET Ideál  má uvedené 350/70 Mb/s. 
      ČO S TÝM?
      Ďakujem za relevantnú radu, pomoc.
    • Od peto_6
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupná optická sieť v Slovenskej Ľupči? Pretože myslím, že je to dosť veľká obec navyše vo veľkej blízkosti krajského mesta Banskej Bystrice na to, aby sa sem dal poriadny internet. Za odpoveď vopred ďakujem! 
    • Od Luzgus
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo by moholo zapríčiniť tak veľký pokles v rýchlosti sťahovania.
      Normálne máme mať doma rýchlosť 250/25, ale ako môžete vidieť na fotke tak tam je 95/25 čiže to nesedí ani s jedným z tých plánov. 
      Taktiež by som chcel podoknúť, že som skúšal resetovať router cez jeho IP, prepojiť kabeláž, Otestovať internet aj iným spôsobom ako na PC a stále to nechce fungovať. 
      Žiadne upozornenie od telekomu neprišlo, že by sme mali niečo nezaplatené(to by nešiel vôbec)

• Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem