DrayTek Vigor 2860Vn-plus vdsl2 problém

Otázka

• 0

Zdravím, vlastním router Vigor 2860Vn-plus, ktorý funguje bez problémov s VDSL linkou v meste. Potrebujem ho však zapojiť na inom mieste (obec - takisto VDSL), kde sa mi to nedarí ani po použití rôznych nastavení. Vie niekto poradiť, či je chyba u mňa alebo su na týchto rôznych miestach iné typy ústrední a tento Vigor nerozchdím? Na oboch miestach fungujú bez problémov Speedport routre od Telekomu. 

Ďakujem za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Používam ten istý router a nemám žiaden problém. Je na oboch miestach zariadenie od telekomu prepnuté do režimu bridge mode, teda bez wifi?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vigor 2860Vn-plus  spolupracuje so všetkými ADSL/VDSL technológiami prevádzkovanými ST. V prípade zriadenej linky bez KZ, ak si vy, ako zákazník zapájate linku DSL priamo zo zásuvky do routera a portu ADSL/VDSL, je potrebné mať pri VDSL linke a službe "internet" nastavenie vo

WAN >> General Setup:

WAN1-DSLmode: buď AUTO alebo VDSL.

VLAN Tag insertion (VDSL2): 2510

WAN >> Internet Access:

WAN1-Details page: PPPoE vložiť username a password od poskytovateľa služby.

Avšak v prípade, že máte na lokalite zriadenú službu od ST a ukončenú zariadením HAG v móde "bridge", je situácia iná. Vtedy prepojíte LAN1 port HAG-u s WAN portom vášho Vigor2860 ethernetovým káblom. V zodpovedajúcej položke WAN rozhrania Vigor routera je potom potrebné vložiť username a pasword od poskytovateľa služby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpovede. Vigor 2860Vn-plus router som mal vyskúšaný na iných miestach, kde bol VDSL Telekom a všade fungoval klasickým spôsosbom. Na tomto súčasnom mieste nefunguje. Dnes mi Telekom prepol linku do bridge a rozchodil som to tak ako popisuje lubos822, ale predstavoval som si to tak, že budem používať iba Vigor.  Nemôže byť problém na strane Telekomu (ústredne)? Alebo je možnosť, aby vigor bol detekovaný ako HAG zariadenie Telekomu?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Záleží aj od toho, či na danej prípojke máte aktivovaný len VDSL internet, alebo aj pevnú linku alebo magio tv. Ak by bol aktivovaný len VDSL internet, vtedy by malo byť možné pripojiť Vigor ako koncové zariadenie bez Telekom HAG modemu tak ako píše lubos822. V prípade, že je na adrese pripojené HAG zariadenie a je využívaný len VDSL internet, malo by byť možné HAG modem odpojiť a pripojiť Vigor. Či je tam nejaké spárovanie a je v tomto prípade potrebné to nahlásiť na infolinke neviem.

V prípade, že používate aj pevnú linku alebo magio tv, vtedy je potrebné najskôr zapojiť Telekom HAG modem ktorý na infolinke požiadate prepnúť do bridge mode (bez wifi) a zaň do LAN1 portu pripojíte Vigor router. Pevnú linku treba pripojiť do HAG zariadenia, magio tv myslím do portu 3-4 HAG zariadenia.

Služby pevnej linky a magio tv s vašimi prihlasovacími údajmi sú automaticky spárované s konkrétnym HAG koncovým zariadením  Je to preto, aby si zákazník nedajbože nepripojil pevnú linku alebo TV na inom mieste. Daný router Vigor 2860Vn-plus podporuje všetky technológie Telekomu. Technicky by nebol problém spárovať ho s vašimi prihlasovacími údajmi, Telekom to však odmieta. Myslím, že v Nemecku už súd rozhodol, že takéto obmedzovanie nie je v súlade s ich právnymi predpismi a zákazníci majú právo pripojiť si ľubovoľné koncové zariadenie .

Ešte postreh: Pri staršej technológií ADSL by bola kombinácia pevná linka + internet možné využívať spôsobom pevná linka samostatne cez splitter a zo splittra pripojiť Váš Vigor napriamo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

S internetom mám aktivovanú aj službu pevnej linky, takže ponechám Speedport ako bridge a Vigor ako router. Aj keď to nie je podľa mojich predstáv, funguje je to a ako sa tu už spomínalo zariadenie od Telekomu je aspoň zdanlivá ochrana pre moju LAN. Ďakujem za rady. Téma uzavretá.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od fabula
      Pozdravujem, mám nasledovný problém s rozpadom DSL (vDSL2) spojenia. Používame Sercomm Speedport+ v konfigurácii:
      bridge (ether1)
      route na IPTV (Magio) (ostatné ether. porty)
      za Sercommom mám MikroTik kde si vytáčam PPPoE a ďalším spôsobom spravujem sieť...
      Avšak odkedy je router v bridge móde tak po rozpade DSL linky sa už akoby nevie korektne pripojiť na linku (ani PPPoE, ani TV), DSL linka sa síce zosynchronizuje, LED-ka svieti, ale nič nefunguje – TV stream nič, PPPoE nič (v MT PPPoE scanner je prázdny na danom interface), pomôže len manuálne odpojenie a znovupripojenie napájania Sercomm-u, čo je nemysliteľné…
      doposiaľ riešené:
      - bol Telekom technik, znižoval sa profil linky kvôli prípadnému rušeniu
      - bol menený Sercomm router za nový kus

v minulosti - v konfigurácii „route“ sa router sám pripojil naspať na linku, vytočil si PPPoE a net šiel, avšak na MT mi beží VPN server, takže musím mať verejnú IP resp. vytáčať PPPoE priamo na ňom...

robí niekomu niečo podobné? Ako to riešil? Ja som už s nervami v koncoch...
    • Od ladislav26
      Pekný deň prajem,  mám doma router ASUS DSL N16 vedel by som tam rozbehnúť VDSL2 internet od telekomu ?  Videl som staršie príspevky, že mu to nešlo ale potom vydal Asus aktualizáciu firmwareu, viď prílohu, že tam je už aj VDSL2.   Má doma niekto tento typ routra ? prepojený s VDSL 2 ?  Tuším od dnešného dňa ma Telekom nový cenník služieb pre VDSL a tiež aj zmeny, a v článku od žíve.sk  som sa dočítal, že prejsť vedia na tie nové služby aj zákazníci s existujúcou viazanosťou.