Optika Nové Zámky

Otázka

• 0

Dobrý deň #Mirko 

prosím Vás o kompetentnú odpoveď a vysvetlenie postupu budovania a zapájania optiky lebo nerozumiem nasledovnej logike:

V Nových Zámkoch, v lokalite Čerešňová, Pod kopcom, Tatranská, atď. sa začalo s budovaním optiky od 1.8.2020. Došlo k výkopovým prácam, príprave "rúrok" na zafúkanie, dotiahnutie "rúrok" až k domom. Toto všetko prebehlo v súlade s vydaným stavebným povolením od Mesta Nové Zámky, ktoré bolo platné do 31.7.2021 (na rozkopávku jednotlivých ulíc). Práce boli ukončené cca v januári 2021. Od vtedy sledujem plán pokrývania ulíc a dokončenia optiky. Najskôr bol termín 31.3.2021, potom 30.4.2021, potom 30.6.2021, potom 30.9.201, teraz je 30.11.2021. Jedná sa konkrétne o ulicu Riečna a ešte konkrétnejšie 15. To, že sa termíny naťahujú, chápem pre komplexnosť a veľkosť územia na ktorom sa buduje optika. Chcem veľmi poďakovať a pochváliť spoločnosť telekom za to, že sa vôbec pustila do tak komplexného budovania optiky ako na Slovensku, ktoré nemá obdobu ani v ČR ani v Maďarsku. A teraz prečo píšem: to ako sa zapájajú domy na jednotlivých uliciach naozaj, ale naozaj že nechápem. V čom je prosím rozdiel, skúste mi to vysvetliť, že sa zapoja na danej ulici, ktorá je rovná ničím neoddelená (je to radová výstavba) iba 4 alebo 6 domov. A to preto, že sú napojené na inú "skrinku" rozvádzaciu (veľkú bielu) prepáčte neviem to správne pomenovať, ako zvyšok ulice... Spoločnosť, ktorá optiku pre Vás dodávateľsky buduje, keď som sa ich pýtal ako to vlastne zapájajú, povedali, že vždy iba zopár domov v jednej lokalite, potom pár domov v druhej lokalite a takto ževraj "pendlujú" nielen v meste, ale aj v po okolitých dedinách. Týchto rozvádzacích veľkých skríň j ev danej lokalite asi 5 a na našej ulici 2, 1 je zapojená druhá nie, hoci sú navzájom prepojené., Včera som išiel podvečer domov a nielen že dom, ktorý je odo mňa 50 metrov už má pri "domových rozvádzačoch, ktoré sú na ulici pre 4 domy" zafúkanú optiku, ale už chlapík zafukoval od tohoto bodu priamo do rodinných domov optickú prípojku.

Chcem sa preto opýtať, prečo sa volí takýto prístup? Je reálne ukončenie budovania optiky takýmto čudným spôsobom naozaj v lehote do 30.11.2021? Prosím preveriť konkrétne Riečna 15. Prosím Vás #Mirko nie preto, že "chcem", ale urobte to prosím pre zákazníka ktorý je s Vami už 20 rokov, s magio tv som začínal medzi prvými. A v súčasnej dobe, keď čakáme na zapojenie "optiky" ako na spasenie, tak sa to spustenie naťahuje a naťahuje. Keby všetky domy na jednej ulici aspoň rovnako, nič nepoviem, ale toto môžete urobiť susedom? :-) pokaziť susedské dobré vzťahy? :-) :-) :-) Mám dve deti, používame všetky možné streamovacie služby aj v 4k a včera podobne ako v iné dni bola rýchlosť xl vdsl internetu iba cca 40 mbit, čo je naozaj na hranici, toho, aby sa na viacerých zariadeniach mohli používať nielen streamovacie služby ale cez wifi aj inteligentná domácnosť riadená na diaľku, kamery atď.

Prajem Vám všetko dobré, ďakujem za preverenie konkrétnej adresy a danie reálneho termínu na úplné dokončenie, lebo tých termínov je niekoľko a predpokladám, že príde opäť k posunutiu termínu minimálne do 31.12.2021, hoci na časti ulice ide optika a na časti nie. To ako keby sa zateploval 7 poschodový panelový dom a zateplíte ho iba po 3 poschodie a zvyšok nič. Ale ako sledujem na tomto fóre, s naťahovaním a dodržaním termínov je to viacero ohlasov a rovnako aj spustenie optiky, kde jeden dom má a sused už nemá.

Poznámka k obrázku - fialový bod ("veľké biele skrinky"), červený bod je zapojená optika, čierny bod nie ej zapojená optika

mapa.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

Dobrý deň,

preveril som si to, stavba je rozdelená na viac fáz, preto dochádza k Vami uvedenej situácii, kedy susedia už optiku majú, a vy nie. 

Za toto je zodpovedný dodávateľ, nie Telekom. Ak je pre niektoré adresy optika finálne dokončená, tak už tú adresu môžu pripojiť, v opačnom prípade by potenciálni klienti museli čakať za dokončením celej ulice, čo by bolo následne logistiky náročnejšie a zdĺhavejšie a teda je praktické pripájať domy takýmto spôsobom.

Konkrétne Vaša adresa - Riečna 15 by mala byť dokončená do konca novembra, ale treba rátať s tým, že je to len orientačný termín a môže sa zmeniť (avšak dúfajme že sa nezmení). 

Editoval/-a Mirko
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

spustenie služieb je závislé od viacerých faktorov: hrubé ukončenie stavby, podpísaný súhlas vlastníkov (ak je vyžadovaný) a vysporiadaná legislatíva. Ak niečo z toho chýba, spustenie sa oneskorí. 

V mojej kompetencii nie je to žiadnym spôsobom urýchliť, ja môžem len zistiť dôvody, prečo sa takto nerovnomerne pripájajú domy, viac nie. Poradím sa o tom s projektantmi a dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, 

Čerešňová ul. (ktorá sa mimochodom ani nenachádza v pláne pokrytia), je na tom podobne. V decembri to bude už rok čo nám pred oknami domu vytŕča kábel a pritom infolinka a technici tvrdia, že optický internet sa v danej lokalite neplánuje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem Mirko za odpoveď, ako som písal vyššie, viem že je logicky náročné zvládnuť zapájanie optiky, za čo má telekom palec hore. U mňa len spokojnosť, ale naozaj dúfam, že sa do konca roka dočkáme. Ďakujem, že odpovedáte na všetky otázky, nás ktorí tu píšeme, aj keď sú niekedy nepríjemné, miestami možno ostré. Držím palce, nech sa darí a dúfam, že na začiatku roka nebudem musieť písať ešte raz :-) ale keď tak, pripomeniem sa určite (ale len v dobrom) 

MP

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem Mirko za odpoveď, ako som písal vyššie, viem že je logicky náročné zvládnuť zapájanie optiky, za čo má telekom palec hore. U mňa len spokojnosť, ale naozaj dúfam, že sa do konca roka dočkáme. Ďakujem, že odpovedáte na všetky otázky, nás ktorí tu píšeme, aj keď sú niekedy nepríjemné, miestami možno ostré. Držím palce, nech sa darí a dúfam, že na začiatku roka nebudem musieť písať ešte raz :-) ale keď tak, pripomeniem sa určite (ale len v dobrom) 

MP

Vôbec nemáte za čo :) ďakujem aj ja za pekné slová. Pevne verím, že termín sa dodrží a že už čoskoro budete využívať služby na optike. Nech sa darí ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Kenobi
      Dobrý deň,
      Optika vo Veľkom Mederi je aktivovaná do polovice ulice Lipová asi pol roka a odvtedy sa o to nikto nezaujíma. Rozvod je bez optiky na celej ulici, nikto nezisťoval či chceme ,alebo nie .Minulý týždeň sa firma poverená SlovakTelefon a.s. zisťovala ako som spokojný optikou, ktorú nemám. Oznámili mi ,že podľa nich celá Lipová ulica je zapojená.Já mám pevnú linku, Mágio aj internet , preto sa pýtam kedy vlastne bude optika v druhej polovici ulice prefúknutá a oživená

• Od supermayko
      Dobrý deň, práve pred našou bytovkou dokopali rigol pre optický kábel, ktorý by mali pokladať cca zajtra.
      Moja otázka je: Aký typ siete sa u nás buduje, aké budú možné rýchlosti a kedy by sme mohli cca očakávať pripájanie domácnosti?
      Ďakujem za odpoveď.
    • Od marekk_12345
      dobry den pisem uz asi 2krat
      jedna sa o ulicu A. F. Langa 8 Nitra chcel by som sa spytat kedy bude dostupne opticke pripojenie, hotove uz je vsetko opticke kable zo skriniek mame natiahnute vo dvore, opticke vlakna su tiez hotove v podstate je hotove uz vsetko. Najprv som pisal a povedali ste mi ze do konca oktobra teraz som znova pisal a povedali ste mi do konca novembra to teraz ked kazdy mesiac co napisem mi napisete ze tento mesiac to uz bude hotove? Chcel by som vediet preco sa to stale tak predlzuje kedze prvy termin bol koniec leta a uz mame december a stale sa tu nic nedeje. My uz sme si dokonca opticky internet aj s televizou predobjednali a cakame len na technika kedy nam to pride nainstalovat, bohuzial zatial nic, bolo nam povedane ze nas budete kontaktovat ohladom tohto ze najblizsiu dobu to bude hotove.  Dakujem pekne za odpoved Prajem pekny den
    • Od pavol.szabo
      Dobry den, viete niekto poskytnut info ci tekekom planuje rozsirovat svoju opticku siet v Galante v časti kolonia? oproti v casti Richtarske pole to maju vsade. Aj kolonia aj Richtarske pole je novopostavena cast, a na kolonii je len jeden typ optickeho pripojenia od jedneho mensieho poskytovatela. 
    • Od peterhalo111
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať kedy bude rozšírená kapacita optickej siete v Ivanke pri Dunaji na Sládkovičovej ulici, aby sa mohli napojiť aj ostatný ľudia ktorý majú optický kábel pred domom.
      Vďaka
    • Od cisciscis
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať na dostupnosť optiky v Trenčíne na ulici Hlavná. Na pobočke Telekom mi koncom septembra povedali, že 30.10.2021 bude objednateľná na mojej adrese, zatiaľ neboli začaté žiadne výkopové práce.  Na mape plánovanej výstavby optiky je Hlavná ulica minimálne od konca apríla. Predbežný záujem som podpisoval v roku 2017, a realizácia mala byť 2018.
      Ďakujem