INŚTAlÁCIA OPTIKY

Otázka

• 0

Dobrý deň. V júli bude rok, čo som sa informoval, kedy konečne bude pokrytá optikou južná časť mesta Vráble? Ide o ulice: Štúrova, Hliníková, Družstevná, Okružná... V júli sme občania tejto lokality dostali informáciu, že do leta roku 2021 to bude zrealizované. Ale nič sa nedeje.  Je október 2021 a stále nič. Som viazaný v TELEKOME, ale donekonečna sa čakať nedá. Konkurencia nespí. Optika je potrebná. Dostanem aspoň informáciu od TELEKOMU, v čom je vlastne problém?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

aktuálne platný termín dokončenia je 30.06.2022.

Pozrel som si to a niekoľkokrát som to aj ja preveroval, stále mi bol uvedený iný termín. 

Z toho usudzujem, že pravdepodobne niečo výstavbu v lokalite blokuje, buď samospráva, alebo sú tam nejaké legislatívne prekážky, ale to teraz s určitosťou potvrdiť neviem. Skúsim si to preveriť, prečo to tak trvá. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

preveril som to, nemáme žiadne info prečo to tak trvá, ale treba rátať s tým, že ide o stavbu a je tam veľa faktorov, ktoré ju podmieňujú, viď môj predošlý príspevok.

Odporúčam obrátiť sa na samosprávu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podobná situácia sa tu už riešila a nakoniec sme prišli na to, že mesto chcelo optiku podali podnet telekomu, došiel telekom, spravil projekt, získal povolenie od vlastníkov pozemkov, ale mesto povolenie nedalo. 
termín dokončenia sa predlžoval, tiež sa takto ľudia sťažovali a nakoniec sa prišlo na to, že celé to zablokovalo mesto. a blokovalo to tak dlho, až prepadli projektové plány i povolenia a ak by to mal telekom robiť, musel by znova začať od piky. 
preto sa skutočne oplatí overovať aj u samosprávy.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň. V máji 2021 mala byť natiahnutá optika vo Svidníku na ul.SNP Optika kábel je natiahnutý. Už je október 2021 a na optiku sa tam nedá napojiť. Chcel by som vedieť v čom je problém. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odpoveď Mirka Samuraja 14.10.2021

Dobrý deň,

Pozrel som si to a niekoľkokrát som to aj ja preveroval, stále mi bol uvedený iný termín. 

Z toho usudzujem, že pravdepodobne niečo výstavbu v lokalite blokuje, buď samospráva, alebo sú tam nejaké legislatívne prekážky, ale to teraz s určitosťou potvrdiť neviem. Skúsim si to preveriť, prečo to tak trvá. 

A odpoveď 19.10.2021

Dobrý deň,

preveril som to, nemáme žiadne info prečo to tak trvá, ale treba rátať s tým, že ide o stavbu a je tam veľa faktorov, ktoré ju podmieňujú, viď môj predošlý príspevok.

Nemôžem si pomôcť, ale už dva roky sa snažím zistiť, v čom je problém, aby daná lokalita mala konečne optiku. To skutočne v takej silnej firme, ako je TELEKOM nie je schopný zamestnanec, ktorý dokáže zrozumiteľne preveriť, v čom je problém? To myslíte vážne? Nechápem to ....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odpoveď Mirka Samuraja 14.10.2021

Dobrý deň,

A odpoveď 19.10.2021

Dobrý deň,

Nemôžem si pomôcť, ale už dva roky sa snažím zistiť, v čom je problém, aby daná lokalita mala konečne optiku. To skutočne v takej silnej firme, ako je TELEKOM nie je schopný zamestnanec, ktorý dokáže zrozumiteľne preveriť, v čom je problém? To myslíte vážne? Nechápem to ....

Vyjadril som sa snáď nedostatočne a nezrozumiteľne? Zo strany Slovak Telekom, a.s. nie sú prekážky, ktoré bránia výstavbe, nevidím dôvod na to, aby výstavbu zdržovali. Ale ad 1: optiku nebuduje Telekom, ale dodávateľská firma, ad 2: Telekom so samosprávou nemá čo riešiť, keďže na výstavbu plne splnomocňuje dodávateľa prác a teda ten má právomoc priamo v lokalite komunikovať so samosprávou. 

Ale aj práve vy - občania máte možnosť zisťovať si informácie o výstavbe - predpokladám, že skôr niečo zistia priamo občania mesta, ako napr. ja alebo projektanti, ktorí tam nebývame. 

Ďakujem za pochopenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň. V máji 2021 mala byť natiahnutá optika vo Svidníku na ul.SNP Optika kábel je natiahnutý. Už je október 2021 a na optiku sa tam nedá napojiť. Chcel by som vedieť v čom je problém. 

Optika bude spustená koncom novembra (ale pozor, ide o orientačný termín, môže, no nemusí sa zmeniť).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od peterhalo111
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať kedy bude rozšírená kapacita optickej siete v Ivanke pri Dunaji na Sládkovičovej ulici, aby sa mohli napojiť aj ostatný ľudia ktorý majú optický kábel pred domom.
      Vďaka
    • Od cisciscis
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať na dostupnosť optiky v Trenčíne na ulici Hlavná. Na pobočke Telekom mi koncom septembra povedali, že 30.10.2021 bude objednateľná na mojej adrese, zatiaľ neboli začaté žiadne výkopové práce.  Na mape plánovanej výstavby optiky je Hlavná ulica minimálne od konca apríla. Predbežný záujem som podpisoval v roku 2017, a realizácia mala byť 2018.
      Ďakujem
    • Od Matejjj
      Dobrý deň,
      rád by som sa opýtal či sa plánuje výstavba optického pripojenia v obci Slivník.
      Ďakujem.
    • Od Majky007
      Dobrý deň chcel by som sa spýtať že či sa niečo neplánuje na adrese Dr.Pantočku Tovarníky. 
      Myslím si že by tu bol záujem o optický internet na tejto ulici. 
      Ďakujem...
    • Od dusan.strananek
      Prečo nameriam maximálnu rýchlosť do 400mbit , keď mám zaplatený OptikNET Extra 700mbit? Pochopil by som ,že v špičke je pokles rýchlosti . Ale ja nenameriam vyššiu rýchlosť ani skoro ráno. Keď som zriadil nový internet , tak som pri meraní dosahoval hodnotu blízku vedajšiemu maximu 600 mbit.
    • Od OliverOnuf
      Chcel by som sa opýtať kedy bude dostupný opticky internet na ulici Solna v Prešove lebo  na okolitych uliciach je natiahnutej a na nasej nič. A ten čo tu mame teraz od Telekomu internet vzduchom je nedostatočný.
      Ďakujem za odpoveď