Ako dlho mi bude fungovať internet a pevná linka pri výpadku elektriny?

Otázka

• 0

Dobrý deň,

vie mi niekto povedať, ako sú dimenzované záložné zdroje pre metalické a optické siete v telekome? Konkrétne ma zaujíma, ako dlho mi bude fungovať internet a pevná linka v prípade výpadku elektrickej energie v oblasti. Momentálne som pripojený cez VDSL, optická sieť je už vo výstavbe. Z mojej strany mám energiu v dome zálohovanú fotovoltaickými panelmi a záložnými akumulátormi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

ešte záleží ako to je myslené... router ktorý má doma taktiež potrebuje elektrický zdroj aby mohol fungovať, takže pri výpadku elektriny nejde rooter, lebo nemá elektrinu aj keby internet bol do neho stále privádzaný... takže... 

Kedze ma doma fotovoltaiku s bateriami tak domacnost ma poriesenu. Doplnil by som len to ze zalezi aky velky vypadok bude. Ak len v tvojej domacnosti tak vysledok poznas. Ak sirsi, zalezi ci najblizsi uzol ma UPS (ako sme citali vyssie, vacsinou nema) takze internet nepojde aj ked v tvojej domacnosti elektrika pojde.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ahoj, Internet ti bude fungovat presne tolko kolko budes mat ulozene v zaloznych bateriach.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kupil som UPS pre takyto pripad a zistil som ze mi je nanic. Pri vypadku elektriny internet nesiel, zrejme vdsl zariadenia kde som pripojeny UPS nemaju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je dosť možné, že rozvod (skrinka) na ulici, kde je uzol nemusí byť napájaná cez UPS. Predsa len je to malé zariadenie bezvýznamného charakteru. BTS je už niečo iné a tie UPS majú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ešte záleží ako to je myslené... router ktorý má doma taktiež potrebuje elektrický zdroj aby mohol fungovať, takže pri výpadku elektriny nejde rooter, lebo nemá elektrinu aj keby internet bol do neho stále privádzaný... takže... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka za odpovede. Najbližší uzol určite nejakú UPS má, pretože keď vypadne v meste prúd, internet mi ide (mám zálohu energie na router aj notebook). Doteraz to boli výpadky do pol hodiny. Zaujímalo by ma, či to má telekom dimenzované aj na viachodinový výpadok. Práve kvôli výpadkom energie som si zapojil fotovoltaiku a batérie - naposledy sme tu mali na ulici výpadok na pol dňa, čo už bol celkom problém, keďže k práci potrebujem PC a internet.

Vzhľadom na veci ktoré sa vo svete dejú - snaha o znižovanie uhlíkovej stopy, tlačenie na elektromobilitu a podobne sa dajú do budúcna očakávať častejšie a dlhšie trvajúce výpadky v distribúcií el. energie.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar