Prechod z koaxial UPC na Magio internet

Otázka

• 0

Dobry den,

na mojej adrese mam k dispozicii vsetky dostupne sluzby Telekom cez opticky internet. Podla Telekomu mam dokonca pristupovy bod v byte co vsak urcite nieje pravda.

Momentalne pouzivame sluzby od UPC (opticky internet po koaxial kabli + televizia). Rozvody vyzeraju asi tak, ze zo UPC hlavneho zariadenia v pivnici je natiahnuty privodny koaxialny kabel do bytu (chodba), z ktoreho su spravene rozvody do vsetkych miest v byte spolu s jednym pristupovym bodom (v obyvacke 15m vzdialeny), ktory je samozrejme tiez koaxial.

Telekom ma tiez svoje hlavne zariadenie v pivnici.

Ake mam moznosti?

Je mozne pouzit nejaky prevodnik z koaxial na optiku? Koaxial kabel z pivnice do bytu by sa dal vymenit za opticky, ale neviem si predstavit ako sa dostat do 15m vzdialenej miestnosti.

Urcite nechcem tahat kabel po listach lebo to je cez troje zarubne a vyzeralo by to otrasne, idealne by bolo ak by sa dal aspon z casti vyuzit stary koaxialny rozvod.

Dakujem za rady

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

v panelákoch to robia skoro ako si napísal, až na to, že to nedajú do chráničky. 
prosto zo stupačiek ti do bytu prevrtajú dieru a pretiahnú kábel. 
ten kábel napoja na tú prívodnú krabičku ktorej teraz za oné neviem prísť na meno...  tú ti umiestnia vrámci danej miestnosti. 
do nej ide router a od routera je to už v réžií majiteľa. 

len tu nevieme, či je to bytovka, alebo rodinný dom, lebo aj na dome môže mať kľudne tú prívodnú krabičku v pivnici a odtiaľ potiahnuté cez podlahu do obytného priestoru. 
a ak je to dom, tak ako písal, prívod už v pivnici je. 

Od splitera idu opticke vlakna. Aky kabel si myslel ?

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten coaxial mas zamurovany v stene? nie je nahodou vedeny v chranicke? 

Nepriechodne. To som skusal ako prve. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpovede. 

Jedinym riesenim bude zo zasuvky natiahnut novy opticky rozvod az na pozadovane miesto, mesh systemu sa bojim kvoli stabilite a prenosovym rychlostiam. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a stupačky ako stupačky.... v drvivej väčšine prípadov je to na schodiku.... už ma nepustilo prepísať ten príspevok. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Neviem ako to riesi telekom v bytovkach, ale podla mna, dotiahnu vlakno do suterenu. Tam umiestnia spliter z ktoreho mozu napojit kazdeho ucastnika v bytovke. Cize ak si objednas telekom, tak pride firma a od splitera  ti natiahnu cez stupacku (na chodbe) chranicku az k bytu, resp. do bytu podla tvojho priania. Samozrejme, ze ti to nebudu zasekavat do panela, ale spravia to elegantne v ramci moznosti. Chanicka na opticke vlakno je tenka biela plastova rurka o priemere cca 4mm.

Z prevodnikmi coax-optic by som neratal.

Tazko je vyjadrovat sa k situacii u teba v byte, kedze ju nepozname. Firma ti do bytu (ako som spominal) umiestni koncove zariadenie (modem), kde budes chciet a tym ich praca skoncila. Rozvody v byte si musis poriesit sam, alebo zavolas inu firmu, ktora ti to poriesi.

v panelákoch to robia skoro ako si napísal, až na to, že to nedajú do chráničky. 
prosto zo stupačiek ti do bytu prevrtajú dieru a pretiahnú kábel. 
ten kábel napoja na tú prívodnú krabičku ktorej teraz za oné neviem prísť na meno...  tú ti umiestnia vrámci danej miestnosti. 
do nej ide router a od routera je to už v réžií majiteľa. 

len tu nevieme, či je to bytovka, alebo rodinný dom, lebo aj na dome môže mať kľudne tú prívodnú krabičku v pivnici a odtiaľ potiahnuté cez podlahu do obytného priestoru. 
a ak je to dom, tak ako písal, prívod už v pivnici je. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ako to riesi telekom v bytovkach, ale podla mna, dotiahnu vlakno do suterenu. Tam umiestnia spliter z ktoreho mozu napojit kazdeho ucastnika v bytovke. Cize ak si objednas telekom, tak pride firma a od splitera  ti natiahnu cez stupacku (na chodbe) chranicku az k bytu, resp. do bytu podla tvojho priania. Samozrejme, ze ti to nebudu zasekavat do panela, ale spravia to elegantne v ramci moznosti. Chanicka na opticke vlakno je tenka biela plastova rurka o priemere cca 4mm.

Z prevodnikmi coax-optic by som neratal.

Tazko je vyjadrovat sa k situacii u teba v byte, kedze ju nepozname. Firma ti do bytu (ako som spominal) umiestni koncove zariadenie (modem), kde budes chciet a tym ich praca skoncila. Rozvody v byte si musis poriesit sam, alebo zavolas inu firmu, ktora ti to poriesi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten coaxial mas zamurovany v stene? nie je nahodou vedeny v chranicke? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

koaxial je metalický kábel, ktorý má horšie vlastnosti ako optický. 
teoreticky by to mohlo byť možné spraviť, avšak určite to nebude odporúčať nik, lebo tou metalikou si môžeš zrušiť kvalitu internetu. 
čo sa týka toho aby si dostal net do tej 15m vzdialenej miestnosti... ja by to riešil mesh systémom. a len do mesh krabičky ktorá by dostávala signál wireless, by si šupol ethernetový kábel, ktorý môžeš už len ťahať kde potrebuješ v rámci obývačky. 
samozrejme záleží aj od rýchlosti, ktorú chceš dosahovať, ako to umiestniš a pod.... 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od supermayko
      Dobrý deň, práve pred našou bytovkou dokopali rigol pre optický kábel, ktorý by mali pokladať cca zajtra.
      Moja otázka je: Aký typ siete sa u nás buduje, aké budú možné rýchlosti a kedy by sme mohli cca očakávať pripájanie domácnosti?
      Ďakujem za odpoveď.
    • Od marekk_12345
      dobry den pisem uz asi 2krat
      jedna sa o ulicu A. F. Langa 8 Nitra chcel by som sa spytat kedy bude dostupne opticke pripojenie, hotove uz je vsetko opticke kable zo skriniek mame natiahnute vo dvore, opticke vlakna su tiez hotove v podstate je hotove uz vsetko. Najprv som pisal a povedali ste mi ze do konca oktobra teraz som znova pisal a povedali ste mi do konca novembra to teraz ked kazdy mesiac co napisem mi napisete ze tento mesiac to uz bude hotove? Chcel by som vediet preco sa to stale tak predlzuje kedze prvy termin bol koniec leta a uz mame december a stale sa tu nic nedeje. My uz sme si dokonca opticky internet aj s televizou predobjednali a cakame len na technika kedy nam to pride nainstalovat, bohuzial zatial nic, bolo nam povedane ze nas budete kontaktovat ohladom tohto ze najblizsiu dobu to bude hotove.  Dakujem pekne za odpoved Prajem pekny den
    • Od pavol.szabo
      Dobry den, viete niekto poskytnut info ci tekekom planuje rozsirovat svoju opticku siet v Galante v časti kolonia? oproti v casti Richtarske pole to maju vsade. Aj kolonia aj Richtarske pole je novopostavena cast, a na kolonii je len jeden typ optickeho pripojenia od jedneho mensieho poskytovatela. 
    • Od peterhalo111
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať kedy bude rozšírená kapacita optickej siete v Ivanke pri Dunaji na Sládkovičovej ulici, aby sa mohli napojiť aj ostatný ľudia ktorý majú optický kábel pred domom.
      Vďaka
    • Od cisciscis
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať na dostupnosť optiky v Trenčíne na ulici Hlavná. Na pobočke Telekom mi koncom septembra povedali, že 30.10.2021 bude objednateľná na mojej adrese, zatiaľ neboli začaté žiadne výkopové práce.  Na mape plánovanej výstavby optiky je Hlavná ulica minimálne od konca apríla. Predbežný záujem som podpisoval v roku 2017, a realizácia mala byť 2018.
      Ďakujem
    • Od Matejjj
      Dobrý deň,
      rád by som sa opýtal či sa plánuje výstavba optického pripojenia v obci Slivník.
      Ďakujem.