Zavedenie optického internetu - Strážske

Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či sa zvažuje alebo či je naplánované zavedenie optického internetu v Strážskom na ulici Pod hradom. Tento stav sa tu roky nerieši a už aj obce ako Vinné či Vinianske jazero, Kochanovce, majú optický internet. Sme v "meste" ale ako sto rokov za opicami... Ďakujem pekne za odpoveď. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

preverím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika tu nie je plánovaná,

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vďaka za odpoveď, čiže môžeme meniť providera...
aké sú vlastne kritériá na výstavbu optiky? to je taký problém to sem naťahať? Je toto aj v kompetencii mesta, aby na providera tlačila s výstavbou v konkrétnej časti?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

1) či ju tam plánuje spraviť konkurencia ktorú treba predbehnúť - najväčšia prednosť
tam kde naokolo je pripojenie optikou, teda je ju odkiaľ potiahnúť a nemajú tam vDSL - druhá priorita
v poslednom rade sú oblasti kde je vdsl na zlepšenie na optiku....
samozrejme.... všetko s ohľadom na zreteľ na počet zákazníkov.... že skôr pôjdu spraviť optiku tam, kde majú 4000 pot. zákazníkov ako tam kde ich majú 40. 

2) nooo na vedľajšej ulici podľa všetkého už optika je... takže nejaký veľký problém by to byť nemal. 

3) je to aj v kompetencií jedincov, nie len obce. otázne je čo zmôžu. ....

určite by snaha zo strany obce pomohla a rovnako aj od obyvateľov aby vyplnili požiadavku o nové zapojenie, nech telekom vidí, že je tam veľa ľudí so záujmom o pripojenie.... lebo ako sa vraví.. kde nie je zrno ani kuira nedobe. 

PS:.... možnosť vyplnenia podnetov je pod mapkou v ružových písmenkách... 
https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vďaka za odpoveď, čiže môžeme meniť providera...
aké sú vlastne kritériá na výstavbu optiky? to je taký problém to sem naťahať? Je toto aj v kompetencii mesta, aby na providera tlačila s výstavbou v konkrétnej časti?

problém to nie je

tlačiť nemá mesto na providera, ale občania na mesto, pretože ja pochybujem, že nebola snaha zo strany Telekomu na tejto ulici optiku vybudovať. 

Napriek tomu odporúčam to, čo píše aj kolega, vyplniť podnet na zlepšenie pokrytia cez mapu pokrytia. 

Ja si skúsim zistiť dôvody, prečo výstavba nie je plánovaná, hoci vedľajšia ulica je pokrytá. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Bushman255
      Dobrý deň,
      pred vyše rokom som písal ohľadom optického internetu v Demänovej, ktorý sa mal realizovať. Odvtedy sa nič nepohlo, v exceli sa nič nenachádza a žiadne ďalšie informácie neboli zverejnené. Je to niekde vysvetlené, prečo je to tak, alebo z toho proste nič nebude a môžeme len dúfať, že niekedy v budúcnosti bude dostupný internet, ktorý sa aspoň podobá na niečo z 21. storočia. Ďakujem za odpoveď.
    • Od ComfyKozy
      Dobrý deň,  ešte v marci tohto roku ste mi písali, že v Prešove na ulici Pod Táborom bude optický internet do 31.10.2021. Zatiaľ tam neprebiehajú žiadne práce. Tak sa chcem znova opýtať, kedy sa plánuje realizácia optického internetu na ulici Pod Táborom v Prešove?
      Ďakujem
    • Od Jurajb
      Zdravím,
      plánuje sa optika v obci Badín, okres Banská Bystrica a ak áno tak cca kedy ?
      Ďakujem
    • Od Tarantula52
      Ahojte prosím o radu už sa to tu riešilo niekoľko krát ale ani raz nedoriesene, je tu vôbec niekto z telekomu kto by reálne odpovedal na otazky❓
      Odkedy mam vás nový prémium router neustále mi ohlasuje z wifi zariadenia niekedy raz za dve hodiny niekedy každých 15 minút. Bol u mňa už 2 krat technik meneny optický kábel, 2 krat menené wifi-sagemcom f@st 5670 a stále to isté dookola. Predtým používané zariadenie úplne bez problémov fungovalo musí byť teda dačo v tom zariadení zle nastavene o com zjavne v Telekome nevedia ( aspoň sa tak tvária ) budem vďačný za akúkoľvek radu lebo už to nedávam 😂🙏
    • Od Tommy753
      Dobrý deň, chcem sa spýtať  kedy bude dostupné optické pripojenie v obci Mojzesovo? Výkopové práce už v obci prebehli. Ďakujem za odpoveď.

• Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď