Nefunckna LTE siet v mobilnom telefone Samsung Galaxy S4 mini ( I9195)

Otázka

• 0

Dobry den,

Neviem sa pripojit do LTE siete  Telekomu aj ked splnam vsetky  podmienky mam telefon Samsung Galaxy S4 mini verzia I9195 , android 4.4.2, 4G sim kartu,  mesacny program Happy M  a som v Kosiciach. Cize mam signal LTE siete.  Telefon sice bol kupeny v Orange SK ale to by nemalo by podla Samsungu byt problem. Volal som sluzby zakaznikom a ziadna pomoc. Len hlaska od operatora typu posunieme to na datove odelenie.  Ked sa to neporiesi do konca tyzdna. Potom na oplatku ja v auguste odidem z Telekomu a presuniem sa do Orange SK , O2 SK alebo Swan. Kedze Telekom ma mizernu technicku podporu,  kvalitu pevnej a mobilnej siete. Spolahlivost mobilnej siete je taka ze mobilne vysielace nemaju ani funkncny zalozny zdroj.  Kvalita Magio Internetu  DSL je horsia ako WIFI pripojenie od lokalneho WIFI ISP. To skor ten lokalny WIFI ISP vybuduje opticku siet v nasej dedine ako Telekom.  Holt Telekom setri na zakaznikoch, :smileymad:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

@Tomas Bodnar Samsung S4 mini funkcny v Telekom LTE sieti musi mat OS Android od verzie 4.2.2 a cislo zostavy: JDQ39.I9195XXUAMJ1, CSC: I9195TMSAMK1. AK splnas ostatne podmienky orem tejto nemusi ti to preto fungovat. O roznych SW upravach telefonov koli LTE sa tu uz niekde pisalo - pohladaj. Tie podmienky maju aj technicke opodstatnenie, tak isto mas v kazdej sieti ine podmienky. Vzdy sa budes musiet niekomu, alebo niecomu prisposobovat. Zoznam Telekom telefonov je na adrese http://www.telekom.sk/4G

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj Bisto,

LTE siet v Kosiciach dnes mi nabehla bez zmeny frimwaru na mojej S4 mini.  Cize chyba bola na strane Telekom SK, nie u mna. Mne telefon ponuka  aj predtym  rezimi sieti 4G/3G a 2G siete to plati pri simke od Telekomu SK , Orange SK ale 3G a 2G bez 4G pri O2 SK sim karte. Vsetky su USIM a sposobile na prevadzku v LTE sieti.  Pri O2 SK to pochopim kedze az ako posledny spustili LTE siet a vyrobca nepozna prevadzkove specifikacie.  SWAN to tie bude musiet preluskat. Ako si ta automatizacia  pri vymene sim kariet za 4G sim karty nefunguje v Telekom sieti . Tak ako ma. Ale aj tak vdaka za pomoc a snahu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

LTE na mojom telefone Samsung Galaxy Note 3 LTE tiez neslo (Kosice) , aj ked som mal v mobile vsetko spravne zapnute, spravna SIM karta. Po cca 4tom telefone na call centrum kde mi radili same hluposti (vypnut - zapnut telefon) mi jeden operator povedal, ze to musia oni aktivovat. Tak sa aj stalo a LTE mi nabehlo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám s týmto rovnaký problém. Moja S4 mini dokonca nemá ani možnosť zvolenia si 4G siete. Je tam iba kombinácia 2G+3G alebo každá samostatne. Na android fóre som čítal, že 4G podporujú iba S4 s NFC a RAM 2GB. Ja tam však NFC mám ale RAM je iba 1,5GB. Na obale je napísane, že LTE podporuje. Telefón bol kúpeny cez internetový obchod avšak pri zapnutí a vypnutí mi naskočí logo Telekomu a v ponuke mám aj aplikáciu Telekom, ktorá nejde vymazať. Simku mám však od O2. Kde môže byť v mojom prípade chyba? SIM od O2 je 4G a okrem RAM spĺňam úplne všetko. Dosť ma to štve lebo nikde mi nevedia poradiť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj @dpkohi , S4 Mini LTE bolo testovane s touto konfiguraciou, skus preto overit ,ci niektory z parametrov sedi. Ostatne urite moze zavisiet aj od kompatibility USIM ineho operatora.

Android v. 4.2.2, Ver. pre zakl. pasmo:I9195XXUAMD9, Ver. jadra: 3.4.0-542974, zostava/JDQ39.I9195XXUAMD9

Android v. 4.2.2, Ver. pre zakl. pasmo:I9195XXUAMF2, Ver. jadra: 3.4.0-820706, zostava:/JDQ39.I9195XXUAMF2

Android v. 4.2.2, Ver. pre zakl. pasmo:I9195XXUBML4, Ver. jadra: 3.4.0-2340422, zostava/JDQ39.I9195XXUBML4

Android v. 4.2.2, Ver. pre zakl. pasmo:I9195XXUCNF7, Ver. jadra: 3.4.0-1929618,

zostava/ KOT49H.I9195XXUCNF7

Android v. 4.4.2, Ver. pre zakl. pasmo: I9195XXUCNK5, Ver. jadra: 3.4.0-3330432,

zostava: KOT49H.I9195XXUCNK5

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem, posledná konfigurácia sedí s tou mojou. Moja SIMka podporuje LTE mám to povrdené, ale stále nemám možnosť prepnutia sa do 4G siete iba možnosť GSM, WCMDA alebo kombinácia GSM/WCMDA čiže nemám šancu sa do siete pripojiť. V servise Samsungu mi mobil otestovali s tým, že 4G funguje. Posledná možnosť, čo mi napadá je, že v mobile mám aplikáciu Telekom a SIMku O2 a tak mi 4G nechce podporovať. Mobil však nebol kupovaný v predajniach Telekom, ale cez internetový obchod. Neviem teda, ako mám postupovať ďalej.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Zdravím .Už tri týždne sa márne snažím mať v mobile 4g internet.O aktiváciu už bolo žiadané asi 5 krát ,napriek tomu stále nič.Mám vymenenú sim kartu za 4g,mám 4g podporujúci mobil a ??????Nastavenia sú v poriadku.Očakávam skorú odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tortax, zavolaj na bezplatnu linku 0800 123 777 a zvol poruchy mobilnych sluzieb, ludia z linky to vedia poslat na preverenie a bude to hned riesene.

Ak mas podporujucu SIM, telefon a aktivnu sluzbu na SIM karte, tak telefon by mal vyhladat 4G siet v mieste pokrytia.

V akom meste sa nachadzas a aky mas mobil?

Vyhlada ti mobil 4G siet inych operatorov?

Ak ti vyhlada 4G siet Telekomu, ked sa do siete prihlasis, tak co sa stane?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar