Nekonečný mobilný internet a EU

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Ja mám paušál nekonečno kde je mobilný internet s neobmedzeným dátovým prenosom. Mám k tomu aj magio-go. V rámci EU sú regulácie o korektnosti využívania mobilných dát,v podstate podľa Telekomu je korektné využívať menej mob.dát v EU ako na Slovensku .Môj prípad je že som za posledný rok chodieval často mimo EU ,tam som vôbec nevyužíval moje nekonečné dáta či hovory.Šetril som tak pre Telekom moju spotrebu a platil pravidelne dosť vysoký poplatok za paušál . Na Slovensku som bol málo dní aj po návrate mimo EU a keď som aj bol na Slovensku doma mám Magio internet od telekomu čiže som bol na mobile na wifi. Teraz som v Chorvátsku a vďaka ,,korektnému ,, vzorcu som po pár dňoch bol upozornený že som prečerpal 60€ navyše koli mojej spotrebe dát.Ešte som tu ďalšie dva týždne no týmto tempom som radšej stopol využívanie dát na videá a riešim len nutné.Žiaľ za moje šetrenie počas roka a platbu za nevyužité služby som v nevýhode .Myslíte je nejaká šanca na zvýšenie objemu dát v rámci môjho pobytu v Chorvátsku a bez nutného doplatku za minuté dáta? Dakujem

Editoval/-a milankubanliptov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Milan, žiaľ zásady korektného využívania služieb sa prepočítavajú zo spotreby za posledných 120 dní, čiže ak si paušál navyužíval a potom si si v Chorvátsku zapol dáta, mal si za posledných 120 dní vyššiu spotrebu v krajine EU ako na SVK, preto sa začalo pristupovať k doúčtovaniu ceny. V telekome je balík EU nonstop ktorý stojí 8eur mesačne a vďaka nemu by si mohol v EU využívať volanie, sms,mms bez FUP ale na dáta sa žiaľ nevzťahuje. Treba jednoducho spraviť vyššiu spotrebu na SVK lebo sa ti začne uplatňovať status permanentného roamera (za posledných 120 dní si viac ako 50% v EU ako doma a máš vyššiu spotrebu v EU ako doma). Takže keď budeš na SVK, zavolaj niekomu na celú noc a nedátuj na wifi ale na mobilnej sieti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Milan, žiaľ zásady korektného využívania služieb sa prepočítavajú zo spotreby za posledných 120 dní, čiže ak si paušál navyužíval a potom si si v Chorvátsku zapol dáta, mal si za posledných 120 dní vyššiu spotrebu v krajine EU ako na SVK, preto sa začalo pristupovať k doúčtovaniu ceny. V telekome je balík EU nonstop ktorý stojí 8eur mesačne a vďaka nemu by si mohol v EU využívať volanie, sms,mms bez FUP ale na dáta sa žiaľ nevzťahuje. Treba jednoducho spraviť vyššiu spotrebu na SVK lebo sa ti začne uplatňovať status permanentného roamera (za posledných 120 dní si viac ako 50% v EU ako doma a máš vyššiu spotrebu v EU ako doma). Takže keď budeš na SVK, zavolaj niekomu na celú noc a nedátuj na wifi ale na mobilnej sieti.

Neviem, či je to tak. On dáta v EU ani paušál nevyužíval v EU vôbec podľa toho čo píše. Tam mi skôr vychádza, ze dáta využil inde a ide o limit, ktorý by ho mal chranít pred vysokou faktúrou kdekoľvek. Štandardne je to nastavení na 60 EUR. Zavolaj 0800 123 456 a opýtaj sa. Podľa mňa ti žiadne dáta nebudú spoplatnené.

RS.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar