Optický internet - Trnava, Kalinčiakova

Otázka

• 0

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ci je plánované aspoň v najbližších pár rokoch budovanie optickej siete v Trnave na Kalinčiakovej ulici. 

Mám totiž pocit ze už nieje dedina kde by nebola optická sieť, no krajské mesto je stále závislé na VDSL s vypadkami a rýchlosťou <30Mbit. 

Vopred ďakujem za odpoveď. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

preverím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

optika nie je plánovaná.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, 

Ďakujem pekne za odpoveď. Teší ma že Telekom myslí na svojich zákazníkov vo väčších mestách... Keby aspoň v týchto miestach existovala ako náhrada ponuka 4g internetu za rovnaké ceny a bez obmedzeni.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skôr si myslím, že mesto nemyslí na svojich občanov, keďže veľmi často je to práve obecná samospráva, ktorá "brzdí" výstavbu a modernizáciu telekomunikačnej siete.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

juraj1234juraj1234

juraj12

@juraj1234   

Na vašej ulici je dostupné optické pripojenie i keď nie od Telekomu, takže ak nie ste nejako viazaný na Telekom tak optický internet máte dostupný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Mirko

V tom mate zrejme pravdu, bohužiaľ priority nášho mesta sú vybudovať cyklochodnik kde sa len dá (kľudne aj na úkor zdravého rozumu). A všetko ostatné ide bokom. 

@andrej012 

veľmi by ma zaujímalo kto ho poskytuje, pretože posledných minimálne 20 rokov sa pred naším domom žiadny kábel nekopal. To ze je dostupný na jednej adrese z celej ulice ešte neznamená, ze ho mame dostupný všetci. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Mirko

V tom mate zrejme pravdu, bohužiaľ priority nášho mesta sú vybudovať cyklochodnik kde sa len dá (kľudne aj na úkor zdravého rozumu). A všetko ostatné ide bokom. 

@andrej012 

veľmi by ma zaujímalo kto ho poskytuje, pretože posledných minimálne 20 rokov sa pred naším domom žiadny kábel nekopal. To ze je dostupný na jednej adrese z celej ulice ešte neznamená, ze ho mame dostupný všetci. 

Ach, cyklochodník... asi najdôležitejšia vec na svete...

Nie je to jediné mesto, ktoré blokuje výstavbu optickej siete. V tomto smere treba apelovať na samosprávu, nech sa trochu posnažia a výstavbu umožnia.. z mojej strany som príslušnému oddeleniu posunul návrh na konanie v tejto veci, nech to na plánovacom stretnutí riešia, ale dôležitý je postoj mesta, ktorý ja ani projektanti nezmeníme. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

juraj1234juraj1234

juraj12

@juraj1234   

Na vašej ulici je dostupné optické pripojenie i keď nie od Telekomu, takže ak nie ste nejako viazaný na Telekom tak optický internet máte dostupný.

Otázne je, či poskytne také výhody, ako optický internet od Telekomu.. bavíme sa o prenosových rýchlostiach, cene, technickej podpore...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa stránky porovnavacinternetu.sk konkrétne firma airnet s.r.o.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Podľa stránky porovnavacinternetu.sk konkrétne firma airnet s.r.o.

tá stránka je z roku neviem či 2018 aktualizovaná... takže to treba brať trošku s rezervou, ako ceny, tak i rýchlosti. avšak ak tam uvádza, že je tam optika tak tam optika je.  a aj to môže byť dôvod, prečo to telekomu trvá (okrem blokovaniu zo strany mesta) lebo prioritné sú oblasti kde optika nie je aby si tam uchmatli zákazníkov. 

ale čo kukám tam majú rýchlosť do gigabit/s

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andrej012@informovanost

Neviem nakoľko je možné veriť  stránke porovnavacinternetu.sk, ale podľa stránky samotného providera airnet, poskytujú v celej Trnave iba služby vzduchom s pomalými rýchlosťami. V každom prípade ďakujem vám všetkým za odpovede. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andrej012@informovanost

Neviem nakoľko je možné veriť  stránke porovnavacinternetu.sk, ale podľa stránky samotného providera airnet, poskytujú v celej Trnave iba služby vzduchom s pomalými rýchlosťami. V každom prípade ďakujem vám všetkým za odpovede. 

no tak tá stránka bola robená pre úrso (úrad pre reguláciu sieťových odvetví) ktorý zahŕňa všetkých poskytovateľov internetu vrámci SR.
ale ako som písal aktualizovaná bola naposledy pár rokov vzad.... 
čiže ak povie, že tam nejaká technológia je, tak tam je, len tie podmienky (rýchlosť, cena ....) tomu by som nedôveroval... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od pale89
      Dobry den. Prosim Vas viete mi povedat ci sa chysta FTTH na Hajdoczyho ulici v Trnave?
      Ulica sa totiz bude rozkopavat za cca mesiac koli plynovym potrubiam. Na Vasej WWW je to znazornene ako pripravovane pokrytie GPON.
      Dakujem