Otázka

• 1

Pridal (editované)

podla tlacovej spravy od 26. augusta 2021 telekom ponuka nove programy a upravuje rychlosti programov (vid https://www.telekom.sk/info/press-centrum/tlacove-spravy/-/releases/telekom-prinasa-nove-portfolio-magio-internetu-na-optike-vyrazne-vyssia-rychlost-stahovania-garantovana-rychlost-na-metalike-a-zvysena-rychlost-odosielania-dat-pre-vsetkych/1935175)

Otazka : je mozne prejst zo stareho programu na novy ? Co je potrebne pre to spravit ? Je mozne podpisat dodatok a automaticky prejst na aspon rovnaky resp. vyssi program za novych podmienok ?

Editoval/-a vaskos
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

67 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Pre Business internet VDSL na IČO podľa informácii možné až po skončení viazanosti. Zrejme zle informovaný pracovník infolinky. Ale i tak, pri biznis internete dosť nevýhodne oproti predchádzajúcim ponukám. Za seba zostavám na starom profile do skončenia viazanosti a dovtedy niečo vymyslím. Pri biznis internete nezmyselné zvyšovanie cien a zároveň znižovanie rýchlosti.

https://www.telekom.sk/biznis/biznis-net

Editoval/-a Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mám Magio Internet XL od 11.08.2021, skusal som cez web zmenit program na OptikNet Max, a musim k tomu kupit magio tv alebo pevnu linku ,, Pre pokračovanie v objednávke si vyberte jednu alebo viac z vyznačených služieb. ,, . aká blbost.... Mal niekto podobny problem? Alebo radsej mam zavolat infolinku?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som objednaval zmenu programu 26.8, v telekom aplikacia ma informovala hned v ten den o vybaveni objednavky, no uz je aj 1.9 a stale mam povodne rychlosti

u mna tak isto. Objednaval som 26.08.2021 rano cez telekom chat. Chlapik mi povedal, ze je to v systeme nastavene, ale az od 01.09.2021 budem mat optiknet ideal 350/70. Dnes v noci o 01:25 mi bola pridelena nova IP a rano mi do telekom app prisla sprava, ze mozem vyuzivat nove rychlosti 350/70 a **piip** ... V telekom app mi stale svieti, ze mam magio internet L.

Maju tam trocha chaos. Restartovat ja nebudem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V telekom app mi stale svieti, ze mam magio internet L.

Maju tam trocha chaos. Restartovat ja nebudem

Keď máš pridelenú novú IP, malo by to už bežať. V aplikácii to chvíľu (možno pár dní) potrvá, než sa začne zobrazovať OptikNET Ideál. Mne sa napríklad ešte stále zobrazuje rýchlosť 350/70 Mbit/s, hoci ju mám zvýšenú s Magenta 1 na 500/100 Mbit/s už asi druhý deň.

Celkovo nechápem, prečo to majú vymyslené takto. Nevidím jediný dôvod, prečo by sa nemohlo všetko – zmeny programu, prepisy, úpravy údajov, atď. – udiať a prejaviť v aplikácii alebo v Mojom Telekome v priebehu minút. Chcete prejsť na OptikNET? Dobre, minimálne 24 hodín. Magenta benefit sa vám aktivuje do ďalších 24 hodín. V Telekom aplikácii to uvidíte najskôr o 3 dni. Ach. 21. storočie v podaní najväčšieho telekomunikačného operátora na Slovensku.

A prečo je reštart routra taký problém? Keď máš všetko nastavené dobre, VPNky sa opäť popripájajú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mal som novu IP, ale ako som pisal, rychlost som mal staru. Tak som pytal znova cez chat. neviem preco mi to uz 26.08.2021 nevedeli nastavit, ked inym to nastavili (bud za par hodin, alebo do 24 hod). teraz je to uz OK. Ale keby som sa nepytal, preco to este nemam, tak by som to stale nemal

https://www.speedtest.net/result/11969860886.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mám Magio Internet XL od 11.08.2021, skusal som cez web zmenit program na OptikNet Max, a musim k tomu kupit magio tv alebo pevnu linku ,, Pre pokračovanie v objednávke si vyberte jednu alebo viac z vyznačených služieb. ,, . aká blbost.... Mal niekto podobny problem? Alebo radsej mam zavolat infolinku?

Určite zavolaj na linku 0800 123 456, alebo napíš cez chat, zrejme si vo viazanosti a chceš zmeniť technológiu preto Ti ponúka novú službu, ale na linke Ti to zmenia aj bez novej služby

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dalsia perlicka sa netyka zmeny programu, ale ceny. Je zaujmave, ze na zmenu som musel cakat od 26.08.2021 do 01.09.2021, lebo inak sa to neda (zatial co iny to mali bud do 24 hod, alebo este skor), ale sumu na uhradu za august mam uz navysenu o 1€.

Typicke pre Telekom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dalsia perlicka sa netyka zmeny programu, ale ceny. Je zaujmave, ze na zmenu som musel cakat od 26.08.2021 do 01.09.2021, lebo inak sa to neda (zatial co iny to mali bud do 24 hod, alebo este skor), ale sumu na uhradu za august mam uz navysenu o 1€.

Typicke pre Telekom.

To je samozrejmé, platíš za mesiac vopred. Pozri si dátumy vo faktúre. Ak sa ale vyskytnú nezrovnalosti so sumami z minulosti, prípadne rozdiely sa vyriešia v najbližšej faktúre.

Čiže príde ti faktúra "za august", ale reálne už platíš za služby v septembri + prípadné rozdiely z augusta.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Drzim sa toho co je na fakture a tam stoji

ZA OBDOBIE 01.08.2021 - 31.08.2021

ale ja mam optiknet od 01.09.2021

Sice potom, ked je to uz nizsie vo fakture rozpisane, tak je tam, OptikNET Ideál so zľavou (01.09.2021 - 30.09.2021)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sice potom, ked je to uz nizsie vo fakture rozpisane, tak je tam, OptikNET Ideál so zľavou (01.09.2021 - 30.09.2021)

Tak, tak. Treba pozerať ten rozpis služieb na druhej strane faktúry.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chválim, že začali uvádzať rýchlosti na metalike ako rozptyl, čiže nie len max ale hlavne minimálne hodnoty na programoch. Toto by mal byť štandard všade.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

medzitym mi uz funguje aj magenta rychlost (500/100) no v telekom aplikacii mi ukazuje stale 350/70.

zobrazuje sa niekomu magenta rychlost v telekom appke ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

medzitym mi uz funguje aj magenta rychlost (500/100) no v telekom aplikacii mi ukazuje stale 350/70.

zobrazuje sa niekomu magenta rychlost v telekom appke ?

Ja mám tiež pár dní zvýšenú rýchlosť s Magentou a v appke je stále 350/70 Mbit/s.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v appke sa zobrazuje tvoj zakladny program, navysene rychlosti mas vdaka skupine M1. Myslim si, ze by bolo uplne zbytocne, aby sa ti v appke zobrazovali vyssie rychlosti. Bude ti to na nieco? :-D je to detail. Dolezite je, ze ti ide net 500/100 :-D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

samozrejme je to detail, no myslim ze zobrazit realnu rychlost by nemal byt nejaky zasadny problem. bolo by to transparentnejsie aj pre zakaznika, s tym ze ak by stratil zvyhodnenie z nejakeho dovodu, hned by to videl.

takto mi to pride dost netransparentne riesenie - ak medzitym stratim narok na tento benefit ani nebudem vediet ze mam nizsie rychlosti (ak si to nebudem sem tam pravidelne kontrolovat teda ;) 

Editoval/-a vaskos

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechcelo sa mi čakať do 1.9., tak som dnes okolo 9-tej zrušil pôvodnú objednávku a cez infolinku si vybavil novú objednávku tak, aby zmena programu prebehla ešte dnes. :D  Čuduj sa svete, fungovalo to. Okolo 18:30 mi prišiel do Telekom aplikácie na odsúhlasenie sumár zmien a po potvrdení išiel internet na 350/70 Mbit/s do pol hodinky.

Mám iba internet (nemám TV alebo pevnú linku) a je obsiahnutý v Magenta 1 skupine už asi dva dni, ale na zvýšenie rýchlosti na 500/100 Mbit/s ešte čakám. Podľa technickej podpory zmena prebehne do 24 hodín.

Mal som podobnú skúsenosť aj program. Zmenil som na nový paušál Optiknet ideál (350/70) cez appku, zmena bola takmer okamžitá (28.08.2021) aj rýchlosť na kábli a routri OK, ale nakoľko som v magenta 1 očakával som rýchlosť 500/100 (+-). Toto nenastalo, tak som cez chat kontaktoval podporu, reakcia bola okamžitá, skontrolovali nadiaľku router, jeho pripojenie, nastavenie rýchlostí, a po nejakých 3 min. už mi avizovali, že je rýchlosť upravená na žiadanú úroveň - 500/100. Vedel som overiť až teraz doma po príchode z práce, a je to skutočne tak. Vďaka za promptné vyriešenie požiadavky pre telekom

Net.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Stal som sa clenom magenta 1 s optiknet ideal a zase som sa musel 2 dni prosit aby ma prepli na vyssiu rychlost. Inak pochybujem aby to spravili sami od seba. Ale download nic moc z predoslych 350 na 388. Ale aspon upload  OK. Ping je tiez podivny 18 ms. Niekto ma na xdsl lepsie hodnoty, resp. mobilne data maju lepsi ping. Potom si kladiem otazku, ako je to s tou optikou ?

12067661266.png

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar