Otázka

• 1

Pridal (editované)

podla tlacovej spravy od 26. augusta 2021 telekom ponuka nove programy a upravuje rychlosti programov (vid https://www.telekom.sk/info/press-centrum/tlacove-spravy/-/releases/telekom-prinasa-nove-portfolio-magio-internetu-na-optike-vyrazne-vyssia-rychlost-stahovania-garantovana-rychlost-na-metalike-a-zvysena-rychlost-odosielania-dat-pre-vsetkych/1935175)

Otazka : je mozne prejst zo stareho programu na novy ? Co je potrebne pre to spravit ? Je mozne podpisat dodatok a automaticky prejst na aspon rovnaky resp. vyssi program za novych podmienok ?

Editoval/-a vaskos
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

67 odpovedí na túto otázku

• 0

ono je to vlastne jedno ci to bude dnes, alebo od 1.9.2021.

Robil si aj reboot modemu, alebo nie ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechcelo sa mi čakať do 1.9., tak som dnes okolo 9-tej zrušil pôvodnú objednávku a cez infolinku si vybavil novú objednávku tak, aby zmena programu prebehla ešte dnes. :D  Čuduj sa svete, fungovalo to. Okolo 18:30 mi prišiel do Telekom aplikácie na odsúhlasenie sumár zmien a po potvrdení išiel internet na 350/70 Mbit/s do pol hodinky.

Mám iba internet (nemám TV alebo pevnú linku) a je obsiahnutý v Magenta 1 skupine už asi dva dni, ale na zvýšenie rýchlosti na 500/100 Mbit/s ešte čakám. Podľa technickej podpory zmena prebehne do 24 hodín.

tak potom daj vediet ci prebehlo zrychlenie,lebo niekto pisal ze treba mat od telekomu aj TV aby si mal narok na zrychlenie cez skupinu :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ono je to vlastne jedno ci to bude dnes, alebo od 1.9.2021.

Robil si aj reboot modemu, alebo nie ?

Mne to úplne jedno nie je a Telekom s tým mal najprv problém.

Huawei router od Telekomu (v bridge móde) som nereštartoval. Ale neviem, či si určitú formu reštartu neurobil sám, pretože PPPoE sa mi v jeden moment reštartovalo a dostal som inú IP adresu.

tak potom daj vediet ci prebehlo zrychlenie,lebo niekto pisal ze treba mat od telekomu aj TV aby si mal narok na zrychlenie cez skupinu :D

Napíšem zajtra. Ale predpokladám, že by to malo ísť. Hlavne, keď to vopred tak oznámili.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tiez bridge mod a ked mas inu IP, tak modem restrtovali na dialku. Mne restarty nerobia dobre, ale ked je to potrebne, tak bohuzial

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja pouzivam tiez Bridge a restarty su u mna v pohode bez problemov. Pouzivam TP-LINK Deco M4.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pokial ti na tom nevisia ziadne vpn-ky, dynymic dns a pod ... tak neni problem. Sice je vsetko v automate, ale vpn sa rozbije, musia sa aktualizovat  ip adresy na serveroch atd ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Napíšem zajtra. Ale predpokladám, že by to malo ísť. Hlavne, keď to vopred tak oznámili.

Zatiaľ u mňa nedošlo k zmene rýchlosti z 350/70 Mbit/s na 500/100 Mbit/s.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som na tom tak isto. Mal som internet L(VDSL-40/4) a v appke som odklikol po telefonate na linke telekomu "novu zmluvu" s rovnakou cenou a internet mi teraz ukazuje v appke 50/6 ale realne mam stale stare rychlosti. Mám svoj router tp link archer AC1200 a tam vidim downstrem a upstream nezmeneny tak uvidime možno až dalšie fakturacne avsak rozumel som pri telefonate s pani že zmena bude hned.. Hmm no teda neviem.. Akože netlačí ma to, je mi to vpodstate jedno ale stve ma že to nejde a se.iem sa stym..radšej som sa nemal do ničoho pustat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je divne, takto cakat v napati, ci mi to aktivuju, alebo nie (resp. kedy mi to aktivuju). Proste, ked je raz napisane, ze zakaznikom s magentou 1 to ma fungovat tak by to malo fungovat.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prave som volal na infolinku a pani mi povedala, ze zmena rychlosti vdaka Magenta skupine, sa navysia do 24 hodin od vybavenia objednavky. Zaroven pozrela, ze 27.8.2021 o 16:36 mi bola objednavka vybavena, ALE zatial rychlosti 500/100 nemam :-( stale fungujem na 350/70. Zevraj netreba ani router restartovat, ze to prebehne automaticky bez restartu. Dnes vecer ze mam zmerat rychlosti a ked nebudu vyssie, mam zajtra zavolat. Dam potom vediet co a ako

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som na tom tak isto. Mal som internet L(VDSL-40/4) a v appke som odklikol po telefonate na linke telekomu "novu zmluvu" s rovnakou cenou a internet mi teraz ukazuje v appke 50/6 ale realne mam stale stare rychlosti. Mám svoj router tp link archer AC1200 a tam vidim downstrem a upstream nezmeneny tak uvidime možno až dalšie fakturacne avsak rozumel som pri telefonate s pani že zmena bude hned.. Hmm no teda neviem.. Akože netlačí ma to, je mi to vpodstate jedno ale stve ma že to nejde a se.iem sa stym..radšej som sa nemal do ničoho pustat.

zrychlenie internetu moze trvat az 7dni pretoze telekom ako pise tak:

• Ak ste si objednali novú službu alebo ste prešli na vyššiu rýchlosť, tak službu prvých 7 dní po zriadení analyzujeme. Kontrolujeme kvalitu vedenia, ktorá priamo ovplyvňuje vašu stabilitu pripojenia. Z tohto dôvodu môžete mať počas tohto obdobia nižšiu rýchlosť. V tomto intervale budeme radi, ak počas tohto obdobia nebudete vôbec vypínať Magio router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ako som slubil pisem aky je vysledok merania, po dnesnom telefonate na infolinku. Pani mi kazala zmerat rychlosti dnes vecer. A hľa, uz bezim na 500/100. Zjavne asi nieco v systeme zaklikla, aby mi bola rychlost navysena. Odporucam vsetkym volat na infolinku pokial im vdaka Magente neboli dáta doteraz navysene. 

Editoval/-a stanko.z

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako som slubil pisem aky je vysledok merania, po dnesnom telefonate na infolinku. Pani mi kazala zmerat rychlosti dnes vecer. A hľa, uz bezim na 500/100. Zjavne asi nieco v systeme zaklikla, aby mi bola rychlost navysena. Odporucam vsetkym volat na infolinku pokial im vdaka Magente neboli dáta doteraz navysene. 

a mas v telekome aj telku alebo pevnu linku alebo len internet?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Mam iba internet, telku a ani pevnu linku nemam od Telekomu.  Telku pouzivam od SledovanieTV, a samozrejme mam pausal, Ano L. Prikladam aj printscreen rychlosti, aby ste mi verili. 

Screenshots_2021-08-30-21-11-13.png

Editoval/-a stanko.z

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Fajne, ping mas 7ms co je celkom OK. V akej oblasti si ? Ja mam RTT na GW telekomu co najblizsi hop 4.5 ms, ale ostatne servery, ktore skusam, tak pod 12ms nedam a este pozeram, ze si pripojeny cez wifi

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam iba internet, telku a ani pevnu linku nemam od Telekomu.  Telku pouzivam od SledovanieTV, a samozrejme mam pausal, Ano L. Prikladam aj printscreen rychlosti, aby ste mi verili. 

Screenshots_2021-08-30-21-11-13.png

vsetci mate take rychle internety :D ja mam svoj klasik net ideal + ktory ma ist 70/6 ale kedze to je DSL tak to je maximalna rychlost takze si ficim 50/4 este pockam do piatku a uvidim aka bude rychlost :D byvam na dedine v Bohuniciach a optika tu ma byt dalsi rok 30.4 :(

TrTc.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Fajne, ping mas 7ms co je celkom OK. V akej oblasti si ? Ja mam RTT na GW telekomu co najblizsi hop 4.5 ms, ale ostatne servery, ktore skusam, tak pod 12ms nedam a este pozeram, ze si pripojeny cez wifi

Na východe (okolie Humenného) mám na optike ping na najbližší gateway Telekomu (predpokladám v Košiciach) cca 3 ms. Do SIXu cca 10 ms. (Merané priamo z routra.)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja okolie PP a ked pri teste nastavim server telekomu, alebo energotelu, tak som na 12ms. Ak system vybere najblizsi server, tak je to cca 17ms. Nemozem sa zase stazovat, lebo 12-17 a aj do 20ms je to OK, ale privital by som aj lepsie cisla B|

https://www.speedtest.net/result/11961743117.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja okolie PP a ked pri teste nastavim server telekomu, alebo energotelu, tak som na 12ms. Ak system vybere najblizsi server, tak je to cca 17ms. Nemozem sa zase stazovat, lebo 12-17 a aj do 20ms je to OK, ale privital by som aj lepsie cisla B|

https://www.speedtest.net/result/11961743117.png

Zaujímavé. 12ms do Bratislavy, to určite pôjde cez Košice. Hej, nie je to také hrozné. Antik má z Humenného do Košíc na svoj Speedtest server ping 4ms a do SIXu v BA aktuálne 8ms. Ale zase s nimi sú v niektorých ohľadoch iné problémy.

Toto sú moje aktuálne čísla v Telekome. Dnes idem opäť riešiť zvýšenie rýchlosti s Magentou 1, uvidíme ako to dopadne. :)

Speedtest-20210831.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som z Banoviec nad Bebravou. Ano som pripojeny cez Wi-Fi, nakolko pouzivam Deco M4 do TP-Linku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V praci na orange mame ping 1-2ms

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes idem opäť riešiť zvýšenie rýchlosti s Magentou 1, uvidíme ako to dopadne. :)

Tak už mám zvýšenú rýchlosť. :D  Ani neviem, v čom bol problém. Asi pred pol hodinou mi prišla do Telekom aplikácie notifikácia o vybavení objednávky, ktorá bola úplne identická s tou na upgrade na OptikNET Ideál. Podľa infolinky to bola aktivácia Magenta benefitu. Následne asi prebehol reštart Telekom routra, pretože som opäť dostal pridelenú inú IP adresu.

Screenshot 2021-08-31 at 09-41-48 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som objednaval zmenu programu 26.8, v telekom aplikacia ma informovala hned v ten den o vybaveni objednavky, no uz je aj 1.9 a stale mam povodne rychlosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

update - na tech podpore mi odporucali znova restartovat router , potom rychlost sa navysila na 350/70 no magenta rychlost furt nikde.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

26.8. som si zmenil ríchlosť na 700/200 som člen skupiny magenta1 (mal by som mat ríchlosť 1000/300)  1.9 stale 700/200 :(  merane aj na speedmeter.sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar