Otázka

• 1

Pridal (editované)

podla tlacovej spravy od 26. augusta 2021 telekom ponuka nove programy a upravuje rychlosti programov (vid https://www.telekom.sk/info/press-centrum/tlacove-spravy/-/releases/telekom-prinasa-nove-portfolio-magio-internetu-na-optike-vyrazne-vyssia-rychlost-stahovania-garantovana-rychlost-na-metalike-a-zvysena-rychlost-odosielania-dat-pre-vsetkych/1935175)

Otazka : je mozne prejst zo stareho programu na novy ? Co je potrebne pre to spravit ? Je mozne podpisat dodatok a automaticky prejst na aspon rovnaky resp. vyssi program za novych podmienok ?

Editoval/-a vaskos
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

67 odpovedí na túto otázku

• 2

Už sa chytila aj Magenta. Po reštarte routra už sú rýchlosti 1000/200. 

IMG_20210827_180012.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla mna by sa na vyssi program malo dat prejst. zavolaj a opytaj sa a hned aj poziadaj o zvysenie.

Zvysenie telekomu vyhovuje, lebo im zvysujes trzby :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

zistoval som na zakaznickej linke, no nevedeli ani tam predne odpovedat. aktualne mam 250/25, v novych podmienkach by to bolo s magentou 500/100 za +1€. myslim ze je to dobry kauf, otazka ci to pojde spravit. Dodatok k zmluve ,viazanost ?

Editoval/-a vaskos

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Možno dodatok k zmluve a možno bude treba uzatvoriť úplne novú zmluvu. Pred pár mesiacmi sme prešli z metaliky na optiku --250/25. Uzatvorili sme novú zmluvu lebo to bola nová služba. A tento OptikNet je tiež niečo nové čo Telekom nemal v ponuke. Počkám nejaký týždeň a zavolám na infolinku lebo tiež máme Magentu a ten Ideál  500/100 za +1€ sa fakt oplatí najviac. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rozlucka B.Marića s Telekomom :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

BTW magenta je len na ICO, alebo aj bezny obcan to moze mat ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Magenta 1 je pre fyzické osoby,  na ICO majú tuším Magenta Biznis, ale s tým nemám skúsenosť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som volal na info Telekomu a povedali že treba zavolať až tento štvrtok, keď to bude oficiálne,  a všetko sa dá vybaviť cez infolinku a bude to formou dodatku k zmluve. A tá slečna povedala, že nenašla nič čo by bránilo prejsť z aktuálneho optického internetu na nový OptikNET. Ale podľa odpovedí bolo poznať, že má málo info. Dosť čudné akcia začína o 2 dni a na infolinke majú minimum informácií. 

Info o Magente :

https://www.telekom.sk/magenta1/

https://touchit.sk/co-je-to-magenta-1-skupina/349455

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som zisťoval na chate a prechod na nové programy bude bez zmeny viazanosti. Dokonca by mala prísť notifikácia do Telekom aplikácie a rovno cez ňu by to malo ísť všetko vybaviť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to su dobre spravy, dufam ze to nebudu komplikovat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Toto píšu na TouchIT :

"Doplnené: Existujúci zákazníci môžu prejsť na nové portfólio, v prípade záujmu, aj počas viazanosti. Zmena nebude realizovaná automaticky, takže v prípade záujmu stačí kontaktovať Telekom telefonicky (0800 123 456) alebo navštíviť akékoľvek Telekom Centrum."

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

OK, takze magenta je mimo mna, lebo od telekomu nemam nic len opticky internet.

Tuto spravu som len tak narychlo precital, ale nezistil som, ci sucasny zakaznici budu tiez migrovany na nove sluzby  ŠTART, IDEÁL a MAX. Zrejme to treba pozret v nasledujucej fakture

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tuto spravu som len tak narychlo precital, ale nezistil som, ci sucasny zakaznici budu tiez migrovany na nove sluzby  ŠTART, IDEÁL a MAX. Zrejme to treba pozret v nasledujucej fakture

Skoro určite zostávajú staré zmluvy aj s dohodnutými rýchlosťami a cenami v platnosti, iba dostaneš možnosť upgradeovať. Dá sa ale predpokladať, že v prípade predĺženia zmluvy (keď niekedy teraz končí viazanosť a chceš si ju obnoviť) budeš musieť prejsť na niektorý z nových programov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na dsl.sk niekto v diskusii pise toto

Citát

"Existujúci zákazníci môžu prejsť na nové portfólio, v prípade záujmu, aj počas viazanosti. Zmena nebude realizovaná automaticky, takže v prípade záujmu stačí kontaktovať Telekom telefonicky (0800 123 456) alebo navštíviť akékoľvek Telekom Centrum."

Nie je to ale nicim podlozene, takze vierohodnost je otazna

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

som zvedavý ako k tomu dopasujú TV, či už aj tam bude štart, ideál a max :-D kocúrkovo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Trošku smutná správa je, že prechod je možné urobiť až od nového zúčtovacieho obdobia, t.j. 1.9.2021.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prave som spravil prechod z programu L na program Ideál cez chat. Akurat je tam zmena ceny z 15.9€ na 16.9€. Do 1.9.2021 snad vydrzime, ved je to len 6 dni :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som dnes doobeda zmenil Magio Internet L (250/25) na OptikNET Ideál a pani na linke mi povedala, ze zmena prebehne maximalne do 24 hodin. Tak potom neviem, kde je pravda, jednemu povedia tak a druhemu inak :-D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri zmene v mobilnej aplikácií došlo k zmene služby v priebehu pár minút. Po reštarte routra hneď idú aj nové rýchlosťi. U mňa zo 600/60 na 700/140. Ale zvýhodnenie pomocou Magenta skupiny sa zatiaľ neaktivovalo. Dám tomu ešte čas. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dnes o 15:51 mi dosla SMS a info v Telekom appke, ze sluzba mi bola zmenena na OptikNET Ideal. Nove rychlosti mam, len navysene rychlosti v Magenta 1 nie su a ani nebudu, nakolko stihli este nieco zmenit. Prikladam print screen. To ma trosku nastvalo. Pokial si pamatam, tak dnes rano, tam bola uplne ina informacia. 

Nebola tam predtym informacia, ze po priradeni vasho internetu do skupiny Magenta 1 Vam bezplatne navysime rychlosti internetu? Mam taky pocit, ze o chytrom baliku tam nebola ziadna zmienka. Cize rychlosti mi navysia, az ked si k internetu pridam aj televiziu. 

Capture+_2021-08-26-20-50-14.png

Editoval/-a stanko.z

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nepouzival som apku od telekomu a teraz som si ju nainstaloval. Nasiel som si tam spravu, ze moja ziadost bola vybavena a mozem si uzivat vyhody noveho programu Ideál, ale v Prehlade mam stale Magio internet L. Internet je stala na rychlosti 250/25 Mbit.

Skusim po restarte

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tiez  mam ako janyxx pise mam magio internet L 250/25 skusal restart routra vytiahnut kabel  a zapojil a stale rychlost  250/25 a v apke pisali ze iadost bola vybavena a mozem uzivat noveho programu ideal 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som si tiež aktivoval optiknet ideal cez apku telekomu,predtým som mal lkovy program a tiež mi prišla sms,že žiadosť bola vybavená.Tak som skúsil merať cez kábel po reštarte routera a zvýšila sa mi rýchlosť uploadu na 70mbit ale download mám tiež len 250mbit.Ja si počkám asi do 1.9. a keď sami to nezmení,tak im napíšem na Tech.podporu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechcelo sa mi čakať do 1.9., tak som dnes okolo 9-tej zrušil pôvodnú objednávku a cez infolinku si vybavil novú objednávku tak, aby zmena programu prebehla ešte dnes. :D  Čuduj sa svete, fungovalo to. Okolo 18:30 mi prišiel do Telekom aplikácie na odsúhlasenie sumár zmien a po potvrdení išiel internet na 350/70 Mbit/s do pol hodinky.

Mám iba internet (nemám TV alebo pevnú linku) a je obsiahnutý v Magenta 1 skupine už asi dva dni, ale na zvýšenie rýchlosti na 500/100 Mbit/s ešte čakám. Podľa technickej podpory zmena prebehne do 24 hodín.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už sa chytila aj Magenta. Po reštarte routra už sú rýchlosti 1000/200. 

IMG_20210827_180012.jpg

Pôjdem hneď ako to bude možné skúsiť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar