Huawei HG8245H - bridge mode a Magio IPTV

Otázka

• 0

Dobrý deň,

prešiel som celé fórum a pre istotu by som sa chcel uistiť, či ozaj neexistuje možnosť, ako "preniesť INT aj IPTV" jedným ethernetovým káblom z Huawei HG8245H v "bridge móde" (umiestnený v garáži) do domu a tam mať vlastné zariadenia - router a switche.

Nepôjde to ani keby som mal v dome na vstupe manažovateľný switch, v ktorom by som nastavil porty do jednotlivých VLAN (s nejakými zodpovedajúcimi VLAN ID toho Huawei HG8245H ) ???

Neprosím o rady typu "natiahni ďalší kábel" (áno, predpokladám, že keď natiahnem nový ethernet kábel a dám na koniec switch s IGMP snoopingom a nastrkám do neho aj tri magioboxy, pôjde to) ...

Verím, že to niekto rozchodil... :-) 

Juraj

PS: Potom ma už napadá iba dať manažovateľný switch aj v garáži a ísť do neho dvoma patch káblami z Huawei HG8245H a rozbiť to na VLAN-y...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0 odpovedí na túto otázku

Na túto otázku nie sú zatiaľ žiadne odpovede.

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ms9621
      Za novozriadeny opticky internet s ONT HG8145V5 v bridge mode sa mi nepodarilo dostas na na nasledovne porty:
      23 (Telnet), 25, 465, 587 (SMTP), 7547 (CPE WAN Management Protocol TR-069)
      Pri dotaze na technickej podpore som sa dozvedel, ze Telekom porty neblokuje, po zadani reklamacie, ci tak napriklad nerobi ONT (hoci v bridge mode) jednoducho prisla genericka SMS, ze "problem" nie je u Telekomu.
      Ma niekto skusenost s tymto spravanim, ci uz Telekom firewall riesenia, alebo ONT?
      Vsetky ostatne porty (0-65535) boli priechodne, len vyssie uvedene podla nmap zvonku detekovane ako "filtered".
    • Od dreisig.martin
      Dobry den, pouzivam tento router niekolko tyzdnov a lutujem ze som si ho dal vymenit. Po vymene je viac problemov ako radosti. Po konzultacii s vasou infólinkou mi bolo povedane ze “starsie” zariadenia s nim maju problem. 
      problem spociva ze po hodine ho odpoji od internetu a viac sa sam nepripoji iba ak resetnem router. Tyka sa to televizie, wifi controleru na svetlo v akvariu, wifi extender. Nepomoha ani zmena na bng standard s novym n/xa sa neda pripojit vobec.
      dakujem pekne za novinku!
      Chcem sa teda opytat ci je mozne s tym nieco urobit resp. ho vratit. Rad by som si kupil svoj vlastny router vy ako ISP umoznujete aj pouzitie vlastneho routra ci je potrebny router s upravenym FW? 
      dakujem

• Od japr11
      Ako nastavit speedport+ do modu bridge?