Wifi Router Huawei iba 45mbps nie 300mbps

Otázka

• 0

Dobrý deň mám otázku máme od telekomu router Huawei k optickemu internetu a WiFi nam iba púšťa iba 30 Max 45 Mbps ale na Telekom stránke píše že 300mbps po vzduchu neviete či sa to dá niekde nastaviť alebo niekde v bráne alebo niečo ak nie tak mal by som reklamovať ? Testoval som to na viacerých mobiloch a výsledok je rovnaký 

Screenshot_2021-08-16-15-22-55-597_com.android.chrome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Rychlost sa znizuje aj vzdialenostou od routra, uz na screene podla ukazovatela signalu wifi vidno ze pri nom nie ste uplne najblizsie.
Kazdopadne, ta rychlost skor zodpoveda wifi v pasme 2.4 GHz. Router musi 5GHz siet vysielat, telefon musi toto pasmo podporovat (nieje to uplna samozrejmost) a samozrejme sa na tu 5GHz siet aj treba realne pripojit.
Ak chcete mat info o skutocnej rychlosti pripojenia, treba merat v pocitaci pripojenom cez LAN kabel (v tomto pripade na 1Gb sietovej karte, kedze vacsinove sietovky su stale 100 Mbit)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

teraz som si prečítal poriadne že o čom je reč vlastne...

Citát

na Telekom stránke píše že 300mbps po vzduchu

a už to dáva väčší význam..... bavíme sa LTE internete.... 
áno povedzme že 4g najvyššia rýchlosť je 300 mbit..... ale to tak len v centre ba na otvorenom priestranstve so zariadením ktoré to prečíta..... 
zvyšok slovenska má tak 100 mbit strop.... 
znova bavíme sa o LTE (4g) technológií... ten istý internet čo máš aj v mobile.... 
stačí aby si bol niekde kde chytáš zlý signál zo satelitu a rýchlosť ide dole. 
rovnako vzdialenosť od satelitu, priama viditeľnosť na satelit, terén atď atď......

práve kôlli takým oblastiam sa zvykne používať externá anténa na lepšie zachytávanie signálu (to telekom žiaľ neponúka)  (FWA, 3,7g)

no v každom prípade 40mbit vôbec nie je zlé na 4g a keď pozerám odozvu 6ms to je ako na optike. to je lepší internet ako premerná metalika. 

naviac teraz telekom dáva tie neobmedzené dáta do konca mesiaca, takže teraz nie je práve najvhodnejšia doba testovať rýchlosti, lebo stačí ak máš v oblasti pár sťahovačov, ktorí neobmedzené dáta plnohodnotne využívajú a je to preťažené, čím ide rýchlosť dole. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

teraz som si prečítal poriadne že o čom je reč vlastne...

a už to dáva väčší význam..... bavíme sa LTE internete.... 
áno povedzme že 4g najvyššia rýchlosť je 300 mbit..... ale to tak len v centre ba na otvorenom priestranstve so zariadením ktoré to prečíta..... 
zvyšok slovenska má tak 100 mbit strop.... 
znova bavíme sa o LTE (4g) technológií... ten istý internet čo máš aj v mobile.... 
stačí aby si bol niekde kde chytáš zlý signál zo satelitu a rýchlosť ide dole. 
rovnako vzdialenosť od satelitu, priama viditeľnosť na satelit, terén atď atď......

práve kôlli takým oblastiam sa zvykne používať externá anténa na lepšie zachytávanie signálu (to telekom žiaľ neponúka)  (FWA, 3,7g)

no v každom prípade 40mbit vôbec nie je zlé na 4g a keď pozerám odozvu 6ms to je ako na optike. to je lepší internet ako premerná metalika. 

naviac teraz telekom dáva tie neobmedzené dáta do konca mesiaca, takže teraz nie je práve najvhodnejšia doba testovať rýchlosti, lebo stačí ak máš v oblasti pár sťahovačov, ktorí neobmedzené dáta plnohodnotne využívajú a je to preťažené, čím ide rýchlosť dole. 

No zaroven pise "... Huawei k optickemu internetu", tak to "po vzduchu" som bral tak ze mysli wifi.

No tych 300 Mbps na mobilnej LTE sieti su na mape naozaj len ostrovceky velkych miest. Ak ide o optiku, tak je celkom zasadna info o mesacnom programe.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja som skusal na dvoch routroch a nikde som nedal viac ako 60Mbps (huawei routre k optike) na 2,4GHz. Ak chces vyssie rychlosti treba si zaobstarat dual band router s 2,4 a 5GHz. Pripoj si novy router za huawei, nastav ako AP a hlavne ho dobre umiestnit pretoze 5GHz straca velmi rychlo signal a rychlost (neprechadza tak dobre stenami...). Ak pozadujes 5GHz vsade tak si zakup tzv. Mesh system a porozkladaj po byte/dome. 

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

ono to záleží aj od zariadenia.... 
záleží to aj od toho kde sa od rootra nachádzate..... 

napríklad ja na telefón kašlem a on mi na wifi nevytiahne viac ako 30.....
a pritom notebook občas vybehne aj na 850 čo je horná hranice teoretickej rýchlosti wifi na 5ghz 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar