Montovanie optickeho internetu

Otázka

• 0

Dobry den chcel by som sa spytat ako bude internet natiahnuty do mojho domu ked je dom od ulice asi 5-8metrov preto mam pred domom este travnik 

dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

25 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

ja potrebujem opticky kabel dostat zo skrinky cez travu asi 8metrov k dome,to bude robit firma alebo si to mame spravit vlastnorucne?

To zavisi od firmy. Niekde su aj tmavsi spoluobcania a oni si nieco za vykop pytaju. U nas napr. na ulici pretlacali takymto strojom a mne to spravili zadarmo  (teda zrejme to inkasovali telekomu). Pretlacali asi 10 metrov (5 cez travnik a 5 popod cestu). Trvanie pretlacania ( + hned to tlaci aj chranicku) asi 15 minut.

Editoval/-a janyxx
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobry den chcel by som sa spytat ako bude internet natiahnuty do mojho domu ked je dom od ulice asi 5-8metrov preto mam pred domom este travnik 

dakujem

Ahoj, ak ti prisla domov ziadost o schvalenie zavedenia FTTH, mal si tam viacero moznosti:

1. Vtiahnutie trubicky do domu podla vasho urcenia.

2. Umiestnenie skrinky na dome z vonkajsej strany.

3. Umiestnenie skrinky na plote z vonkajsej strany / vnutornej strany.

4. Ukoncenie trubicky na pozemku vlastnika (priprava optickej pripojky)

5. Nesuhlas s ukoncenim v sukromnych priestoroch.

Ak si zelas priamo do domu, nie je problem. Natiahnu ti oni alebo ti povedia co si mas natiahnut (mikrotrubicku, chranicku pre optiku) a zafuknu ti vlakno aj do "tramtarie" :D

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasne ja by som si dal  1. Vtiahnutie trubicky do domu podla vasho urcenia.  a to by potom ten opticky kabel isiel nad zemou po elektrických alebo pod zemou? :D

ja sa rád informujem ak nevadí :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasne ja by som si dal  1. Vtiahnutie trubicky do domu podla vasho urcenia.  a to by potom ten opticky kabel isiel nad zemou po elektrických alebo pod zemou? :D

ja sa rád informujem ak nevadí :D

V obci ako bude vedena optika neviem, moze byt pod zemou ale aj vzduchom po elektrickych stlpoch, zalezi na projekte. Na tvojom pozemku je to cele na tebe ako si spravis :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja už som videl aj tak, že len natiahli kabel a ty si ho sam zakopes. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem

Ked sa pohybuju v okoly chlapi, ktori pretlacali, alebo kladli chranicky pre opticke rurky, tak sa opytaj ich, oni ti povedia najlepsie riesenie. Na verejnom priestranstve maju projekt kde a ako maju trasu realizovat, ale na sukromnom pozemku zakaznika to konzultuju spolocne zo zakaznikom.

Len sa nepytaj spoluobcanov tmavsej farby, ktori realizuju vykop/zasyp. Pytaj sa tych co sedia pri rozvadzacoch a zvaraju optiku na splitery

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakujem vam za odpovede 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nam telekom zaviedol optiku do prvej miestnosti od ulice na obvodovu stenu.Nakolko sa jedna o medziurovnovy 5 izbovy dom,optika bola aj so zosilovačom na draka.Po viacerych meraniach som prešla naspäť k dsl.Internet mame fakt mizerny, ale po skusenostiach s telekom,keď k nam neustale posielal technikov, ktorí vždy zistili že mame dobre hodnoty,a spoločnosť telekom iba predlžila 2 x paušal,už važne nemam chuť s nimi niečo riešiť.Veď v podstate je to stale podla nich dobre..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nam telekom zaviedol optiku do prvej miestnosti od ulice na obvodovu stenu.Nakolko sa jedna o medziurovnovy 5 izbovy dom,optika bola aj so zosilovačom na draka.Po viacerych meraniach som prešla naspäť k dsl.Internet mame fakt mizerny, ale po skusenostiach s telekom,keď k nam neustale posielal technikov, ktorí vždy zistili že mame dobre hodnoty,a spoločnosť telekom iba predlžila 2 x paušal,už važne nemam chuť s nimi niečo riešiť.Veď v podstate je to stale podla nich dobre..

a preco ste vlastne presla na DSL naspat? nejak nechapem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prečo Telekom posiela živnostníkov, ktorí namiesto aby ti pomohli, a zapojili káble aby si mal dobrý príjem sa na to vybodnu a zapoja to do prvej miestnosti, a vyhovaraju sa na nedostatočne vlákna? V konečnom dôsledku bola optika taka slabá ako DSL. Riešenie telekomu bolo poslať technika, ten si nameral hodnoty, a mne predĺžili 2 x zmluvu. Toto je ich riešenie, držať si zákazníka za každú cenu. A ty si z telekomu keď sa pýtaš? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Prečo Telekom posiela živnostníkov, ktorí namiesto aby ti pomohli, a zapojili káble aby si mal dobrý príjem sa na to vybodnu a zapoja to do prvej miestnosti, a vyhovaraju sa na nedostatočne vlákna? V konečnom dôsledku bola optika taka slabá ako DSL. Riešenie telekomu bolo poslať technika, ten si nameral hodnoty, a mne predĺžili 2 x zmluvu. Toto je ich riešenie, držať si zákazníka za každú cenu. A ty si z telekomu keď sa pýtaš? 

Telekom, technici riesia problematiku len na ich zariadeniach. Co znamena ze chyba kludne moze byt aj u vas v byte. To ze si date optiku neznamena ze Vam automaticky vymenia zariadenia vo vasom byte, skontroluju ci mate FTP/UTP kable pozadovanej kategorie atd.

Aj keby ste mali na optiku napojeny cely 7 poschodovy panelak len s 1+1 bytmi tak to kapacitne optika utiahne...

Inak ako dlho ste cakali kym ste premeravali rychlost sluzby? Na com ste merali rychlost PC/mobil? Boli ste na wifi alebo kabli?

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filip, toto už tu bolo rozoberane. Telekom už dávno stratil moju dôveru 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa toho čo si napísal, treba mať asi zmluvu s takou spoločnostou ktoru zaujíma zakaznik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jedna sa o rodinný dom, žiadny činžiak. Podľa toho čo si napísal, treba mať asi zmluvu s takou spoločnostou ktoru zaujíma zakaznik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jedna sa o rodinný dom, žiadny činžiak. Podľa toho čo si napísal, treba mať asi zmluvu s takou spoločnostou ktoru zaujíma zakaznik

Pozrite na jednej strane ste vy nespokojna ze sa nezaujimali o veci ktore im nepatria a na druhej strane ak by sa starali tak sa tu najde dalsi nespokojny ktoremu vadi ze sa spolocnost angazuje do veci ktore nie su v ich vlastnictve a nema ich to co zaujimat.

Hovorim len o tom ze ak idem ukazovat prstom tak mam v ruke jasne podklady toho ze chyba nie je na mojej strane. Ak si neviete zorganizovat svoju internu siet, su na to firmy ktore Vam pomozu. To uz telekom neposkytuje, bohuzial.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a komu to patri,ked mam min od roku 2010 zmluvu s telekomom?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

internet od telekomu  mam od 23.4.2010.

takže tu nepiš  svoje mudrosti filip.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

internet od telekomu  mam od 23.4.2010.

takže tu nepiš  svoje mudrosti filip.

Pri optike je vlastnikom len po tuto skrinku, od nej este opticke vlakno do routra (avsak to uz je na Vasom pozemku). Ostatne jza routrom je uz vase... co znamena ze ak mate na routri vsetko ok a meranie skusate cez wifi tak to nie je chyba telekomu pretoze cez wifi rychlost z katalogu nedosiahnete. Preto som sa pytal ako bolo vykonane meranie.

Dalej, ak vam od routra idu stare FTP/UTP vodice, nemate sietovu kartu dostatocne rychlu na to aby zvladla prenos L sluzby a viac, malware a mnoho dalsieho. Rychlost z katalogu nedosiahnete. Nikde nevidim ze by sa tu riesilo ako ste Vy osobne overovali poskytnutu sluzbu. Co konkretne bolo zle? Rychlost? Stabilita?

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked si mala optiku  a presla si na DSL, to je ako keby si presla z mercedesu do ziguli.

Telekom optiku nezavadza, ale najme si na to extrnu firmu. Firma zodpovedna za projekt potom zabezpecije komplet vystavbu (moze si zrejme najat dalsie firmy) od vykopu az po dotiahnutie optickeho vlakna na miesto, kde si to zakaznik praje. Pochopitelne to nebudu tahat cez 4 izby a 3 poschodia, lebo to tam zakaznik chce mat. Zvoli sa nejaky kompromis. Poslednou instanciou je, ze ti do bytu donesu modem a zapoja. Technik premera vlakno a vyskusa ci je funkcny internet. 

Nestava sa casto aby opticky internet blbol a isiel pomaly. Raz mal znamy problem, ze po zapojeni a zpojazdneni optickeho internetu fungoval len 2 dni a potom vobec nesiel. vystriedalo sa tam par technikov, ale nic nevyriesili a potom prisiel niekto normalny a zistil, ze je problem zo zvarom, takze optiku zvaril znovu a od vtedy to ide.

Olga_57 ty nic nespekuluj a daj si optiku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ked si mala optiku  a presla si na DSL, to je ako keby si presla z mercedesu do ziguli.

Telekom optiku nezavadza, ale najme si na to extrnu firmu. Firma zodpovedna za projekt potom zabezpecije komplet vystavbu (moze si zrejme najat dalsie firmy) od vykopu az po dotiahnutie optickeho vlakna na miesto, kde si to zakaznik praje. Pochopitelne to nebudu tahat cez 4 izby a 3 poschodia, lebo to tam zakaznik chce mat. Zvoli sa nejaky kompromis. Poslednou instanciou je, ze ti do bytu donesu modem a zapoja. Technik premera vlakno a vyskusa ci je funkcny internet. 

Nestava sa casto aby opticky internet blbol a isiel pomaly. Raz mal znamy problem, ze po zapojeni a zpojazdneni optickeho internetu fungoval len 2 dni a potom vobec nesiel. vystriedalo sa tam par technikov, ale nic nevyriesili a potom prisiel niekto normalny a zistil, ze je problem zo zvarom, takze optiku zvaril znovu a od vtedy to ide.

Olga_57 ty nic nespekuluj a daj si optiku

Pri optike je vyhoda ze to bud ide alebo nejde (1 alebo 0)... ak sa deje nieco "nekale" tak je to bud zariadenie alebo zla vnutorna siet. @Olga_57 snazime sa ti len pomoct a objasnit ze pri optike nie su bezne poruchy ako pri metalickych sluzbach (ADSL/VDSL). 

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takze ked budem mat opticky internet tak budu mensie vypadky? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takze ked budem mat opticky internet tak budu mensie vypadky? 

Za mna jednoznacne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja potrebujem opticky kabel dostat zo skrinky cez travu asi 8metrov k dome,to bude robit firma alebo si to mame spravit vlastnorucne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mozes sa spytat firmy ktora bude mat nastarosti vykopove prace a umiestnenie chraniciek ci ti to spravia. Inak si to budes musiet robit sam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ďakujem za vsetky informacie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Sizeros
      Dobrý deň, 

Ja by som sa chcel spýtať na optiku v Nesvadoch. Viem že väčšina ulíc už má dostupnú optiku ale zaujímala by ma oblasť ulíc Hradná, Záhradná, Tatranská atď. Napríklad na Záhradnej ulici nepárne čísla už majú mesiace optiku a párne stále nič. Odkladá sa to a každý mesiac nám povedia že koncom októbra, novembra atď. Neviete náhodou kedy už bude optika hlavne na párnych číslach? Dočkáme sa optiky do konca roka?
      Ďakujem
    • Od meszaros.peter18
      Dobrý deň #Mirko 
      prosím Vás o kompetentnú odpoveď a vysvetlenie postupu budovania a zapájania optiky lebo nerozumiem nasledovnej logike:
      V Nových Zámkoch, v lokalite Čerešňová, Pod kopcom, Tatranská, atď. sa začalo s budovaním optiky od 1.8.2020. Došlo k výkopovým prácam, príprave "rúrok" na zafúkanie, dotiahnutie "rúrok" až k domom. Toto všetko prebehlo v súlade s vydaným stavebným povolením od Mesta Nové Zámky, ktoré bolo platné do 31.7.2021 (na rozkopávku jednotlivých ulíc). Práce boli ukončené cca v januári 2021. Od vtedy sledujem plán pokrývania ulíc a dokončenia optiky. Najskôr bol termín 31.3.2021, potom 30.4.2021, potom 30.6.2021, potom 30.9.201, teraz je 30.11.2021. Jedná sa konkrétne o ulicu Riečna a ešte konkrétnejšie 15. To, že sa termíny naťahujú, chápem pre komplexnosť a veľkosť územia na ktorom sa buduje optika. Chcem veľmi poďakovať a pochváliť spoločnosť telekom za to, že sa vôbec pustila do tak komplexného budovania optiky ako na Slovensku, ktoré nemá obdobu ani v ČR ani v Maďarsku. A teraz prečo píšem: to ako sa zapájajú domy na jednotlivých uliciach naozaj, ale naozaj že nechápem. V čom je prosím rozdiel, skúste mi to vysvetliť, že sa zapoja na danej ulici, ktorá je rovná ničím neoddelená (je to radová výstavba) iba 4 alebo 6 domov. A to preto, že sú napojené na inú "skrinku" rozvádzaciu (veľkú bielu) prepáčte neviem to správne pomenovať, ako zvyšok ulice... Spoločnosť, ktorá optiku pre Vás dodávateľsky buduje, keď som sa ich pýtal ako to vlastne zapájajú, povedali, že vždy iba zopár domov v jednej lokalite, potom pár domov v druhej lokalite a takto ževraj "pendlujú" nielen v meste, ale aj v po okolitých dedinách. Týchto rozvádzacích veľkých skríň j ev danej lokalite asi 5 a na našej ulici 2, 1 je zapojená druhá nie, hoci sú navzájom prepojené., Včera som išiel podvečer domov a nielen že dom, ktorý je odo mňa 50 metrov už má pri "domových rozvádzačoch, ktoré sú na ulici pre 4 domy" zafúkanú optiku, ale už chlapík zafukoval od tohoto bodu priamo do rodinných domov optickú prípojku.
      Chcem sa preto opýtať, prečo sa volí takýto prístup? Je reálne ukončenie budovania optiky takýmto čudným spôsobom naozaj v lehote do 30.11.2021? Prosím preveriť konkrétne Riečna 15. Prosím Vás #Mirko nie preto, že "chcem", ale urobte to prosím pre zákazníka ktorý je s Vami už 20 rokov, s magio tv som začínal medzi prvými. A v súčasnej dobe, keď čakáme na zapojenie "optiky" ako na spasenie, tak sa to spustenie naťahuje a naťahuje. Keby všetky domy na jednej ulici aspoň rovnako, nič nepoviem, ale toto môžete urobiť susedom? :-) pokaziť susedské dobré vzťahy? :-) :-) :-) Mám dve deti, používame všetky možné streamovacie služby aj v 4k a včera podobne ako v iné dni bola rýchlosť xl vdsl internetu iba cca 40 mbit, čo je naozaj na hranici, toho, aby sa na viacerých zariadeniach mohli používať nielen streamovacie služby ale cez wifi aj inteligentná domácnosť riadená na diaľku, kamery atď.
      Prajem Vám všetko dobré, ďakujem za preverenie konkrétnej adresy a danie reálneho termínu na úplné dokončenie, lebo tých termínov je niekoľko a predpokladám, že príde opäť k posunutiu termínu minimálne do 31.12.2021, hoci na časti ulice ide optika a na časti nie. To ako keby sa zateploval 7 poschodový panelový dom a zateplíte ho iba po 3 poschodie a zvyšok nič. Ale ako sledujem na tomto fóre, s naťahovaním a dodržaním termínov je to viacero ohlasov a rovnako aj spustenie optiky, kde jeden dom má a sused už nemá.
      Poznámka k obrázku - fialový bod ("veľké biele skrinky"), červený bod je zapojená optika, čierny bod nie ej zapojená optika

• Od smitala.juraj
      Dobrý deň, všimol som si, že sú vyznačené na ceste energie (plyn, elektrina, voda). Bude sa zavádzať na ulici Hrebíčková v Topoľčanoch optika? 
      Ďakujem.
    • Od Dula2345
      Dobrý deň. V júli bude rok, čo som sa informoval, kedy konečne bude pokrytá optikou južná časť mesta Vráble? Ide o ulice: Štúrova, Hliníková, Družstevná, Okružná... V júli sme občania tejto lokality dostali informáciu, že do leta roku 2021 to bude zrealizované. Ale nič sa nedeje.  Je október 2021 a stále nič. Som viazaný v TELEKOME, ale donekonečna sa čakať nedá. Konkurencia nespí. Optika je potrebná. Dostanem aspoň informáciu od TELEKOMU, v čom je vlastne problém?
    • Od Valensky2211
      Prosím nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Šafárikovej ul. Galanta (slúbený cca 2,5 roka) posledná informácia z konca augusta 2021 bol 29. september2021. Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      Alex, Galanta, Šafarikova 462/35

Telekom má na dome prípojnú krabicu s trubkami, a optický kábel je už natiahnutý asi 10 domom spätne do ulice. to je asi č.domu Šafarikova cca 25....kde optiku technik nafukovalasi pred  2 mesiacmi
    • Od Luzgus
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo by moholo zapríčiniť tak veľký pokles v rýchlosti sťahovania.
      Normálne máme mať doma rýchlosť 250/25, ale ako môžete vidieť na fotke tak tam je 95/25 čiže to nesedí ani s jedným z tých plánov. 
      Taktiež by som chcel podoknúť, že som skúšal resetovať router cez jeho IP, prepojiť kabeláž, Otestovať internet aj iným spôsobom ako na PC a stále to nechce fungovať. 
      Žiadne upozornenie od telekomu neprišlo, že by sme mali niečo nezaplatené(to by nešiel vôbec)