bridge mod na optickom routery

Otázka

• 0

Dobry den,onedlho mi sem maju davat opticky internet a chcem sa spytat co potrebujem spravit ked chcem pouzivat vlastny router.Technik mi namontuje Telekom modem a odtiaľ si to LAN kablom spojim do vlastneho,alebo ten prvy modem treba prepnut do bridge modu?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Musis poziadat telekom aby ti prepli ich router do bridge modu. Ich router musis pouzivat pretoze potom bude sluzit ako opto-prevodnik. Zan pripojis svoj router a nastavis co potrebujes.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môžeš, ale nemusíš požiadať o bridge mód. Nižšie máš porovnanie oboch módov. V skratke: odporúčam bridge mód.

Porovnanie módov:

• "štandardný mód": Telekom router funguje ako router vrátane WiFi a všetkých LAN portov. Nikto ti nebráni zapojiť si zaň okrem iných zariadení aj ďalší router (teda budú dva routre za sebou). V druhom routri nepotrebuješ konfigurovať nastavenie WAN1. Ak máš verejnú IP adresu od Telekomu, nebude ti fungovať port forwarding. Ak potrebuješ mať funkčnú komunikáciu medzi zariadeniami priamo pripojenými ku Telekomu routru so zariadeniami priamo pripojenými k tvojmu routru (príklad: PC pripojené do Telekom routra a tlačiareň pripojená do tvojho routra), nebude fungovať. Za router budeš platiť 0.49€ mesačne.
  • bridge mód: Telekom router bude slúžiť iba ako modem, t.j. iba prepájať optiku a jeden LAN port. Tvoj router zapojíš LAN káblom do portu LAN1 (alebo LAN4, nie som si teraz istý, ale iba jeden z nich by mal fungovať). Na tvojom routri si musíš nakonfigurovať WAN ako PPPoE s údajmi, ktoré ti prídu SMSkou (meno a heslo). Do Telekom routra môžeš mať zapojené iba jediné zariadenie využívajúce internet – ten tvoj router. Žiaden PC ani tlačiareň. Na Telekom routri nebude fungovať WiFi, tú si vyriešiš na tvojom routri. Za Telekom router neplatíš žiaden poplatok.

O bridge mód si musíš požiadať na infolinke a aspoň v mojom prípade to nešlo urobiť v deň inštalácie, ale až na ďalší deň.

Poznámky:

1 Prebehne cez DHCP.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar