Otázka

• 0

tak kedy bude ipv6 dostupná? aspoň pre Biznis Net... pomaly rok 2022 a ipv6 nikde, hlavne že router je ipv6 ready :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

tak kedy bude ipv6 dostupná? aspoň pre Biznis Net... pomaly rok 2022 a ipv6 nikde, hlavne že router je ipv6 ready :D 

Ahoj, ak to potrebujes tak: https://tunnelbroker.net/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak bazis po IPv6, tak si ju zriad zdarma na HE, link tu uz mas.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To sú teda rady, asi ako táto: Ak bažíš po splachovacom záchode, zriaď si od Telekomu latrínu a nos si so sebou zdarma vedro vody.

Technicky to možno bude IPv6, ale v tomto storočí by už naozaj Telekom mohol dokázať IPv6 natívne. Nie je to žiadna horúca novinka, IPv6 je na svete už 25 rokov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To sú teda rady, asi ako táto: Ak bažíš po splachovacom záchode, zriaď si od Telekomu latrínu a nos si so sebou zdarma vedro vody.

Technicky to možno bude IPv6, ale v tomto storočí by už naozaj Telekom mohol dokázať IPv6 natívne. Nie je to žiadna horúca novinka, IPv6 je na svete už 25 rokov.

Ale tak to je, neviem co vsetci bazia po ipv6ke... ak ju potrebujem tak si spravim tunel. 20% internetu bezi na ipv6ke a ostatne stale na ipv4 tak nevidim dovod sa niekam hrnut. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale tak to je, neviem co vsetci bazia po ipv6ke... ak ju potrebujem tak si spravim tunel. 20% internetu bezi na ipv6ke a ostatne stale na ipv4 tak nevidim dovod sa niekam hrnut. 

Tunnelbroker stale nema endpoint na Slovensku, takze cez 6-ku ta vsetci, co robia GeoIP najdu tam, kde endpoint je. Fakt super stratit slovenske vysledky z googlu a videa z Youtube 🙄 A vela stastia s webmi, na ktorych GeoIP-krajina urcuje obchodne moznosti (platnost zliav alebo zakupenych licencii) - tusim indiegala to tak ma, alebo mal.

Zabavne je, ze zakaznikom Telekomu som prave kvoli tomu, ze Orange nevedel ponuknut IPv6 zaroven s TV. Ak by to Telekom vedel, zvazil by som presun aj Internetu k nim.

Editoval/-a myxal1

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tunnelbroker stale nema endpoint na Slovensku, takze cez 6-ku ta vsetci, co robia GeoIP najdu tam, kde endpoint je. Fakt super stratit slovenske vysledky z googlu a videa z Youtube 🙄 A vela stastia s webmi, na ktorych GeoIP-krajina urcuje obchodne moznosti (platnost zliav alebo zakupenych licencii) - tusim indiegala to tak ma, alebo mal.

Zabavne je, ze zakaznikom Telekomu som prave kvoli tomu, ze Orange nevedel ponuknut IPv6 zaroven s TV. Ak by to Telekom vedel, zvazil by som presun aj Internetu k nim.

No a zase sme pri tom na co ti je ipv6? Tunnelbroker pouzijes v pripade "neviem coho, na co potrebujes". Potom disable/switch na ivp4 a Geolokacia je tu znova podla tvojich predstav.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tunnelbroker pouzijes v pripade "neviem coho, na co potrebujes".

To je presne ta "latrina s vodou zadarmo". IPv6 chcem mat zapnute permanentne.

• Stranky s podporou idu pre v6-nativneho usera rychlejsie (voci nativnemu v4 spojeniu). Nebude platit pre tunel, a kedze medzi stranky s podporou sa radi skoro cokolvek od Google, mne to pokryva ~50% browsovania. Z celkoveho trafficu to bude asi tiez tak, kedze na 6ke fici Youtube a steam CDN. Facebook tiez, ale traffic tam je u mna mizivy.
  • nextdns.io bez nutnosti parovat IP (a tym padom musiet pouzivat na kazdom pripojeni samostatnu konfiguraciu/ucet) alebo s parovanim bastrngovat pri kazdej zmene IP/vybehnuti z domu na inu siet.
  • Jednoduchsi manazment siete - odpada nutnost nastavovat port mapping a pripadne vyhradzovat pseudo-staticke IP na masiny, kde chcem mat otvorene SSH - staci povolit na firewalle a hotovo.
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je presne ta "latrina s vodou zadarmo". IPv6 chcem mat zapnute permanentne.

• Stranky s podporou idu pre v6-nativneho usera rychlejsie (voci nativnemu v4 spojeniu). Nebude platit pre tunel, a kedze medzi stranky s podporou sa radi skoro cokolvek od Google, mne to pokryva ~50% browsovania. Z celkoveho trafficu to bude asi tiez tak, kedze na 6ke fici Youtube a steam CDN. Facebook tiez, ale traffic tam je u mna mizivy.
  • nextdns.io bez nutnosti parovat IP (a tym padom musiet pouzivat na kazdom pripojeni samostatnu konfiguraciu/ucet) alebo s parovanim bastrngovat pri kazdej zmene IP/vybehnuti z domu na inu siet.
  • Jednoduchsi manazment siete - odpada nutnost nastavovat port mapping a pripadne vyhradzovat pseudo-staticke IP na masiny, kde chcem mat otvorene SSH - staci povolit na firewalle a hotovo.

Tomu rozumiem ale tych par milisekund ti stoji za to aby si tak hrotil ipv6? Zo skusenosti, radsej nech to da telekom neskor a nech to funguje. Nie ako u oranzoveho operatora kde presli na ipv6 a ludia co mali starsie routre mali smolu zrazu :D museli si ziadat o nove zariadenia, cakat a pocas toho celeho im nesiel net.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozor pre tých čo chcú IPv6 tunel od he.net a majú od telekomu router s broadcom čipom (na optike je to napr. ich prémiový Sagecom 5655v2): Kvôli hw chybe v routri tunel nefunguje (dokonca aj keď je router v bridge režime!!!) Problém je funkcia "flow cache", ktorá keď je zapnutá, tak to rozbije TCP spojenia s tunelovými paketmi. Viac info tu: https://ttlexpired.co.uk/2016/02/12/ipv6-tunnel-and-failing-tcp-sessions/ Trvalo mi pár dní kým som na to prišiel. A keďže táto funkcionalita sa z web rozhrania napr. na Sagecom 5655v2 vypnúť nedá, tak o IPv6 tuneli môžem len snívať.

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar