Otázka

• 0

Dobry den,

onedlho mi sem maju montovat optický internet a ja chcem aby mi technik namontoval telekom router do nejakej izby a odtiaľ  by som si to 30m LAN kablom prepojil do vlastneho routera,a chcem sa spytat ci telekom router treba dat do nejakeho modu aby vysielal internet do vlastneho routeru alebo netreba robit nic a este ci sa rychlost nespomalí 

dakujem za odpoved

Richard

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak chces vlastny router pouzivat ako AP, tak nepotrebujes robit nic. Natiahni kabel, pripoj a vsetko bude fungovat :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

onedlho mi sem maju montovat optický internet a ja chcem aby mi technik namontoval telekom router do nejakej izby a odtiaľ  by som si to 30m LAN kablom prepojil do vlastneho routera,a chcem sa spytat ci telekom router treba dat do nejakeho modu aby vysielal internet do vlastneho routeru alebo netreba robit nic a este ci sa rychlost nespomalí 

dakujem za odpoved

Richard

Mozes to mat aj v mode bridge, ale potom si musis nastavit tvoj vlastny router s PPPoE, alebo nechas telekom modem ako je a za neho zapojis svoj router

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak chces vlastny router pouzivat ako AP, tak nepotrebujes robit nic. Natiahni kabel, pripoj a vsetko bude fungovat :)

co znamena pouzivat ako AP? snazil som sa googlit ale nic moc som nenasiel :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

co znamena pouzivat ako AP? snazil som sa googlit ale nic moc som nenasiel :D 

Access Point - prístupový bod alebo ten na ktorý sa pripájaš. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak chceš využívať svoj rooter nie je problém. ale hneď za tou krabičkou čo máš privedený internet do bytu/domu musí byť telekomácky rooter. 
a teraz máš dve možnosti. 

1)   len zaň zapojiť svoj rooter
2)  nastaviť telekomácky ako bridge a za to dať svoj. 

rozdiel je ten že pri jednotke budeš mať dve wifiny jednu z telekomáckeho a jednu zo svojho. 
bridge mód znamená akoby rooter bez wifi (ten telekomácky) a zároveň platíš už len polovicu ceny jeho prenájmu (ak teda zaň platíš napríklad v prípade prémiového)

ale áno, len do telekomáckeho rootra pichnúť ethernetový kábel aspoň CAT 5e alebo CAT6, najlepšie do lan portov s nižšími číslami) pôjde všetko fajn bez spomalenia.
neviem či sa to ešte robí, že lan 1 a 2 má do gigabit a zvyšné sú pomalšie.... ale napríklad ma magio box ti úplne stačí posledný lan4 ako nič. aj keby tam bolo toto obmedzovanie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak chces vyuzivat len internet na prehliadanie webov, youtube, socialne siete a pod. tak ti uplne staci ten modem/router od telekomu.

Ak potrebujes riesit svoje nastavenia, VPN, vlastne weby, forwarding, IOT, atd. tak kazdy triezvy clovek si zabezpeci svoj vlastny router (mikrotik, openwrt, bsd a pod.).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mariohruby493
      Akú je možné dosiahnuť max. rýchlosť na týchto dvoch wifi sieťach routra Sagemcom 5670 (UP/DOWN), nikde som ten údaj nenašiel?
    • Od optikamno
      Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je v pláne už dať optický internet do dediny Michal na Ostrove v Trnavskom kraji. Nerozumiem že všetky okolité dediny majú optický internet ale tu stále nie je. Dokonca malá dedina Mierovo má optiku ale tu stále nič. Bol by som rád milý Telekom keby ste vedeli odpovedať.
    • Od DusanJarjabek
      Dobry den,
      prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?

Ďakujem!
    • Od bercik
      Neviete kedy sa začne realizovať optická sieť na ul. Grobská Bernolákovo?
    • Od BeresikErii
      Dobry den, chcem sa spytat ci je mozne si natiahnut opticky kabel, kedze na mojej lokalite nieje dostupny opticky internet ale nad mojim domom kusok prechadza opticky kabel?
    • Od marekburiak
      Dobrý deň,
      chcem sa informovať ohľadom realizácie optického internetu v Ľuboticiach na ulici Jarková. Podľa   https://telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx   je realizácia naplánovaná na 30.9.2022, ale v blízkej dobe sa na ulici plánuje realizácia verejného osvetlenia, takže sa bude robiť výkop pre uloženie elektrických káblov. Bolo by možné uložiť optický kábel/rúrku v rovnakom čase do ryhy pre elektrické káble? 
      Ulica nebude mať chodník, iba asfaltovú cestu pre autá, tak by bolo lepšie, aby sa toho 30.9 asfalt nemusel rezať a ryha vykopávať znova. Ďakujem.