Otázka

• 0

Dobry den,

onedlho mi sem maju montovat optický internet a ja chcem aby mi technik namontoval telekom router do nejakej izby a odtiaľ  by som si to 30m LAN kablom prepojil do vlastneho routera,a chcem sa spytat ci telekom router treba dat do nejakeho modu aby vysielal internet do vlastneho routeru alebo netreba robit nic a este ci sa rychlost nespomalí 

dakujem za odpoved

Richard

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak chces vlastny router pouzivat ako AP, tak nepotrebujes robit nic. Natiahni kabel, pripoj a vsetko bude fungovat :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

onedlho mi sem maju montovat optický internet a ja chcem aby mi technik namontoval telekom router do nejakej izby a odtiaľ  by som si to 30m LAN kablom prepojil do vlastneho routera,a chcem sa spytat ci telekom router treba dat do nejakeho modu aby vysielal internet do vlastneho routeru alebo netreba robit nic a este ci sa rychlost nespomalí 

dakujem za odpoved

Richard

Mozes to mat aj v mode bridge, ale potom si musis nastavit tvoj vlastny router s PPPoE, alebo nechas telekom modem ako je a za neho zapojis svoj router

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak chces vlastny router pouzivat ako AP, tak nepotrebujes robit nic. Natiahni kabel, pripoj a vsetko bude fungovat :)

co znamena pouzivat ako AP? snazil som sa googlit ale nic moc som nenasiel :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

co znamena pouzivat ako AP? snazil som sa googlit ale nic moc som nenasiel :D 

Access Point - prístupový bod alebo ten na ktorý sa pripájaš. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak chceš využívať svoj rooter nie je problém. ale hneď za tou krabičkou čo máš privedený internet do bytu/domu musí byť telekomácky rooter. 
a teraz máš dve možnosti. 

1)   len zaň zapojiť svoj rooter
2)  nastaviť telekomácky ako bridge a za to dať svoj. 

rozdiel je ten že pri jednotke budeš mať dve wifiny jednu z telekomáckeho a jednu zo svojho. 
bridge mód znamená akoby rooter bez wifi (ten telekomácky) a zároveň platíš už len polovicu ceny jeho prenájmu (ak teda zaň platíš napríklad v prípade prémiového)

ale áno, len do telekomáckeho rootra pichnúť ethernetový kábel aspoň CAT 5e alebo CAT6, najlepšie do lan portov s nižšími číslami) pôjde všetko fajn bez spomalenia.
neviem či sa to ešte robí, že lan 1 a 2 má do gigabit a zvyšné sú pomalšie.... ale napríklad ma magio box ti úplne stačí posledný lan4 ako nič. aj keby tam bolo toto obmedzovanie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak chces vyuzivat len internet na prehliadanie webov, youtube, socialne siete a pod. tak ti uplne staci ten modem/router od telekomu.

Ak potrebujes riesit svoje nastavenia, VPN, vlastne weby, forwarding, IOT, atd. tak kazdy triezvy clovek si zabezpeci svoj vlastny router (mikrotik, openwrt, bsd a pod.).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od pavol.szabo
      Dobry den, viete niekto poskytnut info ci tekekom planuje rozsirovat svoju opticku siet v Galante v časti kolonia? oproti v casti Richtarske pole to maju vsade. Aj kolonia aj Richtarske pole je novopostavena cast, a na kolonii je len jeden typ optickeho pripojenia od jedneho mensieho poskytovatela. 
    • Od peterhalo111
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať kedy bude rozšírená kapacita optickej siete v Ivanke pri Dunaji na Sládkovičovej ulici, aby sa mohli napojiť aj ostatný ľudia ktorý majú optický kábel pred domom.
      Vďaka
    • Od cisciscis
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať na dostupnosť optiky v Trenčíne na ulici Hlavná. Na pobočke Telekom mi koncom septembra povedali, že 30.10.2021 bude objednateľná na mojej adrese, zatiaľ neboli začaté žiadne výkopové práce.  Na mape plánovanej výstavby optiky je Hlavná ulica minimálne od konca apríla. Predbežný záujem som podpisoval v roku 2017, a realizácia mala byť 2018.
      Ďakujem
    • Od Matejjj
      Dobrý deň,
      rád by som sa opýtal či sa plánuje výstavba optického pripojenia v obci Slivník.
      Ďakujem.
    • Od Majky007
      Dobrý deň chcel by som sa spýtať že či sa niečo neplánuje na adrese Dr.Pantočku Tovarníky. 
      Myslím si že by tu bol záujem o optický internet na tejto ulici. 
      Ďakujem...
    • Od dusan.strananek
      Prečo nameriam maximálnu rýchlosť do 400mbit , keď mám zaplatený OptikNET Extra 700mbit? Pochopil by som ,že v špičke je pokles rýchlosti . Ale ja nenameriam vyššiu rýchlosť ani skoro ráno. Keď som zriadil nový internet , tak som pri meraní dosahoval hodnotu blízku vedajšiemu maximu 600 mbit.