opticky kabel

Otázka

• 0

Dobry den chcem sa spytat ze ked si zapojim opticky kabel do zasuvky a potom ho niekde pri stenách ohnem aby sa dostal do vedlajsej izby tak sa pri zahnutí zhorsi rychlost internetu? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj, ohnut nie je problem, hlavne nech to je pekny ohyb (nie 90° podla pravitkaxD). Zalezi aj aky opticky kabel mas, videl som take ktore prezili v pohode to ked si na nich urobil uzol a utiahol celou silou... pozor treba davat aby si po dlzke nezkrutil kabel. K znehodnoteniu najrychlejsie dojde ak urobis pohyb ako ked zmykas uterak.

Kludne mozes ohnut (tam sa ti max stane ze nebude fungovat, vtedy vies ze by ten loop mal byt trocha vacsi). Davaj pozor na to skrutenie. A ako pise DavidB137, nikdy sa nepozeraj do optiky ak je zapojena...

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Predpokladám, že chceš ohnúť ten asi 2-metrový patch kábel, ktorý ide z optickej zásuvky do routra. Keď dodržíš nejaký rozumný polomer ohybu (aspoň zopár centimerov), všetko by malo bez problémov fungovať. A aj keby si bol veľmi veľmi veľmi nešikovný a zlomil sa ti, za pár eur si môžeš kúpiť nový.

Upozornenie: Nikdy sa nepozeraj priamo do optického káblu, pokiaľ je do čohokoľvek zapojený (ide cezeň svetlo). Tieto vlnové dĺžky nie sú viditeľné ľudským okom, no napriek tomu ho vedia nenávratne poškodiť! (Je to to isté, ako keby si sa pozeral rovno do lasera.)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od alexandermeleg
      Pekný deň prajem!
      V našej ulici ste ťahali optiku. Všimol som si, že robotníci všade po sebe zrekonštruovali chodníky a parky. Pred našim vchodom ale ostala diera a rozbité betónové dlažby. Práce boli ukončené v júli 2021 a pracovníkov už tu nevidím. Vzhľadom na to, že ja sám zhutnenie podkladu neviem spraviť, by som chcel poprosiť o rekonštrukciu chodníka.
      Prosím Vás, na koho sa môžem obrátiť s mojou reklamáciou?
    • Od ja9922
      Dobrý deň, mám problém s internetom, v krátkych intervaloch mi vypadáva zhruba na 5-30 sekúnd. Niekedy  celý deň ide rýchlosť  približne 120/30 bez výpadku a niekedy celý deň vypadáva a miestami je rýchlosť 150/30 a niekedy 5/20 a niekedy nejde vôbec a ako som spomínal na pár sekúnd vypadne. Ako postupovať v takomto prípade? Mám internet cez optiku a router huawei HG8145V5. Ďakujem
    • Od milanpajtinka
      Ahoj, zaujíma ma keď mám optik net extra čo čítam tak 1gb/s , aká by mala by byt rychlost sťahovania, teraz mi Speedtest ukazuje cca 900,123 a sťahuje je do 100 mb/s  zo steamu alebo z predplatených serverov napr. Káble mám nové aj router , tak či je to v poriadku lebo co čítam tak 1 giga za sekundu download ? Diky
    • Od Davko12
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom optického internetu na adrese Jánošíkovská 68, Dunajská Lužná, pretože už sa čaká roky na internet od Vás.
    • Od andlaco
      Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či v budúcnosti plánujete zriadiť optiku na ulici Pod kalváriou 12, Levice?
    • Od dodchi619
      Dobrý deň, je plánovaná optika v Trstenej časť Nové Ústie? Už sa dopytujem asi 3tí rok. Ďakujem.