Internet problémy

Otázka

• 0

Zdravím, chcel by som sa spýtať ohľadom možného riešenia nášho problému s internetom. Po niekoľkých rokoch sa v našej malebnej dedinke spristupnil rýchlejší internet. Doteraz sme mali ADSL pripojenie s rýchlosťou 4/0.5. Po zavedení VDSL sme sa s Telekomom dohodli na internete M+ aj keď sme si viac želali L, no bolo nám povedané, že my sme koncová linka a ku nám rýchlosť Magio Internetu L nepríde. 
Dnes nám spustili teda M+ s rýchlosťou 20/2. Objednali sme si taktiež ako ďalšiu službu Magio Televíziu L keďže sme predpokladali, že takýto internet nám v pohode utiahne aj televíziu cez internet + synátorove hranie cez internet. No nastal problém po zapojení všetkého. Synátor hral a či už sme dali kvalitu obrazu Magio Televízie na  vysokú,strednú či nízku tak stále tam ping vyskakoval na hodnotu 100 a viac, čo sa opakovalo každých 10 sekúnd. Po zapojení starej televízie cez Internet sa tento problém vyriešil a synovi šlo všetko v pohode. Jediný problém je keď sa pozerá Netflix cez smart tv alebo sa zapojí internet do Magio TV boxu. 
Vedeli by ste nám poradiť prosím Vás či sa dá niečo s naším problémom robiť? Vyššia rýchlosť na našej adrese žiaľ nie je aj keby sme to veľmi chceli. Dom pod nami, dom vedľa nás ma dostupný Magio Internet L no naša adresa nie :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Zdravím, chcel by som sa spýtať ohľadom možného riešenia nášho problému s internetom. Po niekoľkých rokoch sa v našej malebnej dedinke spristupnil rýchlejší internet. Doteraz sme mali ADSL pripojenie s rýchlosťou 4/0.5. Po zavedení VDSL sme sa s Telekomom dohodli na internete M+ aj keď sme si viac želali L, no bolo nám povedané, že my sme koncová linka a ku nám rýchlosť Magio Internetu L nepríde. 
Dnes nám spustili teda M+ s rýchlosťou 20/2. Objednali sme si taktiež ako ďalšiu službu Magio Televíziu L keďže sme predpokladali, že takýto internet nám v pohode utiahne aj televíziu cez internet + synátorove hranie cez internet. No nastal problém po zapojení všetkého. Synátor hral a či už sme dali kvalitu obrazu Magio Televízie na  vysokú,strednú či nízku tak stále tam ping vyskakoval na hodnotu 100 a viac, čo sa opakovalo každých 10 sekúnd. Po zapojení starej televízie cez Internet sa tento problém vyriešil a synovi šlo všetko v pohode. Jediný problém je keď sa pozerá Netflix cez smart tv alebo sa zapojí internet do Magio TV boxu. 
Vedeli by ste nám poradiť prosím Vás či sa dá niečo s naším problémom robiť? Vyššia rýchlosť na našej adrese žiaľ nie je aj keby sme to veľmi chceli. Dom pod nami, dom vedľa nás ma dostupný Magio Internet L no naša adresa nie :D 

Ahoj, Magio televizia si berie dost vela z internetu. Mozno by pomohlo QoS popripade natvrdo traffic shape. Aky pouizvas router?

Alebo na netflixe nastavit max rozlisenie na 720p (to zerie 5Mbps) UltraHD si zerie 25Mbps, FHD cca 15-20Mbps. Preto synovi moc "internetu" nezostane.

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, náš router je : ADB VV3212. Mohli by ste mi prosím Vás nejako blžšie priblížiť a špecifikovať čo QoS a traffic shape znamená? Skúšal som nájsť na netflixe zmenu kvality ale neviem sa k tomu dopátrať.. :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

How to change video quality settings on Netflix

The easiest way to adjust your Netflix video quality settings is via a web browser. When signed into Netflix on your web browser of choice, follow these steps:

• Click on your profile icon in the top-right of the Netflix window and choose Account
  • Scroll down to Profile & Parental controls and select your profile
  • Click Playback settings
  • Select the quality of stream you want

Note that quality settings have to be adjusted on a per profile basis. Changing quality settings on your profile won't affect quality settings for anyone else with a profile on your account.

If you're using Netflix on your phone or tablet, you'll need to follow these steps:

• Tap the Menu icon in either the top left or top right corner (this depends on whether you're using iOS or Android)
  • Select App Settings
  • Select Cellular Data Usage
  • Select the quality of stream you want

QoS -> https://sk.wikipedia.org/wiki/Kvalita_služby

Traffic Shape -> https://cs.wikipedia.org/wiki/Traffic_shaping

V skratke QoS je prioritizacia. Teda vsetci uzivatelia mozu dosahovat maximalnu kapacitu linky a v pripade viac uzivatelov je rozdelena podla priorit. Bud na uzivatela alebo na konkretnu sluzbu....

Traffic shape je natvrdo pridelena kapacita linky na uzivatela/sluzbu. Cize ak mas 20/1 mozes dat 10/0,1 na Netflix a ostatne na synov PC. Cize Netflix alebo aj ine sluzby nikdy nevyuziju kapacitu ktora je pridelena na synov PC.

ADB su hrozne routre, neviem ci to vobec nieco ako QoS ma, mam pocit ze nie. Lepsie pouzit vlastny router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar