Prenosová rýchlosť internetu vzduchom

Otázka

  • 0

Dobrý deň, chcem sa opýtať prečo mi nejde internet rýchlosťou aspoň 50 mb/s keď na webu je napísané že dosahuje rýchlosť až 300 mb/s : Doteraz mi aspoň tých 30 mb/s išiel ale momentálne po otestovaní ide download okolo 15 mb/s a upload okolo 5 mb/s. Dopredu ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

  • 0

Pri internete cez vzduch rýchlosť výrazne záleží od aktuálneho vyťaženia siete. Ak teda veľa ľudí využíva internet cez vzduch v danej lokalite rýchlosť sa môže znížiť.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

"Až 300 Mbit/s" je pomerne zavádzajúce. Ono to je pravda, resp. môžeš mať aj vyššiu rýchlosť, avšak na drvivej väčšine Slovenska bude rýchlosť menej ako 100 Mbit/s, pretože Magio internet vzduchom funguje cez 4G/LTE a je priamo závislý od pokrytia. Zadaj si svoju adresu do mapy pokrytia a vypíše ti to maximálnu rýchlosť, ktorú na danej adrese teoreticky môžeš dosiahnuť.

Na základe rýchlostí, ktoré opisuješ predpokladám, že si niekde na vidieku a maximum bude 100 Mbit/s. Plus treba počítať so znížením rýchlosti v závislosti od vyťaženia vysielača Telekomu, prekážok a vzdialenosti medzi ním a tvojim prijímačom, použitej frekvencie, atď. Faktorov je veľa. Keďže máš upload len 5 Mbit/s, pravdepodobne bude problém aj vzdialenosť a prekážky ku vysielaču. Ak nemáš niekde na fasáde namontovanú externú anténu, môžeš skúsiť presunúť router niekam inam v dome/byte. Spravidla k oknám a na čo najvyššie poschodie.

Všetky bezdrôtové technológie sú v porovnaní s pevnými sieťami nestabilné a nikto ti rýchlosť nemôže garantovať. Teda pokiaľ nemáš chuť platiť za internet stovky až tisícky eur mesačne.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar