Otázka

• 0

Zdravim,

nahodou mi neviete povedat, ake su plany na upgrade na opticky internet na tajovskeho 7? Pred casom bola komplet rozkopana ulica od Alzbetinej az po Tajovskeho 5 a tam prace zazracne zastali - a 7cka je pritom o posledny obytny vchod na tajovskeho. Takze sused dva metre odo mna ma optiku a ja stale DSL...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

ešte mi napíšte o akú obec sa jedná a ja to preverím. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

ešte mi napíšte o akú obec sa jedná a ja to preverím. 

Ach, prepacte, uplne som to tam zabudol doplnit - Kosice, Stare Mesto.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

optika na tejto adrese bude dokončená k 30.11.2021 (zatiaľ je to predbežný termín). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm, to znie celkom nadejne. Ja som este skusil kontaktovat aj podporu cez nejaky formular (nebol som si isty, kde tuto otazku polozit), tam mi zase pre zmenu odpisali, ze na mojej adrese (7cka) neeviduju vyjadreny suhlas so zapojenim internetu (co sa mi zdalo dost divne, kedze 5+7 je jeden dom v 5tke byva 9 ludi, zatial co na 7cke len traja), tak teraz neviem, ci v tomto smere nieco podnikat (zohnat podpisy tych dvoch susedov) alebo to mam brat, ze to evidujete OK a cakat do novembra :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zatiaľ netreba riešiť nič. Pokúsim sa zistiť, či by ten neudelený súhlas mohol znamenať nejakú prekážku pri zriaďovaní služieb. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem. Zhodou okolností bol u nás pár dní dozadu technik z Telekomu, on spomínal, že mohlo sa stať aj to, že firma, ktorá pre Telekom robí tieto práce, nikoho nenašla doma (keďže sme tam len traja, resp dvaja v celom vchode, tak je to celkom jednoducho možné) a tak ten vchod proste preskočila, že aj takéto sa stáva. Takže ak by bolo treba sa niekam dodatočne ohlásiť / niečo podpísať, tak s tým nemám problém :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podarilo sa Vam nieco zistit? :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podarilo sa Vam nieco zistit? :) 

Dobrý deň,

niektorí projektanti majú dovolenku, takže preverenie môže trvať dlhší čas. Akonáhle budem mať odpoveď, dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem. Zhodou okolností bol u nás pár dní dozadu technik z Telekomu, on spomínal, že mohlo sa stať aj to, že firma, ktorá pre Telekom robí tieto práce, nikoho nenašla doma (keďže sme tam len traja, resp dvaja v celom vchode, tak je to celkom jednoducho možné) a tak ten vchod proste preskočila, že aj takéto sa stáva. Takže ak by bolo treba sa niekam dodatočne ohlásiť / niečo podpísať, tak s tým nemám problém :)

Ohľadom udelenia súhlasu sa môžete zastaviť na predajni, kde Vám bude poskytnutý potrebný formulár. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja ich uz mam doma (poslala mi ich Vasa kolegyna mailom), len stale panuje zmatok v tom, ze ci to je teda ten problem (tzn. absencia oficialneho suhlasu za nas vchod) alebo sa proste tie prace zacnu 30.11. a vsetko je OK. Predsa len, v tom prvom pripade budem musiet obehnut domovnika aj susedov, takze ak by som to nemusel robit, tak je to urcite benefit. ;-)

Volali mi aj nejaki ludia od Vas, ze mi konci viazanost, tak im vravim, ze ak by som mal istotu, ze ta optika sa fakt zacne riesit, tak nemam dovod odchadzat, ale v opacnom pripade by som pozeral rychlejsie alternativy. No a samozrejme, ani oni nevedeli, ci je teda problem ten suhlas alebo len casovy sklz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja ich uz mam doma (poslala mi ich Vasa kolegyna mailom), len stale panuje zmatok v tom, ze ci to je teda ten problem (tzn. absencia oficialneho suhlasu za nas vchod) alebo sa proste tie prace zacnu 30.11. a vsetko je OK. Predsa len, v tom prvom pripade budem musiet obehnut domovnika aj susedov, takze ak by som to nemusel robit, tak je to urcite benefit. ;-)

Volali mi aj nejaki ludia od Vas, ze mi konci viazanost, tak im vravim, ze ak by som mal istotu, ze ta optika sa fakt zacne riesit, tak nemam dovod odchadzat, ale v opacnom pripade by som pozeral rychlejsie alternativy. No a samozrejme, ani oni nevedeli, ci je teda problem ten suhlas alebo len casovy sklz.

Podľa vyjadrenia od kolegov projektantov bude optika pripravená, takže aj terajšia absencia súhlasu nie je prekážkou pri budovaní. Po ukončení výstavby bude dostupná, ale samotné pripojenie jednotlivých bytov bude možné po udelení spomínaného súhlasu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

optika na tejto adrese bude dokončená k 30.11.2021 (zatiaľ je to predbežný termín). 

Hmm, vcera mi volala (opat...) nejaka pani ohladom toho, ci si chcem predlzit viazanost (ktora mi o chvilu konci) a vypadla z nej zaujimava informacia - a to, ze ta optika tam bude, ale v roku 2022. Viete mi to pozriet este raz, ci sa to tam zmenilo alebo ze ako prisla zrazu k o rok neskorsiemu terminu?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm, vcera mi volala (opat...) nejaka pani ohladom toho, ci si chcem predlzit viazanost (ktora mi o chvilu konci) a vypadla z nej zaujimava informacia - a to, ze ta optika tam bude, ale v roku 2022. Viete mi to pozriet este raz, ci sa to tam zmenilo alebo ze ako prisla zrazu k o rok neskorsiemu terminu?

Dobrý deň,

áno, termín sa zmenil, aktuálne platný je 23.12.2022.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od pavol.szabo
      Dobry den, viete niekto poskytnut info ci tekekom planuje rozsirovat svoju opticku siet v Galante v časti kolonia? oproti v casti Richtarske pole to maju vsade. Aj kolonia aj Richtarske pole je novopostavena cast, a na kolonii je len jeden typ optickeho pripojenia od jedneho mensieho poskytovatela. 
    • Od peterhalo111
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať kedy bude rozšírená kapacita optickej siete v Ivanke pri Dunaji na Sládkovičovej ulici, aby sa mohli napojiť aj ostatný ľudia ktorý majú optický kábel pred domom.
      Vďaka
    • Od cisciscis
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať na dostupnosť optiky v Trenčíne na ulici Hlavná. Na pobočke Telekom mi koncom septembra povedali, že 30.10.2021 bude objednateľná na mojej adrese, zatiaľ neboli začaté žiadne výkopové práce.  Na mape plánovanej výstavby optiky je Hlavná ulica minimálne od konca apríla. Predbežný záujem som podpisoval v roku 2017, a realizácia mala byť 2018.
      Ďakujem
    • Od Matejjj
      Dobrý deň,
      rád by som sa opýtal či sa plánuje výstavba optického pripojenia v obci Slivník.
      Ďakujem.
    • Od Majky007
      Dobrý deň chcel by som sa spýtať že či sa niečo neplánuje na adrese Dr.Pantočku Tovarníky. 
      Myslím si že by tu bol záujem o optický internet na tejto ulici. 
      Ďakujem...
    • Od dusan.strananek
      Prečo nameriam maximálnu rýchlosť do 400mbit , keď mám zaplatený OptikNET Extra 700mbit? Pochopil by som ,že v špičke je pokles rýchlosti . Ale ja nenameriam vyššiu rýchlosť ani skoro ráno. Keď som zriadil nový internet , tak som pri meraní dosahoval hodnotu blízku vedajšiemu maximu 600 mbit.