Optický internet - Nová štvrť + Mestská časť Peter- Hlohovec

Otázka

• 0

Dobrý deň prajem , 

@MirkoAsi v Januári tohto roka ste odpovedali @Tomasoo že výstavba optického internetu v mestskej časti Hlohovca Nová Štvrť  (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Ružová, Františka Lipku) sa má začať do 100 dní . 100 dní už ubehlo , mesto + občania majú záujem o optický internet a dokonca mesto znížilo poplatky pre operátorov za zriadenie  vecného bremena. Tak by som sa chcel spýtať že kde je problém s výstavbou ? Zároveň by som sa chcel spýtať že kedy by sa teoreticky začala výstavba v mestskej časti Peter  (Šoltésova , Svatopeterská , Čulenova , Ľuda Zúbka , Vážska , Timravy , možno Hviezdoslavova , Cisárka , Terézie Vansovej , Dukelská , Rovná , Slnečná , Pánska Niva , Kruhová , možno Poniklecova...). Telekom tu má veľa drevených stĺpov napustených smolou na ktorých sú uložené káble s technológiou VDSL (na ulici Šoltésova sú tieto stĺpy v zlom stave, a  v horúcom počasí z nich vyteká smola a sú prasknuté a zároveň bužírka na izolovanie týchto káblov je tiež popraskaná) .  Zároveň , na ulici Ľuda Zúbka sa nachádza  MSAN (technologická skriňa) pre VDSL technológiu a vraj do tejto skrine sú vyústené optické vlákna. Tak by som chcel navrhnúť pre telekom lacnejšie riešenie , vedenie optických káblov vzdušným vedením po hore zmienených stĺpoch. Netreba chodiť ďaleko pre príklad , optické káble od telekomu sú vedené vzduchom v Mestskej časti Šulekovo v Hlohovci. 

Zároveň , by som chcel požiadať @Mirko o emailový alebo telefonický kontakt na projektantov.

S pozdravom Peter

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

nemyslím, že povedal do 100 dní. 

projektové odpovedá, že je to nad 100 dní. a to zvyčajne nie je stanovený presný dátum. 

do 100 dní zvykne byť stanovený presný termín skončenia výstavby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@informovanost Nesnažte sa ma oklamať - jasne napísal toto :  Preveril som to ešte raz, teraz prišla odpoveď, že všetky uvedené ulice sú plánované na spustenie do 100 dní

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neklamem prečítajte si to

https://forum.telekom.sk/topic/22657/?do=findComment&comment=64581

konkrétne:
27.1.2021 napísal do 100 dní.
2.2.2021 napísal nad 100dní, s tým že projekt je stále v riešení a môže sa to meniť.

doslova som vám tu dal link na celé to vlákno. stačí si to len otvoriť a prečítať celú tú konverzáciu. ja si to necucám z prsta. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

a našiel som tam v tej konverzáciíí aj link, ktorý pridal @Tomasoo do toho vlákna

https://www.odkazprestarostu.sk/hlohovec/podnety/106901/soltesova-realizacia-optickej-siete-od-telekom

otvorte si to, sú tam ďalšie komentáre a je to naozaj zaujímavé..... najviac ma zaujal posledný komentár tam.

Citát
23. apríl 2021

Chcel by som sa poďakovať mestu ako občan a medzitým som napísal na podporu telekomu v akom stave je stavebné konanie. Dnes mi prišiel mail. Mesto do dnešného dňa nezverejnilo novú podobu zásad s hospodárením majetku mesta Hlohovec (na stránke mesta , tu je dôkaz : https://www.hlohovec.sk/zasady-hospodarenia-s-majetkom-mesta.html ) a ani do telekomu nič nebolo doručené zo strany mesta. Prosím mesto o nápravu a úzku spoluprácu so spoločnosťou Slovak Telekom a.s. v prospech občanov mesta.

S pozdravom Peter.

Tu je celé znenie mailu: Dobry den pan Peter,

dakujeme Vam za Vas dotaz a zaujem z Vasej strany ako konkretneho obcana, o rozsireni optiky od nasej spolocnosti do Vasho mesta.

Nasa spolocnost k dnesnemu dnu 23.04.2021, neeviduje schvalene a oficialne zaslane zmeny vo VZN na nasu spolocnost, tykajuce sa telekomunikacneho sektora. K dnesnemu dnu nie je na strankach Mesta Hlohovec uverejneny ziaden oficialny dokument tykajuci sa tejto aktivity.

Po ich oficialnom obdrzani a nasledne v zmysle internych predpisov, projekty, ktore spominate, boli pred 3 rokmi zastavene a je potrebne ich interne prehodnotit a preschvalit. Nasledne je nutne zacat ich legislativne riesit od uplneho zaciatku, kedze vyjadrenia dotknutych organov stratili platnost, majektove pomery i trasy sa za ten cas zmenili.

Po opatovnom ziskani novych vyjadreni predlozime investicnu ziadost na prislusne oddelenia Mesta Hlohovec:

- ak ich suhlasne a vcasne vyjadrenia budu priaznive a financne relevantne a vydaju v priaznivych casovych horiznotoch Uzemne Rozhodnutia,

- az po ich vydani mozeme podla rozhodnutia spolocnosti pristupit k vystavbe optiky.

Nasledne aj obcania na prislusnych uliciach, ktore budu zaradene do predmetnych projektov budu na novo osloveni na podpis: Ziadosti o pripojenie pre opticke pokrytie.

Dakujem za pochopenie a zostavam s pozdravom.

Marcela Demkova
Slovak Telekom, a.s.

je dosť zaújímavé že nečítate toto vlákno...... všetko mám odtiaľ.... 

tento komentár je 3 mesiace po mirkovom vyjadrení. celkom jasne hovorí o tom, prečo to nie je.... bolo by fajn si najskôr pozametať pred vlastným prahom... 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som toto konkrétne nepísal , ale môj známy. 

Ďakujem pekne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

za málo, len toto všetko je online a nečítal som nič čo tu nebolo spomenuté. 
môj osobný odhad, keďže vďaka mestu to musí ísť od nuly... ak to bude do konca roka tak to niekto z hora nad vami drží stráž. 

@Mirko kryjem ti chrbát.

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

S tým Hlohovcom je to naozaj zaujímavé a komplikované. Je v záujme Telekomu vybudovať v uvedenej lokalite optiku, ale skôr si myslím, že výstavbu blokuje len mesto, Telekom v tomto prípade žiadne obštrukcie nerobí - nemá dôvod. Treba buzerovať mesto, nie mňa, že som uviedol do 100 dní alebo nad 100 dní, ja preposielam odpovede, ktoré mi dajú projektanti. Nemáme dôvod si vymýšľať a uvádzať nepravdivé info - ani projektanti a ja už vôbec nie. 

Takže takto - Hlohovec začnem riešiť prioritne, požiadam projektantov o presnejšie vyjadrenie čo sa tam u vás vlastne deje a kde je problém. Ale ako píšem, skôr by som z meškania výstavby vinil mesto. 

za málo, len toto všetko je online a nečítal som nič čo tu nebolo spomenuté. 
môj osobný odhad, keďže vďaka mestu to musí ísť od nuly... ak to bude do konca roka tak to niekto z hora nad vami drží stráž. 

@Mirko kryjem ti chrbát.

@informovanost vďaka za spoluprácu :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, preposielam odpoveď od kompetentných:

Od marca to bolo pozastavené kvôli podmienkam mesta. Z niektorých požiadaviek už mesto upustilo, ale stále to vychádza draho. Momentálne prehodnocujú, či sa bude v projekte pokračovať.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, preposielam odpoveď od kompetentných:

Od marca to bolo pozastavené kvôli podmienkam mesta. Z niektorých požiadaviek už mesto upustilo, ale stále to vychádza draho. Momentálne prehodnocujú, či sa bude v projekte pokračovať.

Dobré ráno prajem , ďakujem za odpoveď. Ak je to možné , mohli by ste tu v odpovedi uviesť „podmienky” mesta? Nesúvisí to náhodou s celoplošnou rekonštrukciou chodníkov na ktorých budú (možno) prebiehať výkopové práce? 

Ďakujem za odpoveď.

Peter

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobré ráno prajem , ďakujem za odpoveď. Ak je to možné , mohli by ste tu v odpovedi uviesť „podmienky” mesta? Nesúvisí to náhodou s celoplošnou rekonštrukciou chodníkov na ktorých budú (možno) prebiehať výkopové práce? 

Ďakujem za odpoveď.

Peter

Je mi ľúto, tieto informácie nemôžem poskytnúť. Ďakujem za pochopenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

a len by som pridal, teraz keď som si prečítal znova prvý príspevok.... 

niekto tu tak rok dozadu spomínal, že tie optické káble, ktoré zásobujú VDSL... dajú 2,5 gigabit/s
jeden zákazník (napríklad ja) zožerie až 1 gigabit z toho. takže povedzme 2x služba giga (1000) + 1x služba xl (600) a ten kábel je rád, že je rád. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od gofi94
      Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, kedy bude dostupný optický internet na ulici Dolná, Trnovec nad Váhom. Ďakujem
    • Od mattyrv
      ahojte, neviete či pri kombinácii tých nových internetoch pri vdsl profiloch navyšujú  linku, kde je aj zriadená magio tv služba. Pri magio tv + magio net som mal navýšený profil, aby mi to neovplyvňovalo rýchlosť internetu. Ďakujem za info.
    • Od martinsvorcik2
      Dobrý deň,
      Od 20 20 mi začali skákať dáta z H do 4G, momentálne mne ani kamarátovi nejdú mobilné dáta a vypadáva signál ma volanie, prosím o vyriešenie, ďakujem.
      (Trnava)
    • Od Paskalsk2
      Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
    • Od Suckamah
      Máme mágio dsl 90mbit/s a nikdy to tak podľa testov nieje, ani keď nikto nieje na Wifi a test je na PC so žiadnymi spustenými programami
      Dneska už som toho mal dosť keď mi už nechcelo načítať ani domovskú stránku a každá aplikácia si myslela že mi internet ani neide, po teste som mal 0mbit/s upload a download bol 1,82mbit/s aj s 32ms pingom. Toto už podľa mňa nieje akceptovaťelné a budem určite prechádzať na iného operátora v blízkej budúcnosti
    • Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď