Zmeskany hovor odo mna->nikdy som nevolal

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobry den uz druhykrat sa mi stalo ze mi niekto volal spat, ze vraj si nasiel zmeskany hovor odo mna (Nic nechcel bol prekvapeny rovnako ako ja ze som mu nevolal)

. Ja som im urcite nevolal nikdy. Neviem si to vysvetlit stao sa to uz dvakrat a mam obavy o bezpecnost svojho tel. cisla.

Mate podobnu skusenost? Ako postupovat v takom pripde?

Editoval/-a Fipo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Najskôr si nevšimol, že má neprijatý hovor niekoľko dní. Aj moja mama mi zavolá za týždeň, že si našla neprijatý hovor odo mňa a potom rozmýšľam, že kedy. Už je zabudnuté, že som jej skutočne volal pred týždňom a až teraz to objavila  :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To urcite nie, to boli cudzi ludia ktorych nepoznam a urcite som im nevolal.Nezvyknem vyvolavat kade tade.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podozrenie bolo potvrdene aj Telekomom: 

“…v poslednom case sme zaregistrovali zvysenie frekvencie podvodnych hovorov, ktore vystupuju ako realne slovenske cisla (ine cislo je skryte za realne slovenske cislo). 

Podvodnici sa tvaria, ze volaju v mene inej spolocnosti a snazia sa ziskat prihlasovacie udaje nasich zakaznikov, pripadne presvedcit ich k instalacii skodliveho softveru do PC a pod. Maskuju sa za falosne telefonne cisla (takzvaný Caller ID spoofing). Zial, zablokovat taky typ volania technologicky nie je mozne zrealizovat. Vase telefonne cislo, bolo pravdepodobne vyuzite na tento typ volania. Odporucame nevolat spatne na nezname a podozrive cisla a neposkytovat ziadne prihlasovacie udaje.

Za vzniknutu situaciu sa ospravedlnujeme, ale zial, technicky momentalne nevieme 100% eliminovat tieto hovory aj ked sa snazime prijat adekvatne opatrenia. Podvodne volania sa pravdepodobne tykajú fiktivnej technickej podpory za cielom vylakat od zakaznika nejake financie. Ak situacia bude pretrvavat, odporucam Vam obratit sa na policiu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar