Ake dosahujete rychlosti pri XL optike?

Otázka

• 0

Možete niekto dat speedtest ako to vyzera pri XLku? Su tie rychlosti aj nad 600 alebo vždy to je niečo pod?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

mas xl, alebo si to chces objednat ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Možete niekto dat speedtest ako to vyzera pri XLku? Su tie rychlosti aj nad 600 alebo vždy to je niečo pod?

Ahoj, ja sice nemam XL ale robil som viacero speedtestov u 3-5 ludi s XL sluzbou.

Download: 540-595 Mbps

Upload: 54-61 Mbps

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je rýchlejšie ako mne ide giga..... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je rýchlejšie ako mne ide giga..... 

Treba prekopat vnutornu siet, ci je vsetko OK, pouzit lepsie kategorie, lepsie switche. Dalsia vec je ci nahodou nepouzivas vlastny router a telekomacky mas v bridge. Su routre ktorych rychlost PPPoE dosahuje max napr. 290Mbps....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas xl, alebo si to chces objednat ?

čoskoro u nas bude optika tak chcem vediet že kde sda to pohybuje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie nie, telekomácky prémium... 

priemernú rýchlosť môžem mať takú ako si uviedol na xl. 
lieta to všade od 300 do 950  a už ma ani nebaví volať technikom, keďže garantovaná rýchlosť je 600+, aby som si vypočul že chyba je na mojej strane no záhadne to potom znova vybehne na 850 + ..... 

už len čakám, kedy mi skončí viazanosť čo je už v septembri. 

Ak pouzivas windows, prebehni tieto veci:

1 ) Try this, right-click on Windows start menu and go Settings.
Open Network & Internet
Select Proxy in the left pane. In the right pane, disable all options.

2 ) Disable Windows Auto-Tuning Feature
Open windows start menu and type: cmd
Right-click on " command prompt " and select Run as admin
Type this following command: netsh interface tcp show global
Look for the "Receive Window Auto-Tuning Level feature" , if it If it is displayed as 'normal' please deactivate it as follows:
netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

Now check if the speed is ok.

3 ) Disable Large Send Offload
Right-click again on Start button and select " Device manager "
Double-click on your Network Card and click on the Advanced tab
In the drop-down list, select Large Send Offload V2 (IPv4) and set the value to Disabled
Do the same for Large Send Offload V2 (IPv6)
Click OK.

4) Check your dns settings.

Press Windows + r keys and type: NCPA.CPL
Right-click on your network card and select Properties
Select Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) and go to Properties.
Checks if the 'obtain an ip .... and Obtain DNS server ....' box is checked on automatic. This must other on auto.

You can do a test with the google dns if you check Use the following DNS
Google's Public DNS addresses 8.8.8.8 & cloudflare 1.1.1.1

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som sa nakopol a zmeral som si moju vyse 10 rocnu Telekom optiku. Nespolieham sa na wifi, ta mi dava okolo 300 Mb/s, nasiel som stroj co ma 1GB sietovku (zistil som ze vacsinu HW mam len 100MB sietovky)..
ONT mam v bridge, mam vlasny router, spravil som 10 merani po sebe. S velmi malymi vykyvmi (v cca jednotkach Mbit) som dosiahol rychlost 585 pre UP a 58,5 pre DOWN.
Tu 15 Mb/s stratu pokojne zhodim na moju kabelaz/zasuvky. Robil som to sam, a to niesom v tom nejaky odbornik, tie straty mozu byt pokojne tam.
Zaver je, ze Telekom sa snazi mat presne 600, nie viac.
Jedno z merani:

st.jpg

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Meranie je potrebne robit takto. Treba najst nejaky kvalitny server, kde su ulozene distribucie linuxu (vacsinou su ulozene na univerzitnych serveroch, alebo na serveroch velkych narodnych poskytovatelov). A to si piste, ze oni maju ku*va rychle servery. Potom si podla velkosti ISO obrazu a casu downloadu prepocitajte realnu rychlost

BTW ci mas 250, 600,  alebo 1000 je uplne jedno

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Meranie je potrebne robit takto. Treba najst nejaky kvalitny server, kde su ulozene distribucie linuxu (vacsinou su ulozene na univerzitnych serveroch, alebo na serveroch velkych narodnych poskytovatelov). A to si piste, ze oni maju ku*va rychle servery. Potom si podla velkosti ISO obrazu a casu downloadu prepocitajte realnu rychlost

BTW ci mas 250, 600,  alebo 1000 je uplne jedno

Tak doplnim moje info, od konca:

• dotaz v tomto vlakne je na Telekom Optik XL, ktory tiez mam, preto sa orientujem na 600 Mb/s
  • myslim ze v Ookla tiez celkom presne vedia ako sa meria rychlost internetu, kedze sa na to celosvetovo zameriavaju. A podmienky na zaradenie nejakeho servra do zoznamu 'meracich' serverov na meranie rychlosti maju dost prisne. Ani tym univerzitnym servrom nebrania sa pridat do zoznamu, skor si myslim, ze niektore servre co by tam chceli byt, nesplnaju nejaku podmienku pre zaradenie do zoznamu.
  • meranie prebiehalo 170 km od servera (informaciu uviedol ten merac)
  • server na meranie som vyberal rucne, vzdy ten isty. Ak by nebol dobry, tak rozdiel v rychlosti medzi jednotlivymi meraniami oboma smermi (nad 585 aj pod 585) by bol podstatne vacsi.
  • meranie vykonal Ookla speedtest-cli https://www.speedtest.net/apps/cli
  • zariadenie na ktorom som meral je Linux, taky bez okienok, len s bielimi pismenkami na ciernom pozadi :) , nie pocitac, nazvime ho multimedialne centrum (pre znalejsich zvedavych na HW vykon KLIK )
Editoval/-a Jano
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Len doplnim, windows vie velmi ovplyvnit rychlost internetu. Sam som testoval rychlost na Win10 a Linuxe (Ubuntu Desktop/Server a PoP!_OS). Na linuxe to bolo vzdy lepsie, vzdy som dosahoval plne rychlosti. Vo windowse takmer nikdy.

Ak chces kvalitny server, odmeraj si rychlost na six.sk

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Treba prekopat vnutornu siet, ci je vsetko OK, pouzit lepsie kategorie, lepsie switche. Dalsia vec je ci nahodou nepouzivas vlastny router a telekomacky mas v bridge. Su routre ktorych rychlost PPPoE dosahuje max napr. 290Mbps....

nie nie, telekomácky prémium... 

priemernú rýchlosť môžem mať takú ako si uviedol na xl. 
lieta to všade od 300 do 950  a už ma ani nebaví volať technikom, keďže garantovaná rýchlosť je 600+, aby som si vypočul že chyba je na mojej strane no záhadne to potom znova vybehne na 850 + ..... 

už len čakám, kedy mi skončí viazanosť čo je už v septembri. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od meszaros.peter18
      Dobrý deň #Mirko 
      prosím Vás o kompetentnú odpoveď a vysvetlenie postupu budovania a zapájania optiky lebo nerozumiem nasledovnej logike:
      V Nových Zámkoch, v lokalite Čerešňová, Pod kopcom, Tatranská, atď. sa začalo s budovaním optiky od 1.8.2020. Došlo k výkopovým prácam, príprave "rúrok" na zafúkanie, dotiahnutie "rúrok" až k domom. Toto všetko prebehlo v súlade s vydaným stavebným povolením od Mesta Nové Zámky, ktoré bolo platné do 31.7.2021 (na rozkopávku jednotlivých ulíc). Práce boli ukončené cca v januári 2021. Od vtedy sledujem plán pokrývania ulíc a dokončenia optiky. Najskôr bol termín 31.3.2021, potom 30.4.2021, potom 30.6.2021, potom 30.9.201, teraz je 30.11.2021. Jedná sa konkrétne o ulicu Riečna a ešte konkrétnejšie 15. To, že sa termíny naťahujú, chápem pre komplexnosť a veľkosť územia na ktorom sa buduje optika. Chcem veľmi poďakovať a pochváliť spoločnosť telekom za to, že sa vôbec pustila do tak komplexného budovania optiky ako na Slovensku, ktoré nemá obdobu ani v ČR ani v Maďarsku. A teraz prečo píšem: to ako sa zapájajú domy na jednotlivých uliciach naozaj, ale naozaj že nechápem. V čom je prosím rozdiel, skúste mi to vysvetliť, že sa zapoja na danej ulici, ktorá je rovná ničím neoddelená (je to radová výstavba) iba 4 alebo 6 domov. A to preto, že sú napojené na inú "skrinku" rozvádzaciu (veľkú bielu) prepáčte neviem to správne pomenovať, ako zvyšok ulice... Spoločnosť, ktorá optiku pre Vás dodávateľsky buduje, keď som sa ich pýtal ako to vlastne zapájajú, povedali, že vždy iba zopár domov v jednej lokalite, potom pár domov v druhej lokalite a takto ževraj "pendlujú" nielen v meste, ale aj v po okolitých dedinách. Týchto rozvádzacích veľkých skríň j ev danej lokalite asi 5 a na našej ulici 2, 1 je zapojená druhá nie, hoci sú navzájom prepojené., Včera som išiel podvečer domov a nielen že dom, ktorý je odo mňa 50 metrov už má pri "domových rozvádzačoch, ktoré sú na ulici pre 4 domy" zafúkanú optiku, ale už chlapík zafukoval od tohoto bodu priamo do rodinných domov optickú prípojku.
      Chcem sa preto opýtať, prečo sa volí takýto prístup? Je reálne ukončenie budovania optiky takýmto čudným spôsobom naozaj v lehote do 30.11.2021? Prosím preveriť konkrétne Riečna 15. Prosím Vás #Mirko nie preto, že "chcem", ale urobte to prosím pre zákazníka ktorý je s Vami už 20 rokov, s magio tv som začínal medzi prvými. A v súčasnej dobe, keď čakáme na zapojenie "optiky" ako na spasenie, tak sa to spustenie naťahuje a naťahuje. Keby všetky domy na jednej ulici aspoň rovnako, nič nepoviem, ale toto môžete urobiť susedom? :-) pokaziť susedské dobré vzťahy? :-) :-) :-) Mám dve deti, používame všetky možné streamovacie služby aj v 4k a včera podobne ako v iné dni bola rýchlosť xl vdsl internetu iba cca 40 mbit, čo je naozaj na hranici, toho, aby sa na viacerých zariadeniach mohli používať nielen streamovacie služby ale cez wifi aj inteligentná domácnosť riadená na diaľku, kamery atď.
      Prajem Vám všetko dobré, ďakujem za preverenie konkrétnej adresy a danie reálneho termínu na úplné dokončenie, lebo tých termínov je niekoľko a predpokladám, že príde opäť k posunutiu termínu minimálne do 31.12.2021, hoci na časti ulice ide optika a na časti nie. To ako keby sa zateploval 7 poschodový panelový dom a zateplíte ho iba po 3 poschodie a zvyšok nič. Ale ako sledujem na tomto fóre, s naťahovaním a dodržaním termínov je to viacero ohlasov a rovnako aj spustenie optiky, kde jeden dom má a sused už nemá.
      Poznámka k obrázku - fialový bod ("veľké biele skrinky"), červený bod je zapojená optika, čierny bod nie ej zapojená optika

• Od smitala.juraj
      Dobrý deň, všimol som si, že sú vyznačené na ceste energie (plyn, elektrina, voda). Bude sa zavádzať na ulici Hrebíčková v Topoľčanoch optika? 
      Ďakujem.
    • Od Dula2345
      Dobrý deň. V júli bude rok, čo som sa informoval, kedy konečne bude pokrytá optikou južná časť mesta Vráble? Ide o ulice: Štúrova, Hliníková, Družstevná, Okružná... V júli sme občania tejto lokality dostali informáciu, že do leta roku 2021 to bude zrealizované. Ale nič sa nedeje.  Je október 2021 a stále nič. Som viazaný v TELEKOME, ale donekonečna sa čakať nedá. Konkurencia nespí. Optika je potrebná. Dostanem aspoň informáciu od TELEKOMU, v čom je vlastne problém?
    • Od Valensky2211
      Prosím nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Šafárikovej ul. Galanta (slúbený cca 2,5 roka) posledná informácia z konca augusta 2021 bol 29. september2021. Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      Alex, Galanta, Šafarikova 462/35

Telekom má na dome prípojnú krabicu s trubkami, a optický kábel je už natiahnutý asi 10 domom spätne do ulice. to je asi č.domu Šafarikova cca 25....kde optiku technik nafukovalasi pred  2 mesiacmi
    • Od Luzgus
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo by moholo zapríčiniť tak veľký pokles v rýchlosti sťahovania.
      Normálne máme mať doma rýchlosť 250/25, ale ako môžete vidieť na fotke tak tam je 95/25 čiže to nesedí ani s jedným z tých plánov. 
      Taktiež by som chcel podoknúť, že som skúšal resetovať router cez jeho IP, prepojiť kabeláž, Otestovať internet aj iným spôsobom ako na PC a stále to nechce fungovať. 
      Žiadne upozornenie od telekomu neprišlo, že by sme mali niečo nezaplatené(to by nešiel vôbec)