Ake dosahujete rychlosti pri XL optike?

Otázka

• 0

Možete niekto dat speedtest ako to vyzera pri XLku? Su tie rychlosti aj nad 600 alebo vždy to je niečo pod?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

mas xl, alebo si to chces objednat ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Možete niekto dat speedtest ako to vyzera pri XLku? Su tie rychlosti aj nad 600 alebo vždy to je niečo pod?

Ahoj, ja sice nemam XL ale robil som viacero speedtestov u 3-5 ludi s XL sluzbou.

Download: 540-595 Mbps

Upload: 54-61 Mbps

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je rýchlejšie ako mne ide giga..... 

Treba prekopat vnutornu siet, ci je vsetko OK, pouzit lepsie kategorie, lepsie switche. Dalsia vec je ci nahodou nepouzivas vlastny router a telekomacky mas v bridge. Su routre ktorych rychlost PPPoE dosahuje max napr. 290Mbps....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas xl, alebo si to chces objednat ?

čoskoro u nas bude optika tak chcem vediet že kde sda to pohybuje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie nie, telekomácky prémium... 

priemernú rýchlosť môžem mať takú ako si uviedol na xl. 
lieta to všade od 300 do 950  a už ma ani nebaví volať technikom, keďže garantovaná rýchlosť je 600+, aby som si vypočul že chyba je na mojej strane no záhadne to potom znova vybehne na 850 + ..... 

už len čakám, kedy mi skončí viazanosť čo je už v septembri. 

Ak pouzivas windows, prebehni tieto veci:

1 ) Try this, right-click on Windows start menu and go Settings.
Open Network & Internet
Select Proxy in the left pane. In the right pane, disable all options.

2 ) Disable Windows Auto-Tuning Feature
Open windows start menu and type: cmd
Right-click on " command prompt " and select Run as admin
Type this following command: netsh interface tcp show global
Look for the "Receive Window Auto-Tuning Level feature" , if it If it is displayed as 'normal' please deactivate it as follows:
netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

Now check if the speed is ok.

3 ) Disable Large Send Offload
Right-click again on Start button and select " Device manager "
Double-click on your Network Card and click on the Advanced tab
In the drop-down list, select Large Send Offload V2 (IPv4) and set the value to Disabled
Do the same for Large Send Offload V2 (IPv6)
Click OK.

4) Check your dns settings.

Press Windows + r keys and type: NCPA.CPL
Right-click on your network card and select Properties
Select Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) and go to Properties.
Checks if the 'obtain an ip .... and Obtain DNS server ....' box is checked on automatic. This must other on auto.

You can do a test with the google dns if you check Use the following DNS
Google's Public DNS addresses 8.8.8.8 & cloudflare 1.1.1.1

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som sa nakopol a zmeral som si moju vyse 10 rocnu Telekom optiku. Nespolieham sa na wifi, ta mi dava okolo 300 Mb/s, nasiel som stroj co ma 1GB sietovku (zistil som ze vacsinu HW mam len 100MB sietovky)..
ONT mam v bridge, mam vlasny router, spravil som 10 merani po sebe. S velmi malymi vykyvmi (v cca jednotkach Mbit) som dosiahol rychlost 585 pre UP a 58,5 pre DOWN.
Tu 15 Mb/s stratu pokojne zhodim na moju kabelaz/zasuvky. Robil som to sam, a to niesom v tom nejaky odbornik, tie straty mozu byt pokojne tam.
Zaver je, ze Telekom sa snazi mat presne 600, nie viac.
Jedno z merani:

st.jpg

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Meranie je potrebne robit takto. Treba najst nejaky kvalitny server, kde su ulozene distribucie linuxu (vacsinou su ulozene na univerzitnych serveroch, alebo na serveroch velkych narodnych poskytovatelov). A to si piste, ze oni maju ku*va rychle servery. Potom si podla velkosti ISO obrazu a casu downloadu prepocitajte realnu rychlost

BTW ci mas 250, 600,  alebo 1000 je uplne jedno

Editoval/-a janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Meranie je potrebne robit takto. Treba najst nejaky kvalitny server, kde su ulozene distribucie linuxu (vacsinou su ulozene na univerzitnych serveroch, alebo na serveroch velkych narodnych poskytovatelov). A to si piste, ze oni maju ku*va rychle servery. Potom si podla velkosti ISO obrazu a casu downloadu prepocitajte realnu rychlost

BTW ci mas 250, 600,  alebo 1000 je uplne jedno

Tak doplnim moje info, od konca:

• dotaz v tomto vlakne je na Telekom Optik XL, ktory tiez mam, preto sa orientujem na 600 Mb/s
  • myslim ze v Ookla tiez celkom presne vedia ako sa meria rychlost internetu, kedze sa na to celosvetovo zameriavaju. A podmienky na zaradenie nejakeho servra do zoznamu 'meracich' serverov na meranie rychlosti maju dost prisne. Ani tym univerzitnym servrom nebrania sa pridat do zoznamu, skor si myslim, ze niektore servre co by tam chceli byt, nesplnaju nejaku podmienku pre zaradenie do zoznamu.
  • meranie prebiehalo 170 km od servera (informaciu uviedol ten merac)
  • server na meranie som vyberal rucne, vzdy ten isty. Ak by nebol dobry, tak rozdiel v rychlosti medzi jednotlivymi meraniami oboma smermi (nad 585 aj pod 585) by bol podstatne vacsi.
  • meranie vykonal Ookla speedtest-cli https://www.speedtest.net/apps/cli
  • zariadenie na ktorom som meral je Linux, taky bez okienok, len s bielimi pismenkami na ciernom pozadi :) , nie pocitac, nazvime ho multimedialne centrum (pre znalejsich zvedavych na HW vykon KLIK )
Editoval/-a Jano
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Len doplnim, windows vie velmi ovplyvnit rychlost internetu. Sam som testoval rychlost na Win10 a Linuxe (Ubuntu Desktop/Server a PoP!_OS). Na linuxe to bolo vzdy lepsie, vzdy som dosahoval plne rychlosti. Vo windowse takmer nikdy.

Ak chces kvalitny server, odmeraj si rychlost na six.sk

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Treba prekopat vnutornu siet, ci je vsetko OK, pouzit lepsie kategorie, lepsie switche. Dalsia vec je ci nahodou nepouzivas vlastny router a telekomacky mas v bridge. Su routre ktorych rychlost PPPoE dosahuje max napr. 290Mbps....

nie nie, telekomácky prémium... 

priemernú rýchlosť môžem mať takú ako si uviedol na xl. 
lieta to všade od 300 do 950  a už ma ani nebaví volať technikom, keďže garantovaná rýchlosť je 600+, aby som si vypočul že chyba je na mojej strane no záhadne to potom znova vybehne na 850 + ..... 

už len čakám, kedy mi skončí viazanosť čo je už v septembri. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od optikamno
      Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je v pláne už dať optický internet do dediny Michal na Ostrove v Trnavskom kraji. Nerozumiem že všetky okolité dediny majú optický internet ale tu stále nie je. Dokonca malá dedina Mierovo má optiku ale tu stále nič. Bol by som rád milý Telekom keby ste vedeli odpovedať.
    • Od DusanJarjabek
      Dobry den,
      prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?

Ďakujem!
    • Od bercik
      Neviete kedy sa začne realizovať optická sieť na ul. Grobská Bernolákovo?
    • Od BeresikErii
      Dobry den, chcem sa spytat ci je mozne si natiahnut opticky kabel, kedze na mojej lokalite nieje dostupny opticky internet ale nad mojim domom kusok prechadza opticky kabel?
    • Od marekburiak
      Dobrý deň,
      chcem sa informovať ohľadom realizácie optického internetu v Ľuboticiach na ulici Jarková. Podľa   https://telekom.sk/docs/updates/ins/Zoznam_planovanych_lokalit.xlsx   je realizácia naplánovaná na 30.9.2022, ale v blízkej dobe sa na ulici plánuje realizácia verejného osvetlenia, takže sa bude robiť výkop pre uloženie elektrických káblov. Bolo by možné uložiť optický kábel/rúrku v rovnakom čase do ryhy pre elektrické káble? 
      Ulica nebude mať chodník, iba asfaltovú cestu pre autá, tak by bolo lepšie, aby sa toho 30.9 asfalt nemusel rezať a ryha vykopávať znova. Ďakujem.
    • Od tiliazp
      Dobrý deň, plánujete po vzore Orange a VSD(vychodoslovenska distribučná) ťahať optiku v regióne horných kysúc v spolupráci so stredoslovenskou distribučnou(SSD)? Pripojenie je tu katastrofálne pritom na pomerne malom území žije takmer 15000 obyvateľov.  Dopyt by tu jednoznačne bol.

ďakujem vopred