Premiovy router sagecom 5670

Otázka

• 0

Dobry den, pouzivam tento router niekolko tyzdnov a lutujem ze som si ho dal vymenit. Po vymene je viac problemov ako radosti. Po konzultacii s vasou infólinkou mi bolo povedane ze “starsie” zariadenia s nim maju problem. 
problem spociva ze po hodine ho odpoji od internetu a viac sa sam nepripoji iba ak resetnem router. Tyka sa to televizie, wifi controleru na svetlo v akvariu, wifi extender. Nepomoha ani zmena na bng standard s novym n/xa sa neda pripojit vobec.

dakujem pekne za novinku!

Chcem sa teda opytat ci je mozne s tym nieco urobit resp. ho vratit. Rad by som si kupil svoj vlastny router vy ako ISP umoznujete aj pouzitie vlastneho routra ci je potrebny router s upravenym FW? 
dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

16 odpovedí na túto otázku

• 1

Dobry den, pouzivam tento router niekolko tyzdnov a lutujem ze som si ho dal vymenit. Po vymene je viac problemov ako radosti. Po konzultacii s vasou infólinkou mi bolo povedane ze “starsie” zariadenia s nim maju problem. 
problem spociva ze po hodine ho odpoji od internetu a viac sa sam nepripoji iba ak resetnem router. Tyka sa to televizie, wifi controleru na svetlo v akvariu, wifi extender. Nepomoha ani zmena na bng standard s novym n/xa sa neda pripojit vobec.

Chcem sa teda opytat ci je mozne s tym nieco urobit resp. ho vratit. Rad by som si kupil svoj vlastny router vy ako ISP umoznujete aj pouzitie vlastneho routra ci je potrebny router s upravenym FW? 
dakujem

Tiež som mal problém s tým že sa mi nedalo pripojiť  s niektorými zariadeniami na wifi. Po reštarte routru sa pripojili a po pár min. sa zas odpojili a už nešli.

Pomohlo mi vypnúť Band steering a na 5G som zmenil názov siete. Odvtedy ma už neodpája.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem

toto je verejné fórum, ale áno, môže si ho zapojiť do bridge a použiť vlastný router. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ved dobre ze je to verejne forum aspon nech si ludia potom zvazia co ich moze cakat. Ako kvoli routru nebudem menit 3 rocny televizor a svetla do akva sa tiez menit nedaju. To ze je to naprd so spatnou kompatibilitou je smutne. 

Editoval/-a dreisig.martin

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

či sa dá prejsť späť na "neprémiové" zariadenie neviem, ale neviem nejak prísť ani na to, prečo by nemalo. 
ak však si ho dáš zapojiť do bridge módu a zapojíš zaň svoj rooter, netreba meniť nič ďalšie. 
či kôli 5Ghz nechať sagemcom ako je a len za neho zapojiť starší rooter kôli týmto zariadeniam. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ani zakupena klima nefunguje ako ma po hodine ju odpoji a koniec. 
premiovy router je uplne naprd neodporucam. Vyzaduje dalsiu investiciu routra alebo access pointu !!!!!

vec ma sluzit cloveku nie clovek veci. Nebudem riesit ci predmet je alebo nie je komoatibilny s novym routrom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tiež som mal problém s tým že sa mi nedalo pripojiť  s niektorými zariadeniami na wifi. Po reštarte routru sa pripojili a po pár min. sa zas odpojili a už nešli.

Pomohlo mi vypnúť Band steering a na 5G som zmenil názov siete. Odvtedy ma už neodpája.

Doma mam cez wifi svetla v dome , zásuvky a rôzne merače a senzory a robilo mi problém rovnaký - každé 10 sec disconnect a connect a to zahltivalo router a kôli tomu internet a tv nesiel ako mal -  môžem potvrdiť že u mňa zabralo vypnutie Band steeringu a zmena ssid 5G tiez , dik za radu !!! Dúfam ze to opravia v najbližšom firmware aby fungoval Band steering a rovnaký názov aby človek mohol využiť zariadenia napojené na 2,4G a súčasne byt telefónom na 5G. Tento router užívam od 3.9. 

Editoval/-a adrianbrinda
Doplnenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Doma mam cez wifi svetla v dome , zásuvky a rôzne merače a senzory a robilo mi problém rovnaký - každé 10 sec disconnect a connect a to zahltivalo router a kôli tomu internet a tv nesiel ako mal -  môžem potvrdiť že u mňa zabralo vypnutie Band steeringu a zmena ssid 5G tiez , dik za radu !!! Dúfam ze to opravia v najbližšom firmware aby fungoval Band steering a rovnaký názov aby človek mohol využiť zariadenia napojené na 2,4G a súčasne byt telefónom na 5G. Tento router užívam od 3.9. 

Tak bohužiaľ - predčasne som sa radoval - po pol hodine je všetko naspäť  a znovu v logoch same disconection a connections :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Robí mi to to iste bol u mňa už 2 krat technik kým som mal pôvodne zariadenie všetko fungovalo ôk 2 krat menené zariadenie, raz celý optický kábel až po prípojku a nič nepomohlo to v Telekome nieje naozaj nikto kto by zistil co je za vecou❓ však to je strašné každých 15-50 minút nanovo prihlasovať tv na wifi 🙏

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Celý tento premiový router je na veľké ... NIČ

Donútia ťa ho zobrať.

Priplatíš si zaň cca 4€

A aby si mohol používať net normálne a stále nemusel reštartovať musíš si dokúpiť nový router

Naozaj super.>:(

Teda aspoň dúfam že keď zaň zapojím druhý router že to pôjde normálne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prečo potom v Telekome nikto nič s tým nerobí keď sa vie ze je problem❓

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prečo potom v Telekome nikto nič s tým nerobí keď sa vie ze je problem❓

lebo keď sa napojíš cez kábel všetko je v poriadku.

ak máš problém s wifi môžeš zavolať na nejakú technickú podporu kde ti povedia že ti to vyriešia za poplatok lebo sú externá firma.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

lebo keď sa napojíš cez kábel všetko je v poriadku.

ak máš problém s wifi môžeš zavolať na nejakú technickú podporu kde ti povedia že ti to vyriešia za poplatok lebo sú externá firma.

Však to je choré... Aký poplatok konvertor ma funkciu wifi ktorá nefunguje korektne a nielen na jednom mieste ale u viacerých klientov myslím si ze môj poplatok cca 50 eur mesačne ma zabezpecit bezproblémové fungovanie tak načo montujú tie ontcka keď nefungujú ešte aj technik mi povedal dajte si za to vlastný router 😂👌✅

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zobral som tento "premiovy router" router Sagemcom na vymenu za povodny opticky router Huawei HG8245H pri predlzovani zmluvy. Povodny Huawei router mal pri niektorych novsich notebookoch problem s WIFI uploadom, pri preneseni urciteho mnozstva dat spadlo spojenie a trvalo zo 10 sekund kym sa obnovilo. Vraj je problem v routeri, potrebne updatnut firmware, ale neprisiel som na to ako. Na starsom notebooku Wifi  s Huawei routerom fungoval  s mensimi prenosovymi rychlostami ale upload nevypadaval.  Po vymene routera  za Sagemcom  nastala opacna situacia. Na novsich notebookoch download a upload ide bez problemov ale starsi notebook wifi siet nevidi.  Po doporucenej zmene nastavia 2.4 GHz siete z  802.11 ../ax na .../n Wifi siet je vidno ale spojenie na starsom notebooku vypadane po paru sekundach a je potrebne znova manualne  restartovat.  Otazka je teda ci sa da na starsom  routeri Huawei upatovat firmware alebo nieco zmenit aby upload fungoval alebo co ine zmenit na novsom Sagemcome.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no to neviem ale ja sa sagemcom pripájam aj nového pc, aj zo 4ry roky strého ntb a aj zo 9 rokov starého netbooku bez problémov. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zobral som tento "premiovy router" router Sagemcom na vymenu za povodny opticky router Huawei HG8245H pri predlzovani zmluvy. Povodny Huawei router mal pri niektorych novsich notebookoch problem s WIFI uploadom, pri preneseni urciteho mnozstva dat spadlo spojenie a trvalo zo 10 sekund kym sa obnovilo. Vraj je problem v routeri, potrebne updatnut firmware, ale neprisiel som na to ako. Na starsom notebooku Wifi  s Huawei routerom fungoval  s mensimi prenosovymi rychlostami ale upload nevypadaval.  Po vymene routera  za Sagemcom  nastala opacna situacia. Na novsich notebookoch download a upload ide bez problemov ale starsi notebook wifi siet nevidi.  Po doporucenej zmene nastavia 2.4 GHz siete z  802.11 ../ax na .../n Wifi siet je vidno ale spojenie na starsom notebooku vypadane po paru sekundach a je potrebne znova manualne  restartovat.  Otazka je teda ci sa da na starsom  routeri Huawei upatovat firmware alebo nieco zmenit aby upload fungoval alebo co ine zmenit na novsom Sagemcome.

Nakoniec som v routeri Sagemcom zmenil nastavenie 5GHz siete na starsi mod ../ac a problemovy notebook sa chytil do Wifi a funguje OK. Vsimol som si ze sietova karta v problemovom notebooku HP Elite book (6rocnom)  je Intel dual, t.j. podporuje Wifi  na 2.4GHz a na 5GHz a  mod /ac. Na 2.4GHz sieti sa stale odpaja ale na 5Ghz sieti v mode /ac bezi OK. 

Hmm neviem si predstavit zeby take nieco som mal riesit niekde na dovolenke s hotelovym personalom, neviem preco tam to "vzdy" funguje a s telekom routerom nie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

vec ma sluzit cloveku nie clovek veci. 

to vysvetli microsoftu, ktorý požaduje, aby si rozbehal windows 11, aby si mal webkameru minimálne v HD kvalite.
... to na margo toho ako má vec služiť človeku.....
Na čo asi len je tam tá povinnosť mať web kameru? :D george orwell 1984 sa je už skoro tu. .D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od denoo9
      Ahojte, čo to môže byť ak pri normalnom reštarte DSL-AC68U ASUS , sa mi zjavi volna wifi siet menom "Obývačka.l029" asi na 1 minutu, a jej IP adresa je 192.168.255.249
      a ked dam do browsera vlastne ma to prepoji na moj asus router, a vlastne to je moja WIFI, a ked skusim dat za tu minutu speedtest tak ping je ale 400 a velmi slaba rychlost, po minute to zmizne a už sa obnovi moja povodna zaheslovana wifina.
      čo to akože može byt? nikdy som nevytvaral taku wifi siet.
    • Od voloda1981
      Dobrý deň zaplatil som si prémiový router,mal by mať 5ghz wi-fi bol mi dodaný technikom Huawei hg8145v5 kde funguje iba 2,4ghz wi-fi mám nárok na výmenu routra.Dakujem za odpoveď
    • Od ms9621
      Za novozriadeny opticky internet s ONT HG8145V5 v bridge mode sa mi nepodarilo dostas na na nasledovne porty:
      23 (Telnet), 25, 465, 587 (SMTP), 7547 (CPE WAN Management Protocol TR-069)
      Pri dotaze na technickej podpore som sa dozvedel, ze Telekom porty neblokuje, po zadani reklamacie, ci tak napriklad nerobi ONT (hoci v bridge mode) jednoducho prisla genericka SMS, ze "problem" nie je u Telekomu.
      Ma niekto skusenost s tymto spravanim, ci uz Telekom firewall riesenia, alebo ONT?
      Vsetky ostatne porty (0-65535) boli priechodne, len vyssie uvedene podla nmap zvonku detekovane ako "filtered".
    • Od jurajberner
      Chcel by som vediet ako mam postupovat ked chcem pouzivat svoj vlastny ONT router.
      V ponuke od telekomu je moznost mat internet bez routera od telekomu. mam svoj vlastny ONT router ktory teraz nepouzivam a chcel by som ho vymenit s tym co mam teraz od telekomu.
      Treba niekde nahlasit MAC adresu? pripadne poziadat o nejake konfiguracne nastavenia?
      mate niekto skusenost?
      Dakujem
    • Od pakoni
      Dobrý deň,
      prešiel som celé fórum a pre istotu by som sa chcel uistiť, či ozaj neexistuje možnosť, ako "preniesť INT aj IPTV" jedným ethernetovým káblom z Huawei HG8245H v "bridge móde" (umiestnený v garáži) do domu a tam mať vlastné zariadenia - router a switche.
      Nepôjde to ani keby som mal v dome na vstupe manažovateľný switch, v ktorom by som nastavil porty do jednotlivých VLAN (s nejakými zodpovedajúcimi VLAN ID toho Huawei HG8245H ) ???
      Neprosím o rady typu "natiahni ďalší kábel" (áno, predpokladám, že keď natiahnem nový ethernet kábel a dám na koniec switch s IGMP snoopingom a nastrkám do neho aj tri magioboxy, pôjde to) ...
      Verím, že to niekto rozchodil... :-) 
      Juraj
      PS: Potom ma už napadá iba dať manažovateľný switch aj v garáži a ísť do neho dvoma patch káblami z Huawei HG8245H a rozbiť to na VLAN-y...
    • Od Mohinder
      Ahojte, 
      Prosím Vas potrebujem rozšíriť internet do záhrady. 
      Mam router od telekomu ZTE a dve antény TP link CPE 210. Prvú som nastavil ako access point podľa manuálu a nastavil ip adresu 192.168.1.254 a pripojil cez LAN ale keď sa pripojim na Wi-Fi K anténe neprideli mi ip adresu a wifi z antény je offline. Router má ip 192.168.1.1. Treba  niečo ešte nastaviť na ZTE routry alebo niečo? 
      Ďakujem.