Premiovy router sagecom 5670

Otázka

• 0

Dobry den, pouzivam tento router niekolko tyzdnov a lutujem ze som si ho dal vymenit. Po vymene je viac problemov ako radosti. Po konzultacii s vasou infólinkou mi bolo povedane ze “starsie” zariadenia s nim maju problem. 
problem spociva ze po hodine ho odpoji od internetu a viac sa sam nepripoji iba ak resetnem router. Tyka sa to televizie, wifi controleru na svetlo v akvariu, wifi extender. Nepomoha ani zmena na bng standard s novym n/xa sa neda pripojit vobec.

dakujem pekne za novinku!

Chcem sa teda opytat ci je mozne s tym nieco urobit resp. ho vratit. Rad by som si kupil svoj vlastny router vy ako ISP umoznujete aj pouzitie vlastneho routra ci je potrebny router s upravenym FW? 
dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobry den, pouzivam tento router niekolko tyzdnov a lutujem ze som si ho dal vymenit. Po vymene je viac problemov ako radosti. Po konzultacii s vasou infólinkou mi bolo povedane ze “starsie” zariadenia s nim maju problem. 
problem spociva ze po hodine ho odpoji od internetu a viac sa sam nepripoji iba ak resetnem router. Tyka sa to televizie, wifi controleru na svetlo v akvariu, wifi extender. Nepomoha ani zmena na bng standard s novym n/xa sa neda pripojit vobec.

Chcem sa teda opytat ci je mozne s tym nieco urobit resp. ho vratit. Rad by som si kupil svoj vlastny router vy ako ISP umoznujete aj pouzitie vlastneho routra ci je potrebny router s upravenym FW? 
dakujem

toto je verejné fórum, ale áno, môže si ho zapojiť do bridge a použiť vlastný router. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ved dobre ze je to verejne forum aspon nech si ludia potom zvazia co ich moze cakat. Ako kvoli routru nebudem menit 3 rocny televizor a svetla do akva sa tiez menit nedaju. To ze je to naprd so spatnou kompatibilitou je smutne. 

Editoval/-a dreisig.martin

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

či sa dá prejsť späť na "neprémiové" zariadenie neviem, ale neviem nejak prísť ani na to, prečo by nemalo. 
ak však si ho dáš zapojiť do bridge módu a zapojíš zaň svoj rooter, netreba meniť nič ďalšie. 
či kôli 5Ghz nechať sagemcom ako je a len za neho zapojiť starší rooter kôli týmto zariadeniam. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ani zakupena klima nefunguje ako ma po hodine ju odpoji a koniec. 
premiovy router je uplne naprd neodporucam. Vyzaduje dalsiu investiciu routra alebo access pointu !!!!!

vec ma sluzit cloveku nie clovek veci. Nebudem riesit ci predmet je alebo nie je komoatibilny s novym routrom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem

Tiež som mal problém s tým že sa mi nedalo pripojiť  s niektorými zariadeniami na wifi. Po reštarte routru sa pripojili a po pár min. sa zas odpojili a už nešli.

Pomohlo mi vypnúť Band steering a na 5G som zmenil názov siete. Odvtedy ma už neodpája.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

vec ma sluzit cloveku nie clovek veci. 

to vysvetli microsoftu, ktorý požaduje, aby si rozbehal windows 11, aby si mal webkameru minimálne v HD kvalite.
... to na margo toho ako má vec služiť človeku.....
Na čo asi len je tam tá povinnosť mať web kameru? :D george orwell 1984 sa je už skoro tu. .D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ms9621
      Za novozriadeny opticky internet s ONT HG8145V5 v bridge mode sa mi nepodarilo dostas na na nasledovne porty:
      23 (Telnet), 25, 465, 587 (SMTP), 7547 (CPE WAN Management Protocol TR-069)
      Pri dotaze na technickej podpore som sa dozvedel, ze Telekom porty neblokuje, po zadani reklamacie, ci tak napriklad nerobi ONT (hoci v bridge mode) jednoducho prisla genericka SMS, ze "problem" nie je u Telekomu.
      Ma niekto skusenost s tymto spravanim, ci uz Telekom firewall riesenia, alebo ONT?
      Vsetky ostatne porty (0-65535) boli priechodne, len vyssie uvedene podla nmap zvonku detekovane ako "filtered".
    • Od jurajberner
      Chcel by som vediet ako mam postupovat ked chcem pouzivat svoj vlastny ONT router.
      V ponuke od telekomu je moznost mat internet bez routera od telekomu. mam svoj vlastny ONT router ktory teraz nepouzivam a chcel by som ho vymenit s tym co mam teraz od telekomu.
      Treba niekde nahlasit MAC adresu? pripadne poziadat o nejake konfiguracne nastavenia?
      mate niekto skusenost?
      Dakujem
    • Od pakoni
      Dobrý deň,
      prešiel som celé fórum a pre istotu by som sa chcel uistiť, či ozaj neexistuje možnosť, ako "preniesť INT aj IPTV" jedným ethernetovým káblom z Huawei HG8245H v "bridge móde" (umiestnený v garáži) do domu a tam mať vlastné zariadenia - router a switche.
      Nepôjde to ani keby som mal v dome na vstupe manažovateľný switch, v ktorom by som nastavil porty do jednotlivých VLAN (s nejakými zodpovedajúcimi VLAN ID toho Huawei HG8245H ) ???
      Neprosím o rady typu "natiahni ďalší kábel" (áno, predpokladám, že keď natiahnem nový ethernet kábel a dám na koniec switch s IGMP snoopingom a nastrkám do neho aj tri magioboxy, pôjde to) ...
      Verím, že to niekto rozchodil... :-) 
      Juraj
      PS: Potom ma už napadá iba dať manažovateľný switch aj v garáži a ísť do neho dvoma patch káblami z Huawei HG8245H a rozbiť to na VLAN-y...
    • Od Mohinder
      Ahojte, 
      Prosím Vas potrebujem rozšíriť internet do záhrady. 
      Mam router od telekomu ZTE a dve antény TP link CPE 210. Prvú som nastavil ako access point podľa manuálu a nastavil ip adresu 192.168.1.254 a pripojil cez LAN ale keď sa pripojim na Wi-Fi K anténe neprideli mi ip adresu a wifi z antény je offline. Router má ip 192.168.1.1. Treba  niečo ešte nastaviť na ZTE routry alebo niečo? 
      Ďakujem. 
    • Od Lukas.pomajbo13
      Dobry deň , chcem sa spýtať mám optický internet balík XL a sagemcom ,kedže tento modem bude v skrini, chcem kupiť lepsí router aby mi pokryl 4i byt, myslíte že tento Asus RT-AX89X bude dobrá voľba alebo niečo iného lacnejšieho? čo by ste mi odporučili ?  s pripojeným za sagemcom by nemal byť problem žiadny alebo ? 
    • Od Mato_Z
      Zdravím. Ako je to prosím s možnosťou použiť vlastné ONT/SFP modul pri Magio optickom internete (internet + IPTV + VoIP), teda priame zapojenie SC konektora do svojho vlastného zariadenia? Dočítal som sa rôzne informácie o blokovaní ONT na základe sériového čísla, nutnosti vždy použiť len zariadenie od Telekomu. Vie mi niekto prosím objasniť aký je aktuálny stav? V súčasnosti používam ONT v bridgi a PPPoE vytáčam na mojom Mikrotiku, kde mám mnoho špecifických nastavení, VPN sieť apod. IPTV a VoIP telefón (riešenie pevnej linky) sú pripojené cez ONT. Rád by som však zakúpil MikroTik RB4011iGS+RM https://mikrotik.com/product/rb4011igs_rm s SFP portom a vhodným GPON modulom. Problém je, že modul "GPON ONU module" https://mikrotik.com/product/SFPONU sa už nevyrába.     
      Takže otázky sú 2:
      Ako je to s vlastným ONT/SPF modulom z pohľadu Telekom? Napr. je možné cez support zaregistrovať svoje vlastné zariadenie podľa sériového čísla?
      Vie niekto prosím o použiteľnom a dostupnom GPON SPF module pre MikroTik RB4011iGS+RM?
      Vďaka.