Sercomm Speedport+

Otázka

1 odpoveď na túto otázku

• 0

Ako nastavit speedport+ do modu bridge?

treba zavolat na technicku linku.... techici to na dialku prepnu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od mariohruby493
      Akú je možné dosiahnuť max. rýchlosť na týchto dvoch wifi sieťach routra Sagemcom 5670 (UP/DOWN), nikde som ten údaj nenašiel?
    • Od fabula
      Pozdravujem, mám nasledovný problém s rozpadom DSL (vDSL2) spojenia. Používame Sercomm Speedport+ v konfigurácii:
      bridge (ether1)
      route na IPTV (Magio) (ostatné ether. porty)
      za Sercommom mám MikroTik kde si vytáčam PPPoE a ďalším spôsobom spravujem sieť...
      Avšak odkedy je router v bridge móde tak po rozpade DSL linky sa už akoby nevie korektne pripojiť na linku (ani PPPoE, ani TV), DSL linka sa síce zosynchronizuje, LED-ka svieti, ale nič nefunguje – TV stream nič, PPPoE nič (v MT PPPoE scanner je prázdny na danom interface), pomôže len manuálne odpojenie a znovupripojenie napájania Sercomm-u, čo je nemysliteľné…
      doposiaľ riešené:
      - bol Telekom technik, znižoval sa profil linky kvôli prípadnému rušeniu
      - bol menený Sercomm router za nový kus

v minulosti - v konfigurácii „route“ sa router sám pripojil naspať na linku, vytočil si PPPoE a net šiel, avšak na MT mi beží VPN server, takže musím mať verejnú IP resp. vytáčať PPPoE priamo na ňom...

robí niekomu niečo podobné? Ako to riešil? Ja som už s nervami v koncoch...
    • Od Seoman
      Po zmenách od 1.5.2022 sa mi zmení Magio Internet XL - Optik na OptikNET Extra. Bude mi na túto zmenu stačiť súčasný router Huawei EchoLive HG8245H?
    • Od RobertKE
      Dobry den.
      Mam opticky internet + Magio TV + router Huawei HG8145V5.
      Kupil som novy router TP-Link Archer C80 najma kvoli 5 ghz wifi.
      Staci ked vo webovom rozhrani Huaweiu najprv vypnem Wifi a nasledne prepojim Huawei s novym Tp-linkom LAN kablom do WAN portu Tp-linku? Cize 2,4 GHZ aj 5 GHZ Wifi bude vysielat len novy TP-Link.
      To, ze budem 2x za NATom by nam nemalo prekazat. Zatial by som NEDAVAL prepnut Huawei do "bridge modu" pokial to nie je nevyhnutne.

Dakujem za rady.
    • Od omnibusko
      Ako postupovať v záležitosti reklamácie routra Huawei HG8145V5 , ktorý som dostal ako súčasť zmluvy o pripojení k optickej sieti ?
      Router nejde resetovať žiadnym dostupným spôsobom do továrenských nastavení - Vyskúšal som všetky dostupné metódy popísané na internete (i v angl. jazyku) a techn podporu kontaktoval (800123777) - žiadny výsledok - na moju domácu sieť sa pripojí kto chce a kedy chce...Sieť beží...
    • Od Raptor3220
      Zdravím,
      mám VDSL s modemom ZTE Speedport Entry 2i,  2x magiobox a extender tp-link s ethernet výstupom.
      Prvý magiobox je zapojený do modemu cez LAN port 4.
      Extender je pripojený na wifi sieť modemu.
      Druhý magiobox je zapojený do ethernet výstupu extenderu.
      Všetko funguje, ale potreboval by som zvýšiť stabilitu tohto zapojenia. Mám dosť vysokú a kolísavú latenciu (60-200 ms) na wifi pripojení. Pomohol by som si výmenou modemu za napr. Asus DSL-AC68U ? Alebo je lepšie nechať Telekom ZTE modem a cez bridge napojiť nejaký obyčajný wifi router ? Fungoval by mi v prípade prvého resp. druhého zapojenia druhý magio box zapojený do extenderu ? Najlepšie by asi bolo všade naťahať kábel, ale to by som nechal ako poslednú možnosť.
      Skúšal som vymeniť modem za "prémiový" Sercom speedport plus, no ten má ešte horšiu odozvu, Magio telka kockuje (na ZTE ide telka v pohode) a má slabší dosah wifi, jediná výhoda je 5 Ghz wifi, ale inak nič.
      Dik za každú radu.