Otázka

• 0

Ahojte :)

po mimoriadne úspešnom roku 2020 s viac ako 120-tisíc novými prípojkami pokračuje Telekom v nasadzovaní optiky do nových lokalít aj v roku 2021. Budovanie s novými lokalitami do desiatok tisíc nových domácností prebiehalo dokonca aj počas oboch veľkých vĺn pandémie.

Za posledné týždne a mesiace sme priniesli optickú sieť napríklad do týchto lokalít: Bajany, Borčice, Čaňa, Dargov, Hrabovec nad Laborcom, Jablonec (okr. Pezinok), Jablonov (okr. Levoča), Kočovce, Kováčová, Nižný Kručov, Plešivec, Radvaň nad Laborcom, Somotor, Stupné, Telince, Teriakovce, Trsťany, Volica, Závadka (okr. Michalovce). Optika pribúda priebežne aj v ďalších lokalitách.

Slovak Telekom dosiahol s pokrývaním vlastnou optickou sieťou hranicu 790-tisíc domácností na Slovensku a bude v jej výstavbe pokračovať aj v ďalších mesiacoch.

Nájde sa tu niekto z týchto "najnovších" lokalít? Podeľte sa o svoje skúsenosti s internetom od Telekomu :)

prajem príjemný deň

Lucka 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobry den Lucka,

V Rovinke robite optiku, avsak este su len kable v zemi a nie v domoch. Pisal som email na Telekom a odpisali mi, ze v Rovinke neplanuju ziadnu optiku :D. Tak teda prosim Vas ako to je, kedy mozme ocakavat ludi od Vas co to pojdu natahovat uz aj do domov/bytov? 

Dakujem

Pagac

Dobrý deň,

optika v Rovinke plánovaná je, ale treba uviesť presnú adresu, nech viem pozrieť termín. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den Lucka,

V Rovinke robite optiku, avsak este su len kable v zemi a nie v domoch. Pisal som email na Telekom a odpisali mi, ze v Rovinke neplanuju ziadnu optiku :D. Tak teda prosim Vas ako to je, kedy mozme ocakavat ludi od Vas co to pojdu natahovat uz aj do domov/bytov? 

Dakujem

Pagac

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

po mimoriadne úspešnom roku 2020 s viac ako 120-tisíc novými prípojkami pokračuje Telekom v nasadzovaní optiky do nových lokalít aj v roku 2021. Budovanie s novými lokalitami do desiatok tisíc nových domácností prebiehalo dokonca aj počas oboch veľkých vĺn pandémie.

Za posledné týždne a mesiace sme priniesli optickú sieť napríklad do týchto lokalít: Bajany, Borčice, Čaňa, Dargov, Hrabovec nad Laborcom, Jablonec (okr. Pezinok), Jablonov (okr. Levoča), Kočovce, Kováčová, Nižný Kručov, Plešivec, Radvaň nad Laborcom, Somotor, Stupné, Telince, Teriakovce, Trsťany, Volica, Závadka (okr. Michalovce). Optika pribúda priebežne aj v ďalších lokalitách.

Slovak Telekom dosiahol s pokrývaním vlastnou optickou sieťou hranicu 790-tisíc domácností na Slovensku a bude v jej výstavbe pokračovať aj v ďalších mesiacoch.

Nájde sa tu niekto z týchto "najnovších" lokalít? Podeľte sa o svoje skúsenosti s internetom od Telekomu :)

prajem príjemný deň

Lucka 

Mila Lucka,

Dakujem za info. Je super ze Telekom to taha a verim ze zotrva. Bohuzial, moja ulica (Jadranska) v Bratislave nie a nie sa dockat. Najhorsie, ze neexistuje ani poriadna alternativa :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to pekne ze budujete optiku na vychodnom Slovensku ale chcelo by to konecne zacat budovat optiku aj v Zilinskom kraji

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ozdaj tie lokality pôjde budovať aj rýchlejšie... a sa dočkáme aj my... dsl pri búrkach na podobnej úrovni ako satelit takže veľmi nepolepšené... @Lucka za aké obdobie si tu napísala tie obce, že sa to budovalo.. pokiaľ viem Plešivec bol pustený ešte minulý rok...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja bývam v Nitre - v krajskom meste. Kúsok pod hradom, v pamiatkovej zóne. O Optike môžme snívať.... Je to dosť hanba, keďže sa píše rok 2021 !

Aj to VDSL 40/4 čo mám, za veľa nestojí. No jo. V Decembri končí viazanosť a tým aj moja trpezlivosť s Telekomom..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja byvam v dedine Kladzany uz od januara je na papieri ze optika mala byt hotovo do 100dni je jun a este ani nezacali vo vedlajsej dedine strasne som spokojny s telekom cakat 3 roky na optiku a byvam 5 km od mesta 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ano GPON je fajn, ale ten kto ma VDSL, tak to tiez velmi dobre prpojenie. Horsie je to s ADSL.

Ja som mal VDSL 40/4 a presiel som na optiku 250/25 a ako obycajny uzivatel internetu som kvazi nic nezistil.  Youtube, facebook, twiter a aj ostatne webove stranky vam pojdu tak isto ako na VDSL. Trocha sa moze zlepsit ping (mne sa zlepsil z 20ms na 15ms). Akurat mam z toho dobry pocit a konecne prve leto nebudem mat obavu z burok.

Burka pre DSL bol sami problem.

Ja cakam na zacatie vystavby. Mala by zacat koniec Q2 2021 alebo Q1 2022 aj ked sa obavam ze ani to sa nepodari skrz rychlostnu cestu ktoru tu planuju... vraj je problem vymedzit miesto kadial by sla optika k nam aby ju pri vystavbe rychlostnej cesty znova nemuseli prekladat alebo riesit. Aktualne ADSL 8/1 (papierovych) inak som 6,7km od ustredne cize katastrofa -_-

Editoval/-a Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano GPON je fajn, ale ten kto ma VDSL, tak to tiez velmi dobre prpojenie. Horsie je to s ADSL.

Ja som mal VDSL 40/4 a presiel som na optiku 250/25 a ako obycajny uzivatel internetu som kvazi nic nezistil.  Youtube, facebook, twiter a aj ostatne webove stranky vam pojdu tak isto ako na VDSL. Trocha sa moze zlepsit ping (mne sa zlepsil z 20ms na 15ms). Akurat mam z toho dobry pocit a konecne prve leto nebudem mat obavu z burok.

Burka pre DSL bol sami problem.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja len čakám kedy už bude hotovo nová lokalita Mojzesovo a aby som mohol ju využívať 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prajem príjemný deň

Lucka 

To je všetko veľmi pekné, no niektorým lokalitám už veľmi dlho sľubujete optické pripojenie ktoré je v nedohľadne. Vo Vrbovom na Piešťanskej ceste už radšej ani roky nepočítame. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V Lalinku a v Divine menil Telekom  telefónne stľpy za nové,takže si myslím,že budú ťahať po nich optiku,čo je omnoho rýchlejšie ako zakopávať  káble do zeme.Už len čakám ,kedy sa budem môcť pripojiť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúsenosť s optikou veľmi dobrá. Nakoľko moja domácnosť aj rodičia,sestra, brat všetci máme pripojenie na optiku. Takže home office bez problémov aj na návšteve, YT a Netflix v 4k a všetko funguje špičkovo bez problémov.  Len som dokúpil vlastný router lebo to čo sa dodáva nestojí za veľa. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nám mali robiť už  pred mesiacom a nič sa nedeje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Optický internet Sama Chalupku, Bardejov.

Editoval/-a Pavlus

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Smutno krute dodam ze mame termin cislo 18 a posunute z August a na September 2021 a to sme tento rok zacali s Aprilom :):):):)

A takto si to ide kazdy rok uz 6 rokov draha @Lucka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Pripajam sa k jaroslav.zak.

Som z Kosic , byvam v rodinnom dome, cakam roky. Dokonca je uz 2 roky spracovany projekt ale realizacia odsunuta na neurcity termin. :(

Editoval/-a Rudolf

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

prajem príjemný deň

Lucka 

@Lucka skorej si myslim ze tu najdete ludi ktory stale cakaju uz zopar rokov ... pre nasu ulicu/bytovy dom uz mame termin cislo 16 alebo 17 od roku 2015....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ComfyKozy
      Dobrý deň,  ešte v marci tohto roku ste mi písali, že v Prešove na ulici Pod Táborom bude optický internet do 31.10.2021. Zatiaľ tam neprebiehajú žiadne práce. Tak sa chcem znova opýtať, kedy sa plánuje realizácia optického internetu na ulici Pod Táborom v Prešove?
      Ďakujem
    • Od Jurajb
      Zdravím,
      plánuje sa optika v obci Badín, okres Banská Bystrica a ak áno tak cca kedy ?
      Ďakujem
    • Od Tarantula52
      Ahojte prosím o radu už sa to tu riešilo niekoľko krát ale ani raz nedoriesene, je tu vôbec niekto z telekomu kto by reálne odpovedal na otazky❓
      Odkedy mam vás nový prémium router neustále mi ohlasuje z wifi zariadenia niekedy raz za dve hodiny niekedy každých 15 minút. Bol u mňa už 2 krat technik meneny optický kábel, 2 krat menené wifi-sagemcom f@st 5670 a stále to isté dookola. Predtým používané zariadenie úplne bez problémov fungovalo musí byť teda dačo v tom zariadení zle nastavene o com zjavne v Telekome nevedia ( aspoň sa tak tvária ) budem vďačný za akúkoľvek radu lebo už to nedávam 😂🙏
    • Od Tommy753
      Dobrý deň, chcem sa spýtať  kedy bude dostupné optické pripojenie v obci Mojzesovo? Výkopové práce už v obci prebehli. Ďakujem za odpoveď.

• Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď