Otázka

• 0

Chcel som si predlžiť mobilný paušal, ako dôchodcovi mi stačil ten základný stál 7 eur. Na moju žiadosť, aby mi ho predlžili bola odpoved, že taký už nie je.

Môžem si kúpiť niečo podobné za 8 eur. Cez telefon som povedal svoje áno, a operátor mi povedal, že všetko môžem vybaviť cez apku. Zistil som, že takú apku nemám, lebo mám "starý" model telefonu. Po pár dnoch prišlo upozornenie: objednávka nie je ukončená. Chcem povedať, že zaviazanosť, paušály, nové balíčky a apky je hra za ktoru je len tzv. menej viditeľné zvyšovanie cien. Chcem upozorniť aj na to, že Telekom nemá žiadnu ponuku pre dôchodcov, ktorá by zohladnovala ich špecifické potreby a finančné možnosti, ako aj fakt, že mnohí boli zákazníkmi Telekomu dlhé desaťročia.

V mojom prípade mi bohate stačil 7 eurový paušál, ktorý som aj tak z 80 % nečerpal /vrátane dát, ktoré som vrátil skoro celé a nemohol som ich darovať nikomu z rodiny, lebo na to nemám telefon na ktorý sa musí stiahnuť nejaká "apka/".M yslím si, že takých dôchodcov ako ja sú desaťtisícky. Kontakt potrebujú deti, aby vedeli či sme v poriadku. Vačšina mojich priatelov a zným je už na druhom svete, tam sa cez telekom volať nedá. Mám príbuznú vo Francúzsku, tiež dôchodkynu, ktorá má telefon aj internet zadarmo! Francúzko je totiž na rozdiel od oligodeformokracie v SR sociálny štát.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak nevoláte často, ale volajú len Vám, objednajte si cez linku 0800 123 456, alebo osobne na predajni paušál Bez záväzkov, budete platiť len za to čo skutočne prevoláte. Tiež moje na stránke Telekomu nechať svoje číslo a zavolajú Vám spätne a doriešia objednávku.  Viac informácii k paušálu  Bez záväzkov nájdete tu: https://www.telekom.sk/volania/pausal/bez-zavazkov

odpoveď sa páči : 4 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bez záväzkov a k tomu 100 minút do všetkých sietí za akciovú cenu 3 EUR mesačne. To je všetko, čo budú platiť.  Nič výhodnejšie nie je.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Peterkovik

naši členovia Ti poradili viac variantov, verím, že si medzi nimi nájdeš svojho favorita :) Daj nám prosím vedieť, či si si vybral :)

prajem príjemný deň

Lucka 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

možno idem kapku po funuse.... 
ale telekom vyradzoval tieto "mini paušály v dlhodobom horizonte. 
najskôr to bolo čiastočné odstavenie happy XS, ktorý niektoré prevádzky zobrali ako úplné zastavenie predaja a niektorým ľuďom natvrdo ich zrušili systémovo.... 
momentálne ak ma pamäť neklame tak telekom má najlacnejší paušál za 11 eur ktorý obsahuje 100 minút + 500MB plná rýchlosť a nekonečno spomalene.

ak sa bavíme o paušáloch najlacnejší na trhu je za 5 eur a obsahuje 100 minút/SMS + 2GB dát. 

neviem ako využívate telefón (koľko prevoláte, preSMSkujete či predátujete) aby sa vás dalo nasmerovať čo a ako. aj prípadným kreditom
v každom prípade momentálne sa na trhu pohybuje balíček dát 1GB za 2eurá a viac. 
a volania a SMSky 2centy a viac (čo je v prepočte 100min/2eurá)
..... v rôznych variáciach. preto treba vedieť čo a ako využívate aby sa dala vybrať optimálna možnosť. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

možno idem kapku po funuse.... 
ale telekom vyradzoval tieto "mini paušály v dlhodobom horizonte. 
najskôr to bolo čiastočné odstavenie happy XS, ktorý niektoré prevádzky zobrali ako úplné zastavenie predaja a niektorým ľuďom natvrdo ich zrušili systémovo.... 
momentálne ak ma pamäť neklame tak telekom má najlacnejší paušál za 11 eur ktorý obsahuje 100 minút + 500MB plná rýchlosť a nekonečno spomalene.

ak sa bavíme o paušáloch najlacnejší na trhu je za 5 eur a obsahuje 100 minút/SMS + 2GB dát. 

neviem ako využívate telefón (koľko prevoláte, preSMSkujete či predátujete) aby sa vás dalo nasmerovať čo a ako. aj prípadným kreditom
v každom prípade momentálne sa na trhu pohybuje balíček dát 1GB za 2eurá a viac. 
a volania a SMSky 2centy a viac (čo je v prepočte 100min/2eurá)
..... v rôznych variáciach. preto treba vedieť čo a ako využívate aby sa dala vybrať optimálna možnosť. 

Existuje bez záväzkov za 3 EUR keď si kúpiš viazaný balík. Žiadne dáta, SMS, ale keď ho dáš do Magenta1, tak ja mám Biznis 32 a môžem rozdať 8GB. Mám dcéru na Predplatenke a manželku na Bez závazkou. Nechcem tu navádzať na vychcanosť, ale za 3 EUR a nulovým kreditom vieme fungovať celá rodina. Dcéra sa nám dovolá, lebo sme v Magente1, minúty nepotrebuje, cez dáta sa dovolá kamkoľvek kamarátkam cez Viber, Messenger atď. Takže jej dám 4GB mesačne a manželke 4GB dalšie na Bez záväzkov. A ja platím firemný paušál, ktorý využijem. Dáta samozrejme rozdám do Magenty1. Neviem si predstaviť lepšiu ponuku nikde u konkurencie. Telekom je dosť férový na produkty v Magente1. Posledná vec, ktorá mi chýba je pridať Predplatenku do Magenta 1 Biznis. Zariaďte sa ako uznáte za vhodné, ja som lepšiu ponuku nenašiel nikde a to poznám všetky ponuky u všetkých operátorov a podrobne.

Editoval/-a Marcel
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Pridal (editované)

Existuje bez záväzkov za 3 EUR keď si kúpiš viazaný balík. Žiadne dáta, SMS, ale keď ho dáš do Magenta1, tak ja mám Biznis 32 a môžem rozdať 8GB. Mám dcéru na Predplatenke a manželku na Bez závazkou. Nechcem tu navádzať na vychcanosť, ale za 3 EUR a nulovým kreditom vieme fungovať celá rodina. Dcéra sa nám dovolá, lebo sme v Magente1, minúty nepotrebuje, cez dáta sa dovolá kamkoľvek kamarátkam cez Viber, Messenger atď. Takže jej dám 4GB mesačne a manželke 4GB dalšie na Bez záväzkov. A ja platím firemný paušál, ktorý využijem. Dáta samozrejme rozdám do Magenty1. Neviem si predstaviť lepšiu ponuku nikde u konkurencie. Telekom je dosť férový na produkty v Magente1. Posledná vec, ktorá mi chýba je pridať Predplatenku do Magenta 1 Biznis. Zariaďte sa ako uznáte za vhodné, ja som lepšiu ponuku nenašiel nikde a to poznám všetky ponuky u všetkých operátorov a podrobne.

nie sú informácie či má magentu, či má ďalšie služby od telekomu a podobne. 
nie sú informácie či členovia rodiny sú v telekome. 
dáta nedaruje lebo nemá appku ako písal a zrejme nechce aby to spravovala rodina. 

preto som písal, že bez bližších informácií sa optimálna voľba pre neho nedá nájsť.  uviedol len toľko, že sám dáta nevyužíva. 
ak by len telefonoval, či SMSky, povedzme okolo 250 min mesačne najviac by sa mu oplatil juro. toto by mal za 5 eur.  za takú cenu to je bezkonkurenčné. 
ak telefonuje málo, že číslo má prevažne len na to, aby sa jemu dovolali, ale on sám nevolá, tak by som zvažoval viac možností, ako napríklad to, že zaplatíš len toľko čo prevoláš. je tam neskutočná cena za min či za sms, ale ak ani netelefonuje a ani nesmskuje tak je to dobrá voľba.  aj keď klasický kreditový systém tiež stojí za zváženie, mám pocit, že na tomto mal telekom poplatok 10eur ročne za to že to vôbec funguje. ak je to tak a tento poplatok nezrušili, viac sa oplatí kredit, kde len za držanie aktívneho čísla, by stačilo si nabiť kredit povedzme za 4 eurá ročne, čo je celkom fajný pokles. 
ak pretelefonuje povedzme hodinu mesačne, tak sa mu najviac oplatí odísť ku konkurencií. 
ale bez informácií nevieme určiť čo je najvhodnejšie. 
avšak áno, najnižšie cenové ponuky na trhu som uviedol. odtiaľ cena už len narastá. 

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od vlcek
      Dobry den,
      nefunguju mi data v pausale bez zavazkov, v mobile je svetko nastavene dobre, s inou sim v mobile vsetko ide iba s mojou sim s pausalom bez zavazkov nejdu. Cez telekom aplikaciu mam aktivovane bonusove nekonecne data ale ziadne data telefon neprijima. Je v pokryti 4G a signal je plny.
      MT je MOTOROLA s androidom 10
      Dakujem za kazdu radu
    • Od Marek104
      Mam paušál od novembra 2020 pričom som si nebral žiadne zariadenie k nemu. Môžem si teraz ku svojmu paušálu zobrať novy telefón?
    • Od em.zet
      Dobrý deň, skončila mi viazanosť a momentálne nechcem predlžovať paušál (nevyhovuje mi terajšia ponuka zariadení), až niekedy koncom roka. Môžem teda z paušálu prejsť na predplatenku a potom späť na paušál? nechcem platiť zbytočne 25€ mesačne, keď paušál teraz nevyužívam.
      ďakujem
    • Od bajankova002
      Dobry den, po akom dlhom case od zobratia zariadenia na pausal by som si mohla zobrat dalsie? Orange to ma pokial viem po polroku, tak sa informujem. Dakujem
    • Od bajankova002
      Dobry den, chcem sa spytat, objednala som si apple watch k pausalu, no neviem najst nikde vyslovene fakturu k zariadeniu k pripadnej reklamacii. Darovala som ich sestre, ale ci je k tomu zvlast papier keby potrebovala reklamaciu nech to ma pokope alebo len celkovo co mi prislo mailom ako objednavka, akontacia, info k pausalu, viazanosti atd. Vdaka
    • Od Janula_B
      Dobrý deň, potrebujem poradiť. Dňa 24.5.2021 mi končí viazanosť u X operátora a chcem prejsť do Telekomu,,,kedy bude najvhodnejšia doba zastaviť sa na predajni a začať riešiť presun čísla?Tak aby som nemala pokutu u svojho momentálneho operátora a  aby mi automaticky u neho nevznikla ďalšia viazanosť na 2 roky,,,
      Ďakujem za radu 🙏