Zla kabeláž optiky

Otázka

• 0

Rád by som upozornil na problém, ktorý určite prerastie do väčšieho problému. Optická kabeláž telekomu je uložená príamo v odvodňovacom kanáli, voda pri daždivom počasí, naráža veľkou silou priamo na nich, je otázkou času, kedy dôjde k ich poškodeniu.  Chcel som zaslať aj fotky, ale takúto možnosť som tu nenašiel . Jedna sa o pripojenie v Košiciach na Pazitnej 36. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Dobrý deň @Viglasky,

Ďakujeme za upozornenie. Zaslala som to našim technikom, ktorí to budú riešiť.

Pekný deň

Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom ma pri rozsirovani optiky aj iny problem. A to ten, ze zvesela uklada kabel na sukromne pozemky bez suhlasu majitelov.... Jednoducho nabehne partia, rozkope, ulozi a zakope....Tak som nahodne vymakol taketo prace bez nasho suhlasu na nasom pozemku..... Pockam tesne pred vianoce a ten kabel im strihnem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom ma pri rozsirovani optiky aj iny problem. A to ten, ze zvesela uklada kabel na sukromne pozemky bez suhlasu majitelov.... Jednoducho nabehne partia, rozkope, ulozi a zakope....Tak som nahodne vymakol taketo prace bez nasho suhlasu na nasom pozemku..... Pockam tesne pred vianoce a ten kabel im strihnem.

Pochybujem, že Telekom si len tak kope na cudzích pozemkoch. Pozri sa na webe svojej obce/mesta, či náhodou nebolo vydané územné rozhodnutie na pokládku optiky (alebo niečo podobné). Telekom si o toto môže požiadať. Zverejní sa trasa, resp. zoznam dotknutých pozemkov (aj cudzích - súkromných) a ak sa nikto neodvolá, Telekom môže stavať.

V prípade, že to je takto, Telekom má všetko vyriešené legálne a za zásahy typu "prestrihnem im kábel" môžeš byť žalovaný, prípadne ti nechajú uhradiť škodu. Dobre si to over.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar