Problem s autentifikaciou

Otázka

• 0

Dobry den

Na niektorych zariadeniach mam problem s pripojenim na wifi. Pracovne notbuky nam funguju bez problemov, ale ked chceme pripojit mobily tak niekedy funguju a niekedy ukazuje hlasku "Couldn't authenticate connection" , mobily sa niekedy pripoja oba naraz, niekedy len jeden a niekedy ani jeden a wifi je vzdy viditelna na kazdom zariadeni. Existuje na tento problem nejake riesenie?

Dakujem za pomoc

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobry den

Na niektorych zariadeniach mam problem s pripojenim na wifi. Pracovne notbuky nam funguju bez problemov, ale ked chceme pripojit mobily tak niekedy funguju a niekedy ukazuje hlasku "Couldn't authenticate connection" , mobily sa niekedy pripoja oba naraz, niekedy len jeden a niekedy ani jeden a wifi je vzdy viditelna na kazdom zariadeni. Existuje na tento problem nejake riesenie?

Dakujem za pomoc

Je zapnute DHCP na AP zariadeni? Ake mobily sa pripajaju (Android alebo iOS)?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je zapnute DHCP na AP zariadeni? Ake mobily sa pripajaju (Android alebo iOS)?

Nie som si isty, Ked idem do nastaveni tak tam vidim:

LAN / DHCPHost: sagemcom.ip a vyplnenu IP adresu aj masku podsiete a pod tym:DHCPSubnet 192.168.2.0/24 is reserved for Guest WLAN, please configure different pool.

a polia su tiez vyplnene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sagemcom 5670

Nebudem tvrdit ze to je routrom ale tieto stoja za **piip** :D. Treba riadne skontrolovat nastavenie tohto routra. Mas to ako jediny router? Ak ano treba pozriet ci je spravne nastavene DHCP, nastavil by som si DNS manualne na google a cloudflare (8.8.8.8 a 1.1.1.1). Pouvazoval by som nad zmenou rotura (tplink, asus, mikrotik).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Diky, uz sa mi to podarilo doriesit - prepol som wireless mode z AX na N, a dal som 2.4 a 5G siete zvlast,  funguje to bez problemov

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten sagen nepoznam, ale zrejme podporuje viac wifi noriem (tym myslim a, b, g, n, ac, ax ...). Nemam cas lustit nastavenia toho modemu, ale vzdy je lepsie ak je nastaveny v defaultnom rezime z ktoreho sa vychadza, kde by malo vsetko fungovat.

Ak napr. vypnes wifi  2.4GHz, tak zo starsimi zariadeniami sa nepripojis. Ak by si vypol 5GHz, tak sa pripojis aj z novsimi zariadeniami, pretoze nove zariadenia poznaju aj starsie standardy napr. b/g.

Ak su problemy, tak vzdy sa odporuca spravit reset zariadenia, kde sa vsetky hodnoty nastavia na tovarenske hodnoty a zacina sa od zaciatku. Samozrejme pred resetom sa odporuca spravit backup

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od DusanJarjabek
      Dobry den,
      prosim Vas, Trenčín-Záblatie je z časti pokryté optikou - všetky nové ulice majú prípojky, dokonca aj tie kde ešte nezačala výstavba. Zaujímala by ma ulica "Ku Kyselke", kde vzniká nová štvrť - je tam už celkom slušná kopa novostavieb - ako je to tam s internetom, je tam nejaký plán? Podľa vašej mapy pokrytia len (V)DSL 30 megabitovy..nie je v pláne optika alebo nieco rýchlejšie v tejto lokalite?

Ďakujem!
    • Od marco026
      Zdravím nemám rýchly, ale download a upload sa zdá byť celkom stabilný pokiaľ nezapnem stream. Download je 47,72 mbps a upload 4,77 mbps. Tých 4 mbps by bohate stačilo streamovať v 720p a 48 fps, ale problém je, že keď to zapnem tak upload začne byť strašne nestabilný. Padá to na veľmi nízke hodnoty a potom to občas sekne pričom niekedy to ide celkom pekne.
    • Od raidermantv
      Dobrý deň,
      mohol by som poprosiť o preverenie stavu realizácie optickej siete v obci Terany.
      Ďakujem!
    • Od Renoslav
      Dobrý deň. Vie mi niekto povedať, kedy približne by mali začať práce na optickom pripojení v meste Dudince? Ďakujem za info. @Mirko
    • Od Proxid
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa informovať ohľadom spustenia Optiky v Mlynici. Kedy by to mohlo byť spustené alebo čo bráni spusteniu.
      Ďakujem.
    • Od stehlika
      Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či niekto nevie plánované pokrytie optickým internetom Žilina Trnové a konkrétne Ipeľská ulica. Ďakujem pekne.