Magio optika + TV a ubiquiti zariadenia

Otázka

• 0

Zdravim, ma niekto skusenosti s nastavenim ubiquiti zariadeni tak, aby fungovala po jednom kabli aj TV aj internet?

Momentalne mam od telekomu iba ONT, ale planujem kupit Unifi APcka, switche a UDM-Pro.

Viem, ze kedysi mali TV riesenu cez VLAN, je to tak stale?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Nemám Magio TV, takže nemôžem vyskúšať, ale majú to všetko riešené cez VLANy minimálne na GPON porte:

• internet: VLAN ID 2510 | PPPoE s privátnou alebo verejnou IPv4 adresou (napr. 78.99.123.123)
  • TV: VLAN ID 2513
  • VoIP: VLAN ID 2516
  • TR-069 (management): VLAN ID 2515 | DHCP s privátnou IPv4 adresou (napr. 10.122.224.2)

(zdroj: administrácia môjho Huawei routera od Telekomu)

Neviem ako majú vyriešenú TV, ale určite tam bude nejaký bridge medzi GPON, LAN2 – LAN4. Neviem, či LAN2 – LAN4 bude VLAN tagged alebo untagged. To sa dá jednoducho overiť – ak nemáš aktívny "bridge mód" (inak povedané, ak ti funguje WiFi na Huawei routri od Telekomu), skús zapojiť nejaký počítač do portu LAN4. Ak pôjde internet, TV bude na týchto portoch VLAN taggnutá.

Skús toto overiť a napísať, či ti funguje internet na LAN4. Od toho sa bude dať odraziť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ONT mam v bridge mode, takze toto neodskusam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V prípade "bridge módu" by mal byť internet iba na jednom LAN porte (LAN1), pretože PPPoE by malo ísť použiť iba na jednom zariadení a TV bude na LAN2 – LAN4.

Cez jeden port teda internet aj TV do Ubiquiti s najväčšou pravdepodobnosťou nedostaneš.

Môžeš však do prvého Ubiquiti zariadenia (typicky router) dať 2 káble (jeden z LAN1 a druhý z LAN4 na ONT) a následne po celom zvyšku domu ťahať po každom ethernetovom káble VLAN untagged internet a na VLAN 2513 Magio televíziu (bridgnutú z VLAN 2513 na kábli napojenom do LAN4 na ONT). Teoreticky by to mohlo fungovať, dokonca aj pri priamom zapojení do Magio Boxov. Ale ako som spomínal, neviem to vyskúšať a ani garantovať, že to tak v skutočnosti bude. Telekom takéto informácie verejne zdieľať nebude.

Keď to náhodou budeš skúšať, napíš sem, prosím, výsledok, aby si informoval mňa a prípadne aj ostatných, či je táto úvaha správna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Paskalsk2
      Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
    • Od Suckamah
      Máme mágio dsl 90mbit/s a nikdy to tak podľa testov nieje, ani keď nikto nieje na Wifi a test je na PC so žiadnymi spustenými programami
      Dneska už som toho mal dosť keď mi už nechcelo načítať ani domovskú stránku a každá aplikácia si myslela že mi internet ani neide, po teste som mal 0mbit/s upload a download bol 1,82mbit/s aj s 32ms pingom. Toto už podľa mňa nieje akceptovaťelné a budem určite prechádzať na iného operátora v blízkej budúcnosti
    • Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od RomanSmutny
      dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
      dakujem