zmena prípojky na internet

Otázka

• 0

zdravím všetkých. nedávno sme si predlžovali viazanosť na magio internet pričom nám bol ponúknutý nový router. pani pri tom spomenula že by kvoli nemu bola potrebná zmena prípojky technikom. predpokladám, že pani mala na mysli zmenu telefonického pripojenia RJ11 na internetové RJ45, pričom by odpadla nutnosť používať router ktorý tiež slúži ako modem (taký máme teraz) a dali by sa používať novšie s RJ45 konektorom bez zabudovaného modemu. túto možnosť sme ale nevyužili a preto sa chcem spýtať či by bolo možné zriadiť túto novú prípojku aj teraz počas viazanosti. vopred vďaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

ahoj 

na dsl pripojeni sa robi zmena ale nie ako uvadzas ty, ide len o zmenu sposobu zapojenia, kde stale budes musiet mat DSL router, zmena spociva v tom, ze teraz ak vyuzivas pevnu linku a internet mas to rozdelene cez spliter ( taka mala krabicka ktora rozbocuje signal ) , po novom kabel zapojis priamo do routra a taktiez do tohto routra zapojis kabel pevnej linky :) cize to bude bez splitra

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aha, takze to bude vlastne rovnaky router ako pouzivame teraz akurat bude mat splitter zabudovany v sebe?

a je tu potom nejaka moznost ako by sa dal zapojit a pouzivat nejaky novsi router (nie od telekomu) ktory ma RJ45 pripojenie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano, tak ako pises 

vies pouzit aj vlastny router, akurat musi podporavat pripojenie telefonu 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ok. zatial som to zapojil tak ze router od telekomu do ktoreho ide linka sluzi len ako modem a do jeho LAN portu som zapojil vlastny router ktory uz ma na starosti DHCP, PPPoE a vsetky dalsie veci. nie je to idealne riesenie ale moc vela dobrych routerov so zabudovanym modemom na trhu nie je.

kazdopadne vdaka za pomoc :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@dvorsky.svk 

Ahoj, ak ti Lubova odpoved pomohla, budeme radi, ak ju oznacis ako Riesenie, jej zvyraznenie urcite pomoze aj dalsim uzivatelom fora.

Dakujeme,

Rado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@dvorsky.svk 

Ahoj @Pepsi , @dvorsky.svk  pise "pani pri tom spomenula že by kvoli nemu bola potrebná zmena prípojky technikom. ". Nemyslim, ze zmena pripojky je potrebna koli tomu co popisujes. Skor je to koli prechodu na inu technologiu (VDSL, optika). Tieto technologie stary router nepodporuje a je potrebna aj zmena pripojky technikom.  @dvorsky.svk  zisti si aky internet ti vlastne ponukali. Routery s pripojenim RJ45 su vacsinou pre optiku. DSL  routre (ADSL,VDSL) sa pripajaju cez RJ11, inak by si musel mat zvlast DSL modem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako som uz pisal, problem som vyriesil a viac som sa o to nezaujimal. inou technologiou to urcite nebolo, doteraz sme tu vzdy mali adsl2 s 10mb/s a taky mame aj teraz po predlzeni zmluvy. vdsl tu este nie je a o optike mozem akurat snivat. pravdepodobne to bolo tak ako pisal Lubo, ze ten ponukany router bol cca taky isty akurat mal v sebe pripojku na telefon.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

OK, ale potom nechapem naco ti mali menit pripojku. Aj ked router ma v sebe pripojku na tel., zo zasuvky sa pripajas cez RJ11.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tiez tomu nechapem, mozno nastalo nejake nedorozumenie s telekomom. kazdopadne problem je uz vyrieseny, uz len zostava cakat a dufat vo vdsl :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Telekom "ruší"  **piip**ógové linky a zabezpečuje prenos hlasu cez VoIP - teda digitálnou technológiou aj na ADSL. Priamo u užívateľa sa fyzicky nemení nič - zmena je realizovaná diaľkovo na ústredni. Užívateľ si všimne len jednu vec - telefón zapojený do zásuvky (a je jedno či cez splitter, alebo priamo) je HLUCHÝ... Spojenie je nefunkčné. **piip**ógové teleóny je preto potrebné zapojiť priamo do dodaného routra, ktoré zabezpečia ich ďalšiu funkčnosť. Splitter (ktorý zabezpečoval ochranu routra pred rušením generovaným **piip**ógovým telefónom na nízkych frekvenciách!) už nie je potrebný (ale ani neškodí - stále blokuje nízke frekvencie, ktoré sa v linkách môžu objavovať). 

Pokaiľ chce niekto používať linku tak ako predtým (teda napojiť telefón do splittra), tak musí požiadať telekom o spätnú zmenu... Len neviem ako sa toto "obnovenei **piip**ógu" prejaví na prípadnej možnosti zvýšenia rýchlosti linky v budúcnosti.

EDIT: sorry, ale nejaká ochrana pred vulgarizmnami kazí slová....

Editoval bukovans
oprava

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar