konfigurácia nového routeru tplink vr300

Otázka

• 0

Zdravím,

kúpila som si nový router TP-Link AC1200 (VR300) a chcem ho vymeniť za starý od telekomu Speedport Entry 2i.

Po zapojení routeru mi ale nefunguje internet. Keď si otvorím konfiguráciu cez IP adresu, tak vidím, že je všetko pripojené, avšak internet má status disconnect. Treba tamniečo dodatočne nastaviť, aby to fungovalo alebo tam je nejaký iný problém?

Ďakujem za každú radu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravím,

kúpila som si nový router TP-Link AC1200 (VR300) a chcem ho vymeniť za starý od telekomu Speedport Entry 2i.

Po zapojení routeru mi ale nefunguje internet. Keď si otvorím konfiguráciu cez IP adresu, tak vidím, že je všetko pripojené, avšak internet má status disconnect. Treba tamniečo dodatočne nastaviť, aby to fungovalo alebo tam je nejaký iný problém?

Ďakujem za každú radu.

Ahoj, treba nastavit PPPoE na novom routri. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vedel by si mi povedať ako to nastavím? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vedel by si mi povedať ako to nastavím? 

tieto routre by mali mat sprievodcu nastavenim... musite zadat ip 192.168.1.1 do prehliadaca... prihlasit sa do routra a ked tam nebude automaticky sprievodca nastavenim tak rucne... cez quick setup... PPPoE je internetovy protokol cez ktory komunikuje router s ustrednou... zadate tam vase udaje zo zmluvy a ak Mate  VDSL pripojenie zadava sa VLAN ID 2510... v pripade ADSL (vpi vci)... avsak tieto profily by mali mat tieto routre pre telekom uz nadefinovane..ak to nezvladnete zavolajte na podporu tplinku alebo nech vam to nastavi niekto kto sa v tom vyzna

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1.jpg

2.jpg

3.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Super, už mi to funguje. Problém bol v prihlásení s údajmi zo zmluvy.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Si borec

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od japr11
      Ako nastavit speedport+ do modu bridge?
    • Od Katekarin
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa opýtať že či je možne dostať od telekomu nový router pre internet vzduchom. Jeden môj známy čo býva blízko mňa má tiež internet vzduchom a on dostal aj anténku ktorú si dal na strechu aby mal lepší signál zaťiaľ čo ja mám 1 paličku na routery. Zaujíma ma to pretože mám sťahovanie iba 1MB/s a ping mi skáče niekedy aj na 1000. (pred mesiacom to ešte nerobilo). Ďakujem vopred za odpoveď.
    • Od novotny.janci
      Dobrý deň. Bude mi fungovať moj router Asus DSL-AC88U keď bude optický router dodaný k optickému internetu v móde Bridge?
    • Od s.polak
      Zdravim,
      vyznate sa niekto s tymto router-om? Zda sa mi, ze vobec nefuguje moznost spravit back-up nastaveni. Po kliknuti na tlacidlo back-up sa nic nestane.
      Zatial som nenasiel ani kde sa da skontrolovat, ci nevysiel novy firmware alebo aspon informaciu aka verzia firmware-u je vobec na zariadeni.
      Celkovo sa v tom menu velmi zle orientuje.
      Vdaka za pomoc!

• Od Christian_05
      Dobrý deň,
      aký je výber z dodávaných routerov od Telekomu k optickému internetu?
      Oplatí sa objednať prémiový router? Ktoré z týchto zariadení sú aktuálne v ponuke?  Dá sa vybrať aj konkrétny typ, či už zo základných alebo prémiových?
      Ďakujem

• Od fevlad06
      ahoj,planujem kúpu TP Link VR300 na VDSL,tak sa chcem opýtať,ci bude fungovať? dakujem