Optika

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň, zaujímalo by ma či sa plánuje optický internet v obci Lúčky   (PSČ: 034 82)  okres Ružomberok?

Vopred dakujem za odpoved.

Editoval/-a stanislav1256

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

preverím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

optika nie je plánovaná.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za ochotu.  Ale nepotešili ste ma.  Pýtal som sa, lebo som počul minule Remišovú ako hovorila že do roku 2022 majú zostať nepokryté optikou len odlahlé obce,  ktoré budú pokrývať potom osem rokov.   Aj tak mi to nejde do hlavy prečo ste Lúčky zaradili medzi odlahlé obce, teda medzi obecný odpad a mnohé menšie a podla mňa aj odhlajšie obce sú medzi elitou a majú alebo budú mať v blízkej dobe optiku. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za ochotu.  Ale nepotešili ste ma.  Pýtal som sa, lebo som počul minule Remišovú ako hovorila že do roku 2022 majú zostať nepokryté optikou len odlahlé obce,  ktoré budú pokrývať potom osem rokov.   Aj tak mi to nejde do hlavy prečo ste Lúčky zaradili medzi odlahlé obce, teda medzi obecný odpad a mnohé menšie a podla mňa aj odhlajšie obce sú medzi elitou a majú alebo budú mať v blízkej dobe optiku. 

Odľahlosť v tvojom prípade je pri Telekome nepodstatná,  v tvojej obci je VDSL ,  to znamená, že do obce je optika dovedená,   stačí jú len poťahať do domov,  to sa dá zrealizovať  napríklad  tak, že sa urobí rekonštrukcia metalickej siete, na stlpy sa doplní nový optický kábel a po vypnutí metaliky sa neskôr odstrania metalické kable,  na to Telekom nepotrebuje ziadne povolenie. 

Problém je, že Telekom to aktuálne robiť nemusí,  vie že kto má VDSL tak nepôjde ku konkurencii čo ponúka pomalé wifi.  Ale aj v tomto sa črtá zmena,  lebo už aj energetici SSD chcú napodobniť VSD a v spolupráci s ostanými operátormi chcú budovať optické siete po  ich elektrických stĺpoch.  Ak  vychádzame so skúseností na východe operátori zvyknú  naraz potiahnuť viac obcí aby sa im to vyplatilo,   ked je aj mensia obec ak je blízko obcí ktoré sa pokrývajú ťahajú optiku aj tam.

Na východe zvykol Telekom na takúto konkurenciu reagovat budovaním vlastnej optiky.   Predsa len ked bude mat niekto na výber konkurenčnú optiku za cenu VDSL ,  vyberie si optiku,  možno nie hned ale časom by na to prešli všetci a  telekom by prišiel o zákazníkov nielen internetu ale aj televizie,  kedze dnes už väčšina poskytovatelov ponuka aj televiziu podobnu Magiu.   Uvidí sa akú stratégiu zvolí telekom tentoraz,  predsa len bude musieť viesť vojnu na troch frontoch (vychod, stred, zapad) a kapacity su obmedzené. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A to je škoda že nenatiahnu od Dslamu kde je optika už optické káble aj k domom a nenahradia nimi starú metaliku.Ešte bude najväčšia konkurencia o pár mesiacov Muskov Starlink ak dajú dobré ceny tak veľa ľudí prejde naň ako byť na pomalom dsl

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

A to je škoda že nenatiahnu od Dslamu kde je optika už optické káble aj k domom a nenahradia nimi starú metaliku.Ešte bude najväčšia konkurencia o pár mesiacov Muskov Starlink ak dajú dobré ceny tak veľa ľudí prejde naň ako byť na pomalom dsl

Pokryvat obce cez optiku na elektrických stlpoch chcu už aj velkí celoskovenskí operátori ako Orange, UPC,  Slovanet.     Vychodniarsky Antik chce tiež expandovať aj na strednom a zapadnom Slovensku.

Preto odporúčam tam kde Telekom odmietne budovať optiku skúsiť sa obrátiť najprv na regionalnych poskytovatelov,  vacerí už pracuju na "stlpovej" optike,  v tomto pripade by som kontaktoval asi DSI data ktorá má skusenosti s optikou po el. stlpoch a  ak prirodzene bude z Oravy expandovat tak to bude asi Liptovsky region, kde je tej optiky zo susednych regionov Oravy najmenej. 

Editoval/-a antonko123

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Paskalsk2
      Dobrý deň. Chcem sa spýtať či niekto nevie kedy už bude natiahnutý optický kábel v Leviciach na Vinohradníckej ulici. Ďakujem.
    • Od Tobias_Palko
      Dobrý Deň , chcel by som sa spýtať , sú nejaké blízke plány pre zavedenie optického internetu v Papradne , Brvništi . Ak áno nejaké bližšie informácie kedy by sa to môhlo uskotočniť ? Vopred ďakujem za odpoveď  .
    • Od Dufus89
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa informovať či sa tento rok stihne dobudovať optika v obci Malinovo ktorú buduje pre Telekom Suptel. Podľa rozpisu mali byť niektoré ulice už dávno hotové, avšak internet tam nie je dostupný. Konkrétne mi ide o Broskyňovu ulicu ktorá je naplánovaná na realizáciu koncom októbra.
      Hlavne vsak či vôbec bude tento rok internet spustený.

Dakujem

• Od jakubsnv
      Dobrý deň, 
      chcel by som sa spýtať kedy sa plánuje začiatok výstavby optickej siete v Spišskej Novej Vsi - na ulici Považská 872/11

Ďakujem za skorú odpoveď
    • Od lacinello
      Dobrý deň,
      Vedel by niekto ako to vyzerá s rožšírením optickeho internetu v Bernolákovo v lokalitach Fialková, Tulipánová.
      Podla S com s.r.o. je uz projektová dokumentácia odovzdaná Telekomu.
      Vdaka
    • Od jurajberner
      Chcel by som vediet ako mam postupovat ked chcem pouzivat svoj vlastny ONT router.
      V ponuke od telekomu je moznost mat internet bez routera od telekomu. mam svoj vlastny ONT router ktory teraz nepouzivam a chcel by som ho vymenit s tym co mam teraz od telekomu.
      Treba niekde nahlasit MAC adresu? pripadne poziadat o nejake konfiguracne nastavenia?
      mate niekto skusenost?
      Dakujem