Optika

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň, zaujímalo by ma či sa plánuje optický internet v obci Lúčky   (PSČ: 034 82)  okres Ružomberok?

Vopred dakujem za odpoved.

Editoval/-a stanislav1256

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

optika nie je plánovaná.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za ochotu.  Ale nepotešili ste ma.  Pýtal som sa, lebo som počul minule Remišovú ako hovorila že do roku 2022 majú zostať nepokryté optikou len odlahlé obce,  ktoré budú pokrývať potom osem rokov.   Aj tak mi to nejde do hlavy prečo ste Lúčky zaradili medzi odlahlé obce, teda medzi obecný odpad a mnohé menšie a podla mňa aj odhlajšie obce sú medzi elitou a majú alebo budú mať v blízkej dobe optiku. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za ochotu.  Ale nepotešili ste ma.  Pýtal som sa, lebo som počul minule Remišovú ako hovorila že do roku 2022 majú zostať nepokryté optikou len odlahlé obce,  ktoré budú pokrývať potom osem rokov.   Aj tak mi to nejde do hlavy prečo ste Lúčky zaradili medzi odlahlé obce, teda medzi obecný odpad a mnohé menšie a podla mňa aj odhlajšie obce sú medzi elitou a majú alebo budú mať v blízkej dobe optiku. 

Odľahlosť v tvojom prípade je pri Telekome nepodstatná,  v tvojej obci je VDSL ,  to znamená, že do obce je optika dovedená,   stačí jú len poťahať do domov,  to sa dá zrealizovať  napríklad  tak, že sa urobí rekonštrukcia metalickej siete, na stlpy sa doplní nový optický kábel a po vypnutí metaliky sa neskôr odstrania metalické kable,  na to Telekom nepotrebuje ziadne povolenie. 

Problém je, že Telekom to aktuálne robiť nemusí,  vie že kto má VDSL tak nepôjde ku konkurencii čo ponúka pomalé wifi.  Ale aj v tomto sa črtá zmena,  lebo už aj energetici SSD chcú napodobniť VSD a v spolupráci s ostanými operátormi chcú budovať optické siete po  ich elektrických stĺpoch.  Ak  vychádzame so skúseností na východe operátori zvyknú  naraz potiahnuť viac obcí aby sa im to vyplatilo,   ked je aj mensia obec ak je blízko obcí ktoré sa pokrývajú ťahajú optiku aj tam.

Na východe zvykol Telekom na takúto konkurenciu reagovat budovaním vlastnej optiky.   Predsa len ked bude mat niekto na výber konkurenčnú optiku za cenu VDSL ,  vyberie si optiku,  možno nie hned ale časom by na to prešli všetci a  telekom by prišiel o zákazníkov nielen internetu ale aj televizie,  kedze dnes už väčšina poskytovatelov ponuka aj televiziu podobnu Magiu.   Uvidí sa akú stratégiu zvolí telekom tentoraz,  predsa len bude musieť viesť vojnu na troch frontoch (vychod, stred, zapad) a kapacity su obmedzené. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A to je škoda že nenatiahnu od Dslamu kde je optika už optické káble aj k domom a nenahradia nimi starú metaliku.Ešte bude najväčšia konkurencia o pár mesiacov Muskov Starlink ak dajú dobré ceny tak veľa ľudí prejde naň ako byť na pomalom dsl

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

A to je škoda že nenatiahnu od Dslamu kde je optika už optické káble aj k domom a nenahradia nimi starú metaliku.Ešte bude najväčšia konkurencia o pár mesiacov Muskov Starlink ak dajú dobré ceny tak veľa ľudí prejde naň ako byť na pomalom dsl

Pokryvat obce cez optiku na elektrických stlpoch chcu už aj velkí celoskovenskí operátori ako Orange, UPC,  Slovanet.     Vychodniarsky Antik chce tiež expandovať aj na strednom a zapadnom Slovensku.

Preto odporúčam tam kde Telekom odmietne budovať optiku skúsiť sa obrátiť najprv na regionalnych poskytovatelov,  vacerí už pracuju na "stlpovej" optike,  v tomto pripade by som kontaktoval asi DSI data ktorá má skusenosti s optikou po el. stlpoch a  ak prirodzene bude z Oravy expandovat tak to bude asi Liptovsky region, kde je tej optiky zo susednych regionov Oravy najmenej. 

Editoval/-a antonko123

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od alexandermeleg
      Pekný deň prajem!
      V našej ulici ste ťahali optiku. Všimol som si, že robotníci všade po sebe zrekonštruovali chodníky a parky. Pred našim vchodom ale ostala diera a rozbité betónové dlažby. Práce boli ukončené v júli 2021 a pracovníkov už tu nevidím. Vzhľadom na to, že ja sám zhutnenie podkladu neviem spraviť, by som chcel poprosiť o rekonštrukciu chodníka.
      Prosím Vás, na koho sa môžem obrátiť s mojou reklamáciou?
    • Od ja9922
      Dobrý deň, mám problém s internetom, v krátkych intervaloch mi vypadáva zhruba na 5-30 sekúnd. Niekedy  celý deň ide rýchlosť  približne 120/30 bez výpadku a niekedy celý deň vypadáva a miestami je rýchlosť 150/30 a niekedy 5/20 a niekedy nejde vôbec a ako som spomínal na pár sekúnd vypadne. Ako postupovať v takomto prípade? Mám internet cez optiku a router huawei HG8145V5. Ďakujem
    • Od milanpajtinka
      Ahoj, zaujíma ma keď mám optik net extra čo čítam tak 1gb/s , aká by mala by byt rychlost sťahovania, teraz mi Speedtest ukazuje cca 900,123 a sťahuje je do 100 mb/s  zo steamu alebo z predplatených serverov napr. Káble mám nové aj router , tak či je to v poriadku lebo co čítam tak 1 giga za sekundu download ? Diky
    • Od Davko12
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom optického internetu na adrese Jánošíkovská 68, Dunajská Lužná, pretože už sa čaká roky na internet od Vás.
    • Od andlaco
      Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či v budúcnosti plánujete zriadiť optiku na ulici Pod kalváriou 12, Levice?
    • Od dodchi619
      Dobrý deň, je plánovaná optika v Trstenej časť Nové Ústie? Už sa dopytujem asi 3tí rok. Ďakujem.