Telekom zvyšuje objem dát v paušáloch... len tak :)

Otázka

  • 1

Ahojte,

verím, že prvé teplé jarné dni vám zlepšujú náladu a verím, že aj tento oznam k tomu môže svojou troškou prispieť.  Poďme sa teda pozrieť na novinky od Telekomu :) 

 

Extra dáta v základe od Ideál 21

Vyšší balík dát v základe dostanú všetky programy Nekonečno, Dáta, Ideál 21 až 37. Po novom sa vám ešte viac navýšia dáta, ak je v skupine Magenta 1. Pri nekonečných paušáloch sa zvýšia dáta pre prenášanie plnou rýchlosťou resp. na darovanie blízkym.

Extra dáta budete dostávať nasledovne: noví zákazníci ich získajú už od 30. marca 2021, existujúci zákazníci ich dostanú pri štarte svojho nového zúčtovacieho obdobia, t.j. medzi 1. a 22. aprílom.

 

Nekonečné pripojenie pre všetkých

Druhou novinkou je pridanie balíka Nekonečné pripojenie 128 kbps pre ostatné paušály, aby ani zákazníci s nižšími paušálmi neostali bez pripojenia. V praxi obohatí tento balíček najmä trojicu nižších paušálov Základ, ale aj programy Ideál 20, Ideál 21, Ideál 23, Dáta 17 a Dáta 21.

Balík Nekonečné pripojenie sa aktivuje v Telekom aplikácii a dáta z neho sa budú aplikovať po minutí dát plnou rýchlosťou. Telekom týmto krokom vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí chcú mať aspoň dostupné pripojenie na odosielanie správ či základné dátové požiadavky.

 

Oveľa viac dát pre paušály Ideál

Obľúbené paušály Ideál získajú skokovo najväčšie objemy dát. Napríklad Ideál 21 mal doteraz 1 alebo 3 GB dát, po novom bude mať až 2,5 GB v základe a 5 GB v Magenta 1. Navyše má už k dispozícii balík Nekonečné pripojenie 128 kbps. 

Ideál 23 získa prakticky dvojnásobný objem dát: 2 / 4 GB stúpne na 4 / 8 GB. A tiež bude mať po novom aj balík Nekonečné pripojenie 128 kbps.

Razantné navýšenie v základe i Magenta 1 budú mať aj ďalšie paušály. Ideál 25 má po novom v Magenta 1 už 10 GB, Ideál 27 až 14 GB.

Ideál 32 dosiahne už hranicu 22 GB a Ideál 37 stúpne na 30 GB.

 

Viac dát aj v primárne dátových paušáloch

Vyššie balíky dát dostanú aj paušály Dáta. Najnižší paušál Dáta 17 bude mať už 4 / 7 GB dát (doteraz 3 / 5 GB) a Dáta 21 stúpne na 7 / 10 GB. Oba paušály dostanú balík Nekonečné pripojenie 128 kbps na aktiváciu v Telekom aplikácii.

Dáta 25 má po novom 12 / 18 GB a Dáta 42 až 30 / 50 GB plnou rýchlosťou.

Aj pri trojici nekonečných paušálov dôjde k zvýšeniu dát, pričom sa zvyšujú dáta pre prenos plnou rýchlosťou, resp. darovanie.

Nekonečno SD a Nekonečno HD budú mať vyššie objemy dát – pri Nekonečno MAX sa zvýši objem dát na darovanie na 30 GB.

 

Nekonečné pripojenie 128 kbps pre Základ

Trojica paušálov Základ dostane po novom balíček Nekonečné pripojenie 128 kbps, ktorý zákazníkom umožní byť v dátovom spojení aj po vyčerpaní balíka s plnou rýchlosťou. Rovnaký benefit získa aj paušál Ideál 20.

 

V jarnej kampani aj najlepšie služby pre hardvér

Súčasťou jarnej kampane sú aj dva nové benefity k bohatej ponuke hardvéru. Prvým je kupón na príslušenstvo, vďaka ktorému si môže zákazník zobrať ku smartfónu napríklad ochranný obal. Druhou novinkou je kratšia oprava telefónu  do 15 dní. Ak nebude možné opraviť telefón v tomto čase, dostane zákazník kupón na príslušenstvo.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

  • 0

Výborný počin, Telekom je TOP, pomer výkon/cena. Keďže mám všetky 4 SIM karty, viem porovnať aj kvalitu sietí.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Pridal (editované)

Tých spomalených 128kbps má jednu citeľnú nevýhodu a bolo by vhodné na to zákazníkov vopred pripraviť, aby sa nečudovali, čo sa deje s batériou, prečo ma nižšiu životnosť, teda musia častejšie nabíjať. Aby to neriešili zbytočne kúpou nového telefónu. Mal som s takýmto nekonečným pripojením po minutí dát svoje skúsenosti už v Orange, kde 128kpbs funguje už pár rokov. Prenos spomalených dát takto trvá dlhšie. Kde by prenos neobmedzených dát trval sekundu, pri spomalených trvá aj 10-100 sekúnd, výsledkom čoho môže byť, že komunikuje bez prerušenia, a preto je to aj veľká záťaž pre batériu. Takže v takýchto prípadoch odporúčam v telefóne vypínať dáta, keď to nepotrebujem, vypínať synchronizáciu alebo vypínať prenos dát aplikáciami na pozadí.

Editoval/-a Martin L.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar