Počet koncových bodov/zásuviek

Otázka

• 0

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, koľko zásuviek je možné zriadiť na jednej adrese v prípade zapojovania optickej siete? Ide o rodinný dom s 2 domácnosťami. Je možné zapojiť optiku do oboch domácností? Sú na to nejaké podmienky? Je pre to nutné niečo urobiť?

Vopred ďakujem za odpoveď.

EV

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Možno niekto pochopí lepšie otázku ako som pochopil ja čo sa chcete spýtať... ale tak skúsim.... 

jeden rodinný dom... tie domácnosti majú samostatné adresy? napríklad  - školská 5 A & školská 5 B ? 

alebo je to len jedna adresa? 

myslím, že ak by to bola jediná adresa tak prívod by telekom spravil len jeden. ak sa mýlim nech ma opravia. no nie je problém ten internet následna rozvieesť aj do druhej domácnosti. 

no... podmienka je samozrejme... aby to bolo pokryté technológiou ktorý chcete, v prípade xDSL aby bolo voľné miesto aj a aby ste bola schopná to platiť. 

je pre to niečo nutné spraviť? no...... telekom vám to nenatiahne sám od seba samozrejme, že pre to niečo treba spraviť. najskôr si zistiť, či a aké je pokrytie, či to viete platiť a ak je pre oboje áno, tak si požiadať o pripojenie. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

zásuvku/prípojku je možné zriadiť len jednu. Z nej sa potom dá internet rozviesť do druhej domácnosti, ako píše @informovanost.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dvojdom - 2 zásuvky

Dvojgeneračný dom - 1 zás. (Predpokladám že toto je váš prípad)

Lacnejšie je jedno pripojenie rozdeliť medzi 2 domácnosti. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To by som konzultoval s telekomom. Teoreticky je mozne spravit aj 2 pripojky 2 vlakna (2 zasuvky). Ved predsa plati to zakaznik. Je vela rodinnych domov na jednej adrese, ale v skutocnosti tam ziju 2 rodiny.

Vzdy je lepsie mat vlastne zariadenie (modem) ako sa natahovat zo spolumajitelom.

Ak su zase ludia rozumny, tak si vedia zdielat jeden modem, za ktory si uz daju svoje vlastne zariadenia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od franci012
      Dobrý deň prajem
      Tento rok na jar mala byť realizovaná výstavba optickej siete v obci Voderady no zatiaľ sa nedeje nič. Písal som aj na obecný úrad a oni mi odpísali že sa mám informovať u vás nakoľko oni vedia že mala byť realizovaná ale nevedia prečo sa nezačala výstavba.
      ďakujem pekne za odpoveď
    • Od Christian_05
      Dobrý deň,
      ešte minulý mesiac telekom plánoval zaviesť optiku na ulici Podzámska, Sereď. Po aktualizácii mapy sa nechystá žiadne nové pokrytie
      optikou na spomenutej ulici do 100 dní. Znamená to, že nás odložili na budúci rok, kedže mimo letného obdobia optiku neinštalujú?
      Okrem Podzámskej bola v pláne aj Stromová ulica. Obidve vypadli.

• Od Martingzd
      Zdravím, začiatkom roka sa na našej ulici mala konečne začať robiť optika ale nezačala sa. Nedávno som sa dozvedel že Stavevné práce mali byť začate v májí a už je Jún.Vedel by mi niekto povedať kedy konečne k nám optiku dorobia???
    • Od s.polak
      Zdravim,
      vyznate sa niekto s tymto router-om? Zda sa mi, ze vobec nefuguje moznost spravit back-up nastaveni. Po kliknuti na tlacidlo back-up sa nic nestane.
      Zatial som nenasiel ani kde sa da skontrolovat, ci nevysiel novy firmware alebo aspon informaciu aka verzia firmware-u je vobec na zariadeni.
      Celkovo sa v tom menu velmi zle orientuje.
      Vdaka za pomoc!

• Od matus.s
      Zdravím, potreboval by som poradiť. Prišiel nám súhlas k umiestneniu a zhotoveniu optiky. Na výber sú 4 možnosti:
      1.vtiahnutie trubičky do domu podľa určenia 2. Umiestnenie skrinky na dome z vonkajšej strany 3.Umiestnenie skrinky na plote 4. Ukončenie trubičky na pozemku.
      Novú optiku určite chceme takže možnosť č. 1 bude asi najvhodnejšia. Zároveň však plánujeme v budúcnosti postaviť na záhrade dom do ktorého by sme tiež chceli optiku. Moja otázka  je či mám žiadať zhotovenie 2 skriniek, poprípade stačí len 1 a na tú sa budem môcť v budúcnosti napojiť. Ktorú možnosť teda vybrať? Ďakujem za pomoc

• Od Kynek.
      Dobrý deň, 
      rada by som sa opýtala ohľadom možnosti pripojenia na internet pomocou optického kábla na Kyneku (Nitra), Ovocinárska ulica. Máme veľký problém s internetom, nakoľko sme v doline, kde vzduchom šírený internet je veľmi slabý a optický kábel je vedený hneď vedľajšou ulicou smer na novostavby. Bolo by možné prepojiť aj našu ulicu (Ovocinársku) na optický kábel? V územnom pláne sa chystá rekonštrukcia cesty a ak sa optický kábel nezapracuje teraz, tak pravdepodobne už nikdy.... a s internetom natrvalo zostanú problémy. Nachádzame sa cca 30 m od vami vedeného optického kábla. Istotne by celá naša ulica mala záujem o pripojenie, nakoľko iné riešenie zlepšenia pripojenia neexistuje. Ďakujem