Spomaľovanie internetu+zvyšovanie pingu

Otázka

• 0

Ahojte, potrebujem radu.

Mám internet 40/4 ale strašne často sa stáva, že download spadne na 2MB. Taktiež ping mávam okolo 35, čo je pre mňa dostačujúce, ale  každých cca 30 sekúnd ho vyhodí na 100+.

Volal som aj do telekomu, tam mi samozrejme povedali, že chyba je na mojej strane (že spotrebúvam veľa dát). Pritom správca úloh píše na všetkých zariadeniach vyťaženosť internetu 0-2 % .

Neviete mi prosím poradiť ako ďalej postupovať, lebo už som bezradný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

pripojenie merias ked nie je nikto pripojeny k sieti a cez LAN kabel ?

internet a zvalst DSL je agregovana sluzba, tzn. ze v  case velkeho vytazenia lokalnej siete moze dochadzat k spomaleniu internetu alebo vyssim pingom.

Meral si aj na inych zariadeniach ? (mobil, tablet..)

Meral som aj keď nebol nikto pripojeny, aj cez LAN kabel... Ale stále ten ping stúpa a internet klesá.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, potrebujem radu.

Mám internet 40/4 ale strašne často sa stáva, že download spadne na 2MB. Taktiež ping mávam okolo 35, čo je pre mňa dostačujúce, ale  každých cca 30 sekúnd ho vyhodí na 100+.

Volal som aj do telekomu, tam mi samozrejme povedali, že chyba je na mojej strane (že spotrebúvam veľa dát). Pritom správca úloh píše na všetkých zariadeniach vyťaženosť internetu 0-2 % .

Neviete mi prosím poradiť ako ďalej postupovať, lebo už som bezradný.

pripojenie merias ked nie je nikto pripojeny k sieti a cez LAN kabel ?

internet a zvalst DSL je agregovana sluzba, tzn. ze v  case velkeho vytazenia lokalnej siete moze dochadzat k spomaleniu internetu alebo vyssim pingom.

Meral si aj na inych zariadeniach ? (mobil, tablet..)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Miriamka2
      Dobrý deň, 
      Rada by som mala: rychlejsi internet - 1000/200 Mb/s.  Avšak router, ktorý aktuálne mám doma má ovela nižšiu rýchlosť (priepustnosť). 
      Má význam teda význam si objednávať takýto internet? Alebo radšej zabezpečiť iný router? 
      Dakujem.
    • Od Tobias234
      Dobry den mam problem s internetom konkretne magio internet vzduchom posledny tyzden internet je strasne pomaly na speedteste mam max 0.5mbps download a upload,videa musim pozerat v najhorsej kvalite aj twitch streamy, skusam stale aj restartovat router ,data nemam precerpane prosim o riesenie.
    • Od Patrik717
      Zdravím chcel by som sa opýtať na optiku v Malinove. Kedy bude zriadena? Priadne ci uz tam je? Jedna sa o cast Tri vody IV. Podľa rozhodnutia (https://www.mostpribratislave.sk/data/advertisement/mostpribratislave/156570/53614_malinovo_vv_rozhodnutie_o_umiestneni_stavby_ins_ftth.pdf) sa maju alebo boli vybudovane aj na parcelach danej lokality. Viete mi dat viac info, pripadne kedy to bude zrealizovane? Vela majitelov tam hlada spolahliveho operatora aj s internetom+televizia. 
    • Od milovas
      Rad by som vedel ci je mozne niekde v menu modenu Sercomm Speedport+ zistit maximalnu rychlost linky. Nemam na mysli aktualnu rychlost spojenia, ale teoreticku maximalnu rychlost linky.
    • Od JFK888
      Prvý mesiac po spustení (zakúpený balík Optik NET Ideál 350/70 Mb/s) som bol maximálne spokojný. Internet išiel na 100%. Žiaľ aktuálne (cca 2 mesiac) sa mi začína internet na PC zasekávať  - opakovane prerušovanie obrazu - načitávanie...  Pri kontrole mi ukazuje prenos - stav: 43,0 Mb/s - 58 Mb/s, pričom Optik NET Ideál  má uvedené 350/70 Mb/s. 
      ČO S TÝM?
      Ďakujem za relevantnú radu, pomoc.
    • Od Filip1758
      Dobrý deň prosím vás mám optiku z mesiac (Dunajská Lužná)ale islo to asi týždeň a po zmene routra od telekomu (lajicky z bieleho na čierny vysokorýchlostny)nastali problémy. Výpadky internetu a nasledne aj magio go vypadne ma problémy sa nahodit potom wifi ide aplikácia uz nie.. mám pocit ze som dostal nieco nove co sa doladuje? Zmena DNS servera z 0.0.0.0 na 8.8.8.8 pomohla na chvíľu... No od 12:00 internet vypadol nahodil sa ale Magio Go aplikácia nejde.