Optika FTTH Nitra - Krškany / Nitra - Klokočina

Otázka

• 0

Dobrý deň. Telekom má už vydané územné rozhodnutie na výstavbu FTTH v Nitre - m.č. Dolné a Horné Krškany.

a) kedy sa plánuje začať s výstavbou?

b) kedy bude reálne sieť spustená do prevádzky a bude možné pripojiť sa?

c) v súbehu s minuloročnou výstavbou nového teplovodu v m.č. Klokočina, boli do výkopov ukladané aj trubičky. Podľa informácií od projektanta, by niektoré mali patriť aj telekomu za účelom rozšírenia FTTH na sídlisku. Je v pláne spustenie FTTH aj na sídlisku Klokočina v blízkej budúcnosti?

ĎAKUJEM!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

doplňte mi konkrétnu ulicu, nie len názov mestskej časti. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Záborského ulica v MČ Krškany a prípadne Čajkovského ulica v MČ Klokočina

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den @Mirko. Tak co, zistili ste nieco k uvedenym lokalitam? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

ešte čakám na odpoveď, poprosím o strpenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Záborského - plánované nad 100 dní, Čajkovského - predpokladaný termín dokončenia 01.04.2021

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dolné Krškany Látečkovej ulica je takisto v nedohľadne?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, viete mi povedať či optika bude aj na ulici Liesková? Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dolné Krškany Látečkovej ulica je takisto v nedohľadne?

Zdravím, viete mi povedať či optika bude aj na ulici Liesková? Ďakujem

preverím 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Liesková a Látečkovej ulica - obe plánované, termín nad 100 dní.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

sidebar
  • Podobný obsah

• Od meszaros.peter18
      Dobrý deň #Mirko 
      prosím Vás o kompetentnú odpoveď a vysvetlenie postupu budovania a zapájania optiky lebo nerozumiem nasledovnej logike:
      V Nových Zámkoch, v lokalite Čerešňová, Pod kopcom, Tatranská, atď. sa začalo s budovaním optiky od 1.8.2020. Došlo k výkopovým prácam, príprave "rúrok" na zafúkanie, dotiahnutie "rúrok" až k domom. Toto všetko prebehlo v súlade s vydaným stavebným povolením od Mesta Nové Zámky, ktoré bolo platné do 31.7.2021 (na rozkopávku jednotlivých ulíc). Práce boli ukončené cca v januári 2021. Od vtedy sledujem plán pokrývania ulíc a dokončenia optiky. Najskôr bol termín 31.3.2021, potom 30.4.2021, potom 30.6.2021, potom 30.9.201, teraz je 30.11.2021. Jedná sa konkrétne o ulicu Riečna a ešte konkrétnejšie 15. To, že sa termíny naťahujú, chápem pre komplexnosť a veľkosť územia na ktorom sa buduje optika. Chcem veľmi poďakovať a pochváliť spoločnosť telekom za to, že sa vôbec pustila do tak komplexného budovania optiky ako na Slovensku, ktoré nemá obdobu ani v ČR ani v Maďarsku. A teraz prečo píšem: to ako sa zapájajú domy na jednotlivých uliciach naozaj, ale naozaj že nechápem. V čom je prosím rozdiel, skúste mi to vysvetliť, že sa zapoja na danej ulici, ktorá je rovná ničím neoddelená (je to radová výstavba) iba 4 alebo 6 domov. A to preto, že sú napojené na inú "skrinku" rozvádzaciu (veľkú bielu) prepáčte neviem to správne pomenovať, ako zvyšok ulice... Spoločnosť, ktorá optiku pre Vás dodávateľsky buduje, keď som sa ich pýtal ako to vlastne zapájajú, povedali, že vždy iba zopár domov v jednej lokalite, potom pár domov v druhej lokalite a takto ževraj "pendlujú" nielen v meste, ale aj v po okolitých dedinách. Týchto rozvádzacích veľkých skríň j ev danej lokalite asi 5 a na našej ulici 2, 1 je zapojená druhá nie, hoci sú navzájom prepojené., Včera som išiel podvečer domov a nielen že dom, ktorý je odo mňa 50 metrov už má pri "domových rozvádzačoch, ktoré sú na ulici pre 4 domy" zafúkanú optiku, ale už chlapík zafukoval od tohoto bodu priamo do rodinných domov optickú prípojku.
      Chcem sa preto opýtať, prečo sa volí takýto prístup? Je reálne ukončenie budovania optiky takýmto čudným spôsobom naozaj v lehote do 30.11.2021? Prosím preveriť konkrétne Riečna 15. Prosím Vás #Mirko nie preto, že "chcem", ale urobte to prosím pre zákazníka ktorý je s Vami už 20 rokov, s magio tv som začínal medzi prvými. A v súčasnej dobe, keď čakáme na zapojenie "optiky" ako na spasenie, tak sa to spustenie naťahuje a naťahuje. Keby všetky domy na jednej ulici aspoň rovnako, nič nepoviem, ale toto môžete urobiť susedom? :-) pokaziť susedské dobré vzťahy? :-) :-) :-) Mám dve deti, používame všetky možné streamovacie služby aj v 4k a včera podobne ako v iné dni bola rýchlosť xl vdsl internetu iba cca 40 mbit, čo je naozaj na hranici, toho, aby sa na viacerých zariadeniach mohli používať nielen streamovacie služby ale cez wifi aj inteligentná domácnosť riadená na diaľku, kamery atď.
      Prajem Vám všetko dobré, ďakujem za preverenie konkrétnej adresy a danie reálneho termínu na úplné dokončenie, lebo tých termínov je niekoľko a predpokladám, že príde opäť k posunutiu termínu minimálne do 31.12.2021, hoci na časti ulice ide optika a na časti nie. To ako keby sa zateploval 7 poschodový panelový dom a zateplíte ho iba po 3 poschodie a zvyšok nič. Ale ako sledujem na tomto fóre, s naťahovaním a dodržaním termínov je to viacero ohlasov a rovnako aj spustenie optiky, kde jeden dom má a sused už nemá.
      Poznámka k obrázku - fialový bod ("veľké biele skrinky"), červený bod je zapojená optika, čierny bod nie ej zapojená optika

• Od smitala.juraj
      Dobrý deň, všimol som si, že sú vyznačené na ceste energie (plyn, elektrina, voda). Bude sa zavádzať na ulici Hrebíčková v Topoľčanoch optika? 
      Ďakujem.
    • Od Dula2345
      Dobrý deň. V júli bude rok, čo som sa informoval, kedy konečne bude pokrytá optikou južná časť mesta Vráble? Ide o ulice: Štúrova, Hliníková, Družstevná, Okružná... V júli sme občania tejto lokality dostali informáciu, že do leta roku 2021 to bude zrealizované. Ale nič sa nedeje.  Je október 2021 a stále nič. Som viazaný v TELEKOME, ale donekonečna sa čakať nedá. Konkurencia nespí. Optika je potrebná. Dostanem aspoň informáciu od TELEKOMU, v čom je vlastne problém?
    • Od Valensky2211
      Prosím nemá niekto informáciu kedy bude dostupný optický internet na Šafárikovej ul. Galanta (slúbený cca 2,5 roka) posledná informácia z konca augusta 2021 bol 29. september2021. Termin prešiel a nič sa neudialo. Ani niekoľko nasobná žiadosť o tel.kontakt už  neakceptujú.
      Alex, Galanta, Šafarikova 462/35

Telekom má na dome prípojnú krabicu s trubkami, a optický kábel je už natiahnutý asi 10 domom spätne do ulice. to je asi č.domu Šafarikova cca 25....kde optiku technik nafukovalasi pred  2 mesiacmi
    • Od Luzgus
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo by moholo zapríčiniť tak veľký pokles v rýchlosti sťahovania.
      Normálne máme mať doma rýchlosť 250/25, ale ako môžete vidieť na fotke tak tam je 95/25 čiže to nesedí ani s jedným z tých plánov. 
      Taktiež by som chcel podoknúť, že som skúšal resetovať router cez jeho IP, prepojiť kabeláž, Otestovať internet aj iným spôsobom ako na PC a stále to nechce fungovať. 
      Žiadne upozornenie od telekomu neprišlo, že by sme mali niečo nezaplatené(to by nešiel vôbec)

• Od zdenci22
      Chcel by som sa spýtať či sa plánuje optika v obci Bystrička pri Martine. Ďakujem