Otázka

• 0

Chcem sa opýtať, či sa niekomu stáva že vypadne internet, potom volá na poruchy a do 10tich minút znovu ide. Ja už volám dosť často a vždy mi povedia že chyba nie je na ich strane a kým zložím telefón už ide. Riešil to už niekto? Stana.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Áno, nám sa to v poslednom čase stáva veľmi často. U nás sa to prejavuje tak, že mobily zrazu vypíšu "vaša wifi nie je pripojená na internet". V ten moment je všetko ofline. Trvá to mínútku, dve a potom je všetko ok. Niekedy aj týždeň nič, niekedy aj tri krát za deň. Neviem už kde hľadať chybu. DNS používam vždy 1.1.1.1 a vôbec to nepomáha. Lokalita Poprad.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechápem čo s tým má windows,ked nejde internet do routra...len Power svieti a DSL bliká,to znamená že internet nám nejde do routra. A ked zavolám na poruchy do 10  minut to napravia. Keby bola chyba u mna tak to neopravia,či?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechápem čo s tým má windows,ked nejde internet do routra...len Power svieti a DSL bliká,to znamená že internet nám nejde do routra. A ked zavolám na poruchy do 10  minut to napravia. Keby bola chyba u mna tak to neopravia,či?

to iste co das do windowsu mozes dat aj do routra... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano stava sa to aj mne dost casto. Lokalita Kezmarok GPON. Ked som mal pred pol rokom VDSL, tak nebol nikdy problem. Odkedy som presiel na GPON, tak problemy z vypadkami su caste.

Ale je tu take mensie ALE 

Neviem kedy sa to presne deje, pretoze to viem zistit len nahodou, ked som na internete. Odrazu prestane fungovat google, gmail, youtube a dalsie zahranicne domeny. Ked otvorim zo zaloziek nahodny zahranicny web (domenu) tak nefunguje. Ak otvorim domenu sk, alebo cz, tak funguju normalne. Weby ktore funguju niesu nacitane z cache browsera, takze internet funguje (avsak nejde takmer nic zo zahranicia).

Ping funguje aj na 8.8.8.8 aj na 1.1.1.1 dokonca aj na google (ale nie vzdy).

Ked som presiel na GPON, tak som presiel aj na novy router. Bezim na pfsense vo virtualizacii nad KVM.  Pred tym na VDSL som mal klasicky RB mikrotik. Nedovolim si tvrdit, ze problem nemoze byt na pfsense, ale nanajvys by to bolo dost divne, ze inet funguje 99% bez problemov a zvysne 1% ma na svedomi pfsense. Proste niekde je chyba a nie je v mojich silach zistit kde je problem.

Na LAN sieti mam niekolko serverov, kontajnerov a virtualov, ale zvonka sa viem dostat vzdy do vlastnej siete a niektore webove servery mam vystavena do internetu a vzdy funguju aj ked mam spominany problem. Tak isto mam mnoho VPN zariadeni a tie funguju tak isto dalej (spojenie drzi,  nerozpadne sa).

IP adresa je UP a ping na GW telekomu je OK.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No u nás je to asi tak, že neviem prísť na to v čom je problém. Zrazu je všetko offline. Mobily, notebook, apple TV. Cez wifi aj lan. Používam rb mikrotik a mám nastavený netwatch na 8.8.8.8 a ten je stále up. Mám za to, že ak by net ku mne nešiel, tak by bol 8.8.8.8 down. Sem tam v logu vidím down, a následný up, ale sú to sekundové záležitosti a len niekedy v noci. Mimo nášho využívania. Nechápem kde je problém. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam nachystany shell skript, ktory checkuje google.com (zatial som ho ale nikdy nespustil).

Pises, ze v logu mk mas niekedy down a nasledny up. To mam chapat ako pad linky a nasledny connect s novou IP adresou (teda pokial nemas zaplatenu staticku verejku) ?

btw

v kazdom pripade problem, ktory som popisoval vyssie potrebujem poriesit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jj, zrejme padne spojenie, pretože vidím logoch:

pppoe disconnected

8.8.8.8 down

pppoe connected

8.8.8.8 up

Či ma pripojí s novu IP to neviem kde pozrieť, ale statickú IP si neplatím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jj, zrejme padne spojenie, pretože vidím logoch:

pppoe disconnected

8.8.8.8 down

pppoe connected

8.8.8.8 up

Či ma pripojí s novu IP to neviem kde pozrieť, ale statickú IP si neplatím.

Takže áno, po reboote rb mám novú IP. Skúsim teda pozrieť po výpadku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

MK uz nepouzivam, ale napr. ked si na nejakom free dns servery zriadis dyn dns sluzbu (ja mam konkertne na changeip.com) tak tam sa ti loguje aj IP adresa. Ak chces mozem ti poskytnut skript do MK.

BTW

mna neodpaja od internetu. Ja mam IP adresu trvale pridelenu, ziadny disconnect sa u mna nekona. Len nefunguju http/s sluzby. Napr. vpnfunguje bez problemov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uf, az taky dobry nie som :). Zvladam len zakladne nastavenia. Ale svoju IP si viem pozriet, takze v poho.

Sokr ma trapi, to odpajanie :( .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od ScorpionSVK
      Dobrý deň.
      Chcel by som sa spýtať či sa bude zrýchľovanie optického internetu týkať aj stálych zákazníkov alebo len nových? 

Aktuálne máme pripojenie v domácnosti 600/60 Mbps, podľa novej ponuky by to bol 700/140 Mbps. A so skupinou Magenta 1, ktorú máme taktiež až 1000/200 Mbps.

Ako získať tieto nové rýchlosti?

Ďakujem
    • Od adam_k
      Dobrý deň, už pred niekoľkými rokmi nám prestala fungovať služba CLIP. Technik nám povedal že vraj búrka poškodila zariadenie (niekde vo vedľajšej  obci) a vymenili toto zariadenie za novšie "modernejšie" zariadenie. Modernejšie zjavne znamená z roku kedy neexistovalo CLIP. Chcel by som sa teda opýtať ako tento problém riešiť, pretože náš sused ma pevnu linku a nema vôbec žiadny problém s CLIP. Zariadenie máme Gigaset C300, ktoré podporuje CLIP. Je predsa nemysliteľné aby táto služba nefungovala a aby dvaja zákazníci dostali za rovnakú cenu iné služby.
    • Od RomanSmutny
      dobry den,dnes som sa nudil a pozeral si rychlosti internetov v ostatnych krajinach,v cesku som narazil ze cez VDSL je az 1000mbit/s,ako je to mozne ked tu na  slovensku je cez VDSL maximalne 90/13? 
      dakujem

• Od matofillo20
      Chcem sa opýtať prečo je môj internet za ktorý platím 15 eur, čiže ako za optiku v meste pomalší ako 3g v mobile?

• Od preetro
      Od 23.8.2021 mi prestala fungovať cez MagioDSL internet AntikTV - či už aplikácia v mobile alebo aj v TV zobrazuje chybu pripojenia na server. Keď sa však v mobile prepnem na dáta, tak aplikácia funguje => problém je v MagioDSL internete. Internet ako taký funguje. Ďalší problém, ktorý s tým súvisí je ten, že pracujem z domu a tiež od 23.8.2021 mi prestal fungovať firemný mail - server nedostupný, pričom ostatným kolegom prístup na mail server funguje. Keď si nazdielam dáta cez prístupový bod, tak maily fungujú. Čo mám robiť aby sa tento problém odstránil?
    • Od DavidB137
      Má niekto voľné miesto pre paušál v Magente 1? Zároveň by som pridal aj Magio Internet.