Otázka

• 0

Chcem sa opýtať, či sa niekomu stáva že vypadne internet, potom volá na poruchy a do 10tich minút znovu ide. Ja už volám dosť často a vždy mi povedia že chyba nie je na ich strane a kým zložím telefón už ide. Riešil to už niekto? Stana.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Áno, nám sa to v poslednom čase stáva veľmi často. U nás sa to prejavuje tak, že mobily zrazu vypíšu "vaša wifi nie je pripojená na internet". V ten moment je všetko ofline. Trvá to mínútku, dve a potom je všetko ok. Niekedy aj týždeň nič, niekedy aj tri krát za deň. Neviem už kde hľadať chybu. DNS používam vždy 1.1.1.1 a vôbec to nepomáha. Lokalita Poprad.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechápem čo s tým má windows,ked nejde internet do routra...len Power svieti a DSL bliká,to znamená že internet nám nejde do routra. A ked zavolám na poruchy do 10  minut to napravia. Keby bola chyba u mna tak to neopravia,či?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechápem čo s tým má windows,ked nejde internet do routra...len Power svieti a DSL bliká,to znamená že internet nám nejde do routra. A ked zavolám na poruchy do 10  minut to napravia. Keby bola chyba u mna tak to neopravia,či?

to iste co das do windowsu mozes dat aj do routra... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano stava sa to aj mne dost casto. Lokalita Kezmarok GPON. Ked som mal pred pol rokom VDSL, tak nebol nikdy problem. Odkedy som presiel na GPON, tak problemy z vypadkami su caste.

Ale je tu take mensie ALE 

Neviem kedy sa to presne deje, pretoze to viem zistit len nahodou, ked som na internete. Odrazu prestane fungovat google, gmail, youtube a dalsie zahranicne domeny. Ked otvorim zo zaloziek nahodny zahranicny web (domenu) tak nefunguje. Ak otvorim domenu sk, alebo cz, tak funguju normalne. Weby ktore funguju niesu nacitane z cache browsera, takze internet funguje (avsak nejde takmer nic zo zahranicia).

Ping funguje aj na 8.8.8.8 aj na 1.1.1.1 dokonca aj na google (ale nie vzdy).

Ked som presiel na GPON, tak som presiel aj na novy router. Bezim na pfsense vo virtualizacii nad KVM.  Pred tym na VDSL som mal klasicky RB mikrotik. Nedovolim si tvrdit, ze problem nemoze byt na pfsense, ale nanajvys by to bolo dost divne, ze inet funguje 99% bez problemov a zvysne 1% ma na svedomi pfsense. Proste niekde je chyba a nie je v mojich silach zistit kde je problem.

Na LAN sieti mam niekolko serverov, kontajnerov a virtualov, ale zvonka sa viem dostat vzdy do vlastnej siete a niektore webove servery mam vystavena do internetu a vzdy funguju aj ked mam spominany problem. Tak isto mam mnoho VPN zariadeni a tie funguju tak isto dalej (spojenie drzi,  nerozpadne sa).

IP adresa je UP a ping na GW telekomu je OK.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No u nás je to asi tak, že neviem prísť na to v čom je problém. Zrazu je všetko offline. Mobily, notebook, apple TV. Cez wifi aj lan. Používam rb mikrotik a mám nastavený netwatch na 8.8.8.8 a ten je stále up. Mám za to, že ak by net ku mne nešiel, tak by bol 8.8.8.8 down. Sem tam v logu vidím down, a následný up, ale sú to sekundové záležitosti a len niekedy v noci. Mimo nášho využívania. Nechápem kde je problém. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mam nachystany shell skript, ktory checkuje google.com (zatial som ho ale nikdy nespustil).

Pises, ze v logu mk mas niekedy down a nasledny up. To mam chapat ako pad linky a nasledny connect s novou IP adresou (teda pokial nemas zaplatenu staticku verejku) ?

btw

v kazdom pripade problem, ktory som popisoval vyssie potrebujem poriesit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jj, zrejme padne spojenie, pretože vidím logoch:

pppoe disconnected

8.8.8.8 down

pppoe connected

8.8.8.8 up

Či ma pripojí s novu IP to neviem kde pozrieť, ale statickú IP si neplatím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jj, zrejme padne spojenie, pretože vidím logoch:

pppoe disconnected

8.8.8.8 down

pppoe connected

8.8.8.8 up

Či ma pripojí s novu IP to neviem kde pozrieť, ale statickú IP si neplatím.

Takže áno, po reboote rb mám novú IP. Skúsim teda pozrieť po výpadku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

MK uz nepouzivam, ale napr. ked si na nejakom free dns servery zriadis dyn dns sluzbu (ja mam konkertne na changeip.com) tak tam sa ti loguje aj IP adresa. Ak chces mozem ti poskytnut skript do MK.

BTW

mna neodpaja od internetu. Ja mam IP adresu trvale pridelenu, ziadny disconnect sa u mna nekona. Len nefunguju http/s sluzby. Napr. vpnfunguje bez problemov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uf, az taky dobry nie som :). Zvladam len zakladne nastavenia. Ale svoju IP si viem pozriet, takze v poho.

Sokr ma trapi, to odpajanie :( .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Lucka
      Superrýchly internet v mobilnej sieti sa postupne stáva realitou. V Telekome sme 10.12.2020 spustili komerčnú prevádzku 5G siete
      V súčasnosti je 5G sieť k dispozícii už v 15 bratislavských lokalitách: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Devín a Devínska Nová Ves. V budúcnosti plánujeme rozširovanie siete do ďalších lokalít. Rozsah 5G siete v tejto fáze je podobný ako pri štarte 4G siete v roku 2013.
      Telekom štartuje komerčnú prevádzku vo väčšom rozsahu (nie iba pilotnú) ako prvý operátor, podobne ako v minulosti uvádzal technologické premiéry sietí 3G, HSDPA, HSPA+, 4G či 4G+.

Nová sieť ponúkne nové rýchlosti
      5G sieť Telekomu funguje v NSA (non-standalone) móde na frekvencii 2100 MHz so šírkou pásma 15 MHz v kombinácii s dostupnými LTE pásmami v Bratislave. Táto kombinácia ponúka maximálnu teoretickú kapacitu 1 150 Mbps pre download a 131 Mbps pre upload. Reálne možno namerať rýchlosti na úrovni 300-600 Mbps pre download a 60-80 Mbps pre upload.

Čo potrebujete  pre 5G?
      byť v pokrytí 5G zariadenie s podporou 5G kompatibilnú SIM kartu (netreba novú verziu, stačí mať 4G SIM kartu) Ak ste zákazníci Telekomu, môžete využívať 5G sieť od prvého dňa na paušáloch i predplatených kartách. 

Na akom smartfóne už beží 5G?
      Telekom odštartuje 5G sieť s podporou 24 zariadení:
      Samsung: A32 5G, A42 5G, A52 5G / Galaxy S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G / Galaxy Note 20 Ultra 5G, Note 20 5G / Galaxy S20 Ultra 5G

Apple: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
      Xiaomi: Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite 5G, Mi 11, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite
      OnePlus: 9 Pro 5G, 8T, Nord N10 5G
      Huawei: P40 Pro, Mate 40 Pro
      Motorola: Moto G 5G Plus

Viac o 5G a mapku pokrytia nájdete na našom webe.

• Od zahlean
      V zmysle vyjadrenia c. 6612100968 Slovak Telekom, prechadza cez nasu investicnu parcelu prechadza trasa podzemnych oznamovacich vedeni. Mali by sme zaujem sa pripojit k internetu + dalsie sluzby od Slovak Telekom, potrebovali by sme urcit bod napojenia. chcem VAs poziadat o dalsi postup.  
    • Od Katekarin
      Dobrý deň,
      Chcel by som sa opýtať že či je možne dostať od telekomu nový router pre internet vzduchom. Jeden môj známy čo býva blízko mňa má tiež internet vzduchom a on dostal aj anténku ktorú si dal na strechu aby mal lepší signál zaťiaľ čo ja mám 1 paličku na routery. Zaujíma ma to pretože mám sťahovanie iba 1MB/s a ping mi skáče niekedy aj na 1000. (pred mesiacom to ešte nerobilo). Ďakujem vopred za odpoveď.
    • Od MarianOb
      Po zapnuti internetu na pocitaci,sa mi po nejakej dobe cca 10 min odpoji internet a pripoji sa na inu siet (Realtek PCIe GBE Family Controller siet),takto sa to niekolkokrat odpoji a znovu pripoji,co ma dost vyrusuje.chcel by som to nejak nastavit,aby po zapnuti pczostala siet aka tam ma byt a nie sa to same kadejako prepajalo,je to pre mna spanielska dedina,tak ak ma niekto nejake riesenie,tak nejak aby som to ako lajk pochopil,dakujemäRuter mam 830 kRW
    • Od juraj.svatik
      Dobry den
      Na niektorych zariadeniach mam problem s pripojenim na wifi. Pracovne notbuky nam funguju bez problemov, ale ked chceme pripojit mobily tak niekedy funguju a niekedy ukazuje hlasku "Couldn't authenticate connection" , mobily sa niekedy pripoja oba naraz, niekedy len jeden a niekedy ani jeden a wifi je vzdy viditelna na kazdom zariadeni. Existuje na tento problem nejake riesenie?
      Dakujem za pomoc
    • Od romantn
      Dobrý den,
      chtěl bych se zeptat, zda se plánuje výstavba optické sítě v Trenčíně ulice Nad tehelnou nebo Pod Brezinou
      Bohužel v této lokalitě je jen staré ADSL.

Děkuji za odpověd.
      Roman Maláč