Otázka

• 0

Dobrý deň. Mohli by ste tu napisat v ktorych obciach v okrese Bardejov planuje tento rok vybudovat optiku? Mesto Bardejov nemusite spominat. Tam je dost optiky. Zatial som nenasiel ziadnu obec kde by bola optika od telekomu. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň,

tieto informácie si viete dohľadať na mape pokrytia, stačí zakliknúť Pripravované pokrytie - Optika. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak to je smutne. Ziadna obec z 83 obci. Hlavne ze Ruska Vola nad Popradom v okrese Stara Lubovna ma 83 obyvatelov a tam maju optiku od Telekomu. Obce nad 1000 obyvatelov maju VDSL. Ubohe. Uplna katastrofa. Ked tam to bolo rentabilne tak zjem svoje pracovne topanky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Okres Bardejov by mal do konca roka 2022 patriť k tým okresom kde bude optika dost rozšírená v poravnaní s mnozstvom okresov na strednom Slovensku. 

Tu je mapka ako by mala situacia vyzerat  v r. 2022  podla udajov od jednotlivých operátorov. 

1111111111111111111111111111.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poskytovat internet XL za 20,90 € na mesiac je podla mna v norme. Ale rozdiely v rychlosti na optike a VDSL su rozdielne. Tak preco sa uctuje rovnako pri VDSL intenete XL a optike XL ked rychlosti su priepastne 90/9 pri VDSL a 600/60 pri optike. Potom su zakaznici na VDSL diskriminovani.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poskytovat internet XL za 20,90 € na mesiac je podla mna v norme. Ale rozdiely v rychlosti na optike a VDSL su rozdielne. Tak preco sa uctuje rovnako pri VDSL intenete XL a optike XL ked rychlosti su priepastne 90/9 pri VDSL a 600/60 pri optike. Potom su zakaznici na VDSL diskriminovani.

Ono prevádzka VDSL a FTTH vychádza priblizne rovnako  preto sú rovnaké aj ceny.   

O diskriminácii budú môžu hovoriť najmä obyvatelia stredného a zapadného Slovenska, kde chýba konkurenčné prostredie. Na mapke jasne vidieť ten kontrast pri hraničných regionoch napr. Liptovský  Mikuláš vs. Poprad.  V okrese poprad distribuciu elektriny zabezpecuje VSD ,  v LM  je to SSE,   neviem či priamo v popradskych okresoch už má antik nejaku optiku po stlpoch VSD,  ale ak aj nie tak Telekom tuto hrozbu vníma a preto tam vo velkom buduje optiku.

Budúci rok by malo mať dostupnú optiku  59 % obyvatetelov SR,   zvyšok  by mal byt pokrytý do  roku 2030.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na Slovensku to takto funguje. Jednemu za malo penazi vela muziky (FTTH) druhemu za malo penazi malo muziky ((VDSL) a tomu tretiemu za malo penazi este menej muziky (ADSL)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od supermayko
      Dobrý deň, práve pred našou bytovkou dokopali rigol pre optický kábel, ktorý by mali pokladať cca zajtra.
      Moja otázka je: Aký typ siete sa u nás buduje, aké budú možné rýchlosti a kedy by sme mohli cca očakávať pripájanie domácnosti?
      Ďakujem za odpoveď.
    • Od marekk_12345
      dobry den pisem uz asi 2krat
      jedna sa o ulicu A. F. Langa 8 Nitra chcel by som sa spytat kedy bude dostupne opticke pripojenie, hotove uz je vsetko opticke kable zo skriniek mame natiahnute vo dvore, opticke vlakna su tiez hotove v podstate je hotove uz vsetko. Najprv som pisal a povedali ste mi ze do konca oktobra teraz som znova pisal a povedali ste mi do konca novembra to teraz ked kazdy mesiac co napisem mi napisete ze tento mesiac to uz bude hotove? Chcel by som vediet preco sa to stale tak predlzuje kedze prvy termin bol koniec leta a uz mame december a stale sa tu nic nedeje. My uz sme si dokonca opticky internet aj s televizou predobjednali a cakame len na technika kedy nam to pride nainstalovat, bohuzial zatial nic, bolo nam povedane ze nas budete kontaktovat ohladom tohto ze najblizsiu dobu to bude hotove.  Dakujem pekne za odpoved Prajem pekny den
    • Od pavol.szabo
      Dobry den, viete niekto poskytnut info ci tekekom planuje rozsirovat svoju opticku siet v Galante v časti kolonia? oproti v casti Richtarske pole to maju vsade. Aj kolonia aj Richtarske pole je novopostavena cast, a na kolonii je len jeden typ optickeho pripojenia od jedneho mensieho poskytovatela. 
    • Od dulovicova
      Dobry den, chcela by som vediet pricinu vcerajsieho vypadku fungovania pevnej linky, TV a internetu cez optiku v oblasti Chorvatsky Grob-Cierna voda, Surska ulica a dovod, preco Telekom neupozornil na tuto poruchu zakaznika ihned po vzniku poruchy, nakokko som ju zistila nahodne zostala som odstrihnuta, bez akejkolvek moznosti zisti, co sa deje. 
      Ponuka Telekomu pripojit sa na nejaky nahradny zdroj bola len v pripade, ze zakaznik ma aj mobilneho operatora od tejto spolocnosti. A co ti zakaznici, ktori ho nemaju? Povazujem to za diskriminacne voci takym zakaznikom zo strany spolocnosti Telekom.
    • Od peterhalo111
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať kedy bude rozšírená kapacita optickej siete v Ivanke pri Dunaji na Sládkovičovej ulici, aby sa mohli napojiť aj ostatný ľudia ktorý majú optický kábel pred domom.
      Vďaka
    • Od cisciscis
      Dobrý deň,
      chcem sa spýtať na dostupnosť optiky v Trenčíne na ulici Hlavná. Na pobočke Telekom mi koncom septembra povedali, že 30.10.2021 bude objednateľná na mojej adrese, zatiaľ neboli začaté žiadne výkopové práce.  Na mape plánovanej výstavby optiky je Hlavná ulica minimálne od konca apríla. Predbežný záujem som podpisoval v roku 2017, a realizácia mala byť 2018.
      Ďakujem