Pomalé ADSL pripojenie

Otázka

• 1

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať kedy bude možné prejsť aspoň na technológiu VDSL na ulici Malachovská cesta Banská Bystrica. Informácia, že bude na tejto ulici vytvorená optická sieť je už stará dva roky a stále sa nestalo absolútne nič. Po kontrole technikom bolo zistené, že na našej adrese je dostupná len technológia ADSL. V dnešnej dobe sú rýchlosti ako 8Mb/1Mb naozaj nedostačujúce a pri používaní na viacerých zariadeniach je to až katastrofálne. Podľa mapy pokrytia som zistil, že optický internet je dostupný dokonca v priľahlej dedinke Malachov. Tak prečo priamo v meste nie je stále dostupná ani technológia VDSL?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

V banskej bystrici na ulici malachovská cesta je dostupné vdsl. ale podľa všetkého nie na všetkých miestach.  najmä v južnejšej časti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prepacte asi som nevjadril moju otazku uplne jasne.  Kedy s tym planujete nieco urobit? Lebo suhlas o optickej sieti ste rozosielali uz pred 5timi rokmi, a tak by ma zaujimalo ci je to vobec niekde naplanovane. Ocenil by som keby ste nezahmlievali a priamo mi oznamili ci sa nieco taketo vobec bude realizovat a nemusel sa viazat na dalsie 2roky na internet so zastaralou technologiou s nadejou ze sa s tym konecne zacne nieco diat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prepacte asi som nevjadril moju otazku uplne jasne.  Kedy s tym planujete nieco urobit? Lebo suhlas o optickej sieti ste rozosielali uz pred 5timi rokmi, a tak by ma zaujimalo ci je to vobec niekde naplanovane. Ocenil by som keby ste nezahmlievali a priamo mi oznamili ci sa nieco taketo vobec bude realizovat a nemusel sa viazat na dalsie 2roky na internet so zastaralou technologiou s nadejou ze sa s tym konecne zacne nieco diat. 

Treba sa informovat na miestnom urade. Preco sa to nerealizovalo. Vacsinou si obce/mesta kladu poziadavky a nedohodnu sa cize sa nic nerealizuje. Teraz je ina doba, optika ide vo velkom cize je sanca ze sa o tom hovori. Som na tom rovnako ako ty, akurat ziadost o schvalenie FTTH som obdrzal rok dozadu... mam tu ADSL 8/1Mbps a aj to ide horko tazko lebo sme velmi daleko od ustredne. 

Tu na fore sme uzivatelia ako ty cize bud musis zadat znova podnet, popripade napisat priamo Telekomu sem: https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam

Alebo este moznost, pekne popros uzivatela @Mirko . Vie ti preverit ci vo vasej oblasti nie je naplanovane zlepsovanie pokrytia. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

preverím a dám vedieť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

preverím a dám vedieť.

Dobrý ďeň,

Podarilo sa vám niečo zistiť?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

výstavba optiky bude zrealizovaná v termíne nad 100 dní. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od kaba95
      Je podla vas normanle aby technici nevedeli 3 tyzdne opravit internet, kt funguje tak ze 2min ide a ptm 5 min nejde a to cely den dokola ? Vraj chyba na ustredni, treba vymenit kabel, ale fakt 3 tyzdne  a nic ? Pracujem z domu a takto sa fakt neda funguvat. Zmluva nam konci az v maji, ale myslim, ze toto je na odstupenie. Okrem toho od nich mame ADSL internet ako z 90.r, pricom do nasej oblasti prisiel novy provider, kt poskytuje optiku, cize velmi rad by som to zmenil.
    • Od zdenojanoska
      Dobry den prajem,
      od vcera 16.6. cca 8hod vypadla konektivita ADSL 
      Dakujem za info. Modem mam zapnuty v zasuvke pre pripadnu kontrolu konektivity.
      Prajem prijemny den, Zdenko Janoska