Otázka

• 0

Zdravím, na faktúre mi píše že platím Magio Internet XL, Magio Televízia L so zľavou balík. Na telekom stránke píše že internet má ísť silou 600mb/s no cez moju optiku to ide len 110mb/s a na teste rýchlosti len okolo 94mb/s... Neviem prečo to tak je, kedže by to mal byť optický internet a nie optika k domu, a ak tak, ako zistím či to je naozaj tá optika alebo len VDSL ? ďakujem

image_2021-03-09_115857.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Nepíšeš ako to meriaš. Zrejme na telefóne a na wifi alebo notebookom na wifi. Daj sa priamo na kábel za router a vyskúšaj opäť. Okolo 100Mbps mi pripadá ako by si meral cez wifi na 5G routeri

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no neviem, dneska to jaksi lietalo. 

ale áno, môže byť, že zlé meriaš. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nepíšeš ako to meriaš. Zrejme na telefóne a na wifi alebo notebookom na wifi. Daj sa priamo na kábel za router a vyskúšaj opäť. Okolo 100Mbps mi pripadá ako by si meral cez wifi na 5G routeri

Okay, zistil som že keď to mám priamo cez router tak to ide pekne okolo 500mb/s ale našiel som problém v tom, že druhý router ktorý používam k pc s ethernetom má obmedzenie na 120mb/s takže problém je vyriešený...No wifi je stále veľmi pomalé, okolo 50mb/s na mobile a 90mb/s na notebooku. Chcel by som sa opýtať či je to pri wifi normálne, že je to takto pomalšie...používam router huawei, ktorý mi dali k internetu. ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No wifi je stále veľmi pomalé, okolo 50mb/s na mobile a 90mb/s na notebooku. Chcel by som sa opýtať či je to pri wifi normálne, že je to takto pomalšie...používam router huawei, ktorý mi dali k internetu. ďakujem

Ahoj @FilipV jasne pri 2,4GHz je to normalne... musis si zohnat lepsi router dual band = 2,4GHz aj 5GHz wifi. Vtedy dosiahnes ovela rychlejsie pripojenie avsak za cenu mensieho dosahu (5GHz by som vyuzival v ramci jednej izby +- par metrov, potom velmi rychlo straca rychlost/signal). Cize bud si zabezpecis tzv. Mesh Wifi system a pokryjes co najviac 5GHz alebo strategicky rozmiestni jeden router tam kde sa najcastejsie zdrzujes budes vyuzivat 5GHz a zbytok domu/bytu na 2,4GHz...

Co kupit? Poobzeraj sa po Mesh systeme od TPlink, dobra cena kvalitny vykon. Ak chces kupit len jeden router tak odporucam Mikrotik RBD52G-5HacD2HnD-TC alebo Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE popripade vykonnejsie Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

alebo... neviem či to ešte majú ale priplatiť si 0,50 eura za "prémiový" rooter sagemcom. 

v rámci jednej miestnosti mi na wifi vytiahne do tých 600 mbit. 

ale to je stále len jeden rooter dual band. ako bolo spomenuté vyššie. no nemusíš si ho kupovať. a je to 12 euro za dva roky.  

Editoval/-a informovanost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
  • Podobný obsah

• Od milanpajtinka
      Ahoj, zaujíma ma keď mám optik net extra čo čítam tak 1gb/s , aká by mala by byt rychlost sťahovania, teraz mi Speedtest ukazuje cca 900,123 a sťahuje je do 100 mb/s  zo steamu alebo z predplatených serverov napr. Káble mám nové aj router , tak či je to v poriadku lebo co čítam tak 1 giga za sekundu download ? Diky
    • Od Davko12
      Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom optického internetu na adrese Jánošíkovská 68, Dunajská Lužná, pretože už sa čaká roky na internet od Vás.
    • Od andlaco
      Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či v budúcnosti plánujete zriadiť optiku na ulici Pod kalváriou 12, Levice?
    • Od Miriamka2
      Dobrý deň, 
      Rada by som mala: rychlejsi internet - 1000/200 Mb/s.  Avšak router, ktorý aktuálne mám doma má ovela nižšiu rýchlosť (priepustnosť). 
      Má význam teda význam si objednávať takýto internet? Alebo radšej zabezpečiť iný router? 
      Dakujem.
    • Od dodchi619
      Dobrý deň, je plánovaná optika v Trstenej časť Nové Ústie? Už sa dopytujem asi 3tí rok. Ďakujem. 
    • Od Tobias234
      Dobry den mam problem s internetom konkretne magio internet vzduchom posledny tyzden internet je strasne pomaly na speedteste mam max 0.5mbps download a upload,videa musim pozerat v najhorsej kvalite aj twitch streamy, skusam stale aj restartovat router ,data nemam precerpane prosim o riesenie.